ZESPÓŁ SZKÓŁ W WOJEWODZINIE IM. KS. JANA KRZYSZTOFA KLUKA
DYREKTOR SZKOŁY
mgr Julia Klaudia Ksepko-Kurkowska
WICEDYREKTOR
mgr inż. Ryszard Rogiński
KIEROWNIK INTERNATU
mgr Wioletta Anna Czaplicka
TYPY SZKÓŁ
Technikum
1. technik hotelarstwa
2. technik rolnik
3. technik żywienia i usług gastronomicznych
4. technik budownictwa
5. technik weterynarii
Branżowa Szkoła I stopnia (klasy wielozawodowe)
Kształcimy w zawodach: betoniarz-zbrojarz, cukiernik, dekarz, elektronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, fryzjer, kamieniarz, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych, murarz-tynkarz, ogrodnik, piekarz, rolnik, sprzedawca, stolarz, ślusarz, tapicer, wędliniarz.
W szkole uczy się 288 uczniów w 13 oddziałach. Jest zatrudnionych 30 nauczycieli i wychowawców. Jedenastu nauczycieli to nauczyciele dyplomowani.
Szkoła posiada 20 pracowni, czytelnię, bibliotekę, salę gimnastyczną, kompleks boisk, 2 pracownie komputerowe.
Większość uczniów dojeżdża do szkoły komunikacją miejską, pozostali PKS-em lub zamieszkują w internacie. Ucząca się młodzież to głównie mieszkańcy Grajewa i pobliskich miejscowości. Ponad 50% młodzieży pochodzi z terenów wiejskich.
Szkoła jest w posiadaniu 15 hektarów ziemi ornej, uprawnej. Własna oczyszczalnia ścieków, kotłownia olejowa oraz samo położenie w otulinie Parku Biebrzańskiego tworzą z tego terenu swoistą enklawę ekologiczną.
Szkoła od 28 grudnia 2006 roku posiada patrona. Jest nim Ksiądz Jan Krzysztof Kluk. Nasza szkoła ma ponad 40 lat. Od szkoły jest starsza tylko ALEJA LIPOWA (pomnik przyrody), którą wspomina wielu absolwentów. Stanowiła ona schronienie przed deszczem i skwarem, przed wiatrem i zawieją. Jednak najbardziej wspominają ją absolwenci jako aleję zakochanych.
CODZIENNE ŻYCIE UCZNIA W SZKOLE
Uczniowie mają do dyspozycji w szkole miejsce, gdzie gromadzą się szczególnie na dużych przerwach mogąc posłuchać muzyki odtwarzanej przez szkolny radiowęzeł. W czytelni szkolnej posiadamy około 30 różnych czasopism, z których korzystać może każdy uczeń chcący poszerzyć swoją wiedzę. Biblioteka szkolna posiadająca 24000 woluminów jest dostępna przez 5 dni w tygodniu. Ilość książek ciągle wzrasta ponieważ uzupełniane są nowe lektury a także zakupujemy nowości wydawnicze. W czytelni są dostępne komputery z dojściem do internetu. W miesiącu styczniu 2005 w tym miejscu powstało centrum multimedialne z 4 komputerami. Szkoła posiada bogatą filmotekę, głównie filmy z lekturami szkolnymi.
Uczniowie mogą korzystać z dobrodziejstw, które poleca SKLEPIK UCZNIOWSKI. Sklepik prowadzą uczennice. Jest to dla nich prawdziwa lekcja rachunkowości i lekcja prowadzenia mini firmy.
W szkole działa system stypendialny. Najlepsi otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz stypendium Starosty Grajewskiego.Od roku 2006 nasi uczniowie otrzymują także stypendia w ramach PROGRAMU - POKAŻ JĘZYK
Obecnie w szkole działają takie koła zainteresowań jak :
SKS -Szkolny Klub Sportowy. Sekcja tenisa stołowego i lekkiejatletyki oraz piłki siatkowej dziewcząt.
ZAJĘCIA TANECZNE - dziewcząt i chłopców
NASZYM SUKCESEM JEST:
- UZYSKANIE CERTYFIKATU ZDOBYCIA WYRÓŻNIENIA II STOPNIA W KONKURSIE NA NAJLEPSZY PROGRAM MODERNIZACJI OFERTY EDUKACYJNEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO CERTYFIKATU SZKOŁY Z KLASĄ I CERTYFIKATU NAUCZYCIEL Z KLASĄ ORAZ UCZNIOWIE Z KLASĄ
- ZAJĘCIE II MIEJSCA NA SZCZEBLU CENTRALNYM W KONKURSIE MINISTERSTWA GOSPODARKI "USUWAMY AZBEST"
- UDZIAŁ W PROGRAMIE ARCHIMEDES - ORGANIZOWANYM PRZEZ AUGUSTOWSKIE CENTRUM EDUKACYJNE ORAZ W PROGRAMIE AKADEMIA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH - WYRÓWNYWANIE SZANS MŁODZIEŻY PONADGIMNAZJALNEJ POLSKI WSCHODNIEJ - UNIZETO TECHNOLOGIES LUBLIN
STYPENDYŚCI Z NASZEJ SZKOŁY:
1. ....
– KLASA ... - stypendysta Prezesa Rady Ministrów – WYCHOWAWCA Pani ...
2. ...
– KLASA ... - stypendystka Starosty Grajewskiego – WYCHOWAWCA Pani ...