Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W tym miejscu będziemy pytać różne osoby o lekturę, która jest godna uwagi, przeczytania, która na polecającej ją osobie wywarła niezapomniane wrażenie. To na pewno nie musi być książka – nowość. Wprost przeciwnie, to może być książka napisana dawno, i ciekawe będzie w tym to, że ożywimy pamięć o książkach zapomnianych dla młodego pokolenia. A jeszcze jak zachęcimy do przeczytania, to będzie sukces.

Polecam – Katarzyna Ołdakowska
Serdecznie zachęcam do poznawania literatury naszych regionalnych twórców. Jednych z nich jest Krzysztof Gedroyć, autor „strasznego i śmiesznego” kryminału pod tytułem „ Piwonia, niemowa i głosy”. Akcja książki toczy się w PRL-u w latach pięćdziesiątych, na obszarach powojennej Polski. Ukazuje komunistyczny folklor, lokalną mowę powstałą wskutek pomieszania tutejszego dialektu, żargonu i propagandy. To opowieść tożsamości i historii Białegostoku oraz o wewnętrznych rozterkach i dylematach ludzi mieszkających na jego terenie. Książka została nagrodzona Nagrodą Literacką im. Kazaneckiego.

Polecam - Grażyna Jarosińska
Miłośnikom ciekawej literatury polecam pozycję Ellen Alpsten pt. „Caryca”. Jest to historia pierwszej koronowanej carowej Rosji. Wspaniały portret Marty Heleny Skowrońskiej, córki prostego chłopa pańszczyźnianego, która została żoną Piotra Wielkiego i po jego śmierci rządziłą państwem. Jako żona cara towarzyszyła mu w niezlicznych kampaniach wojennych i urodziła mu tuzin dzieci, godząc się z przedwczesną śmiercią większości z nich.
Walczyła o Piotra, kochała go i oszukiwała - caryca Katarzyna była kobietą o niezwykłej sile.
Ta powieść, to doskonały portret psychologiczny prostej, ale bardzo inteligentnej i gotowej na wszystko, sprytnej kobiety. Główna bohaterka różnymi trikami przez ponad dwadzieścia lat trzymała u swego boku, najpotężniejszego władcę Rosji, tylko pozornie pozostając w cieniu.
Jest to wspaniała powieść biograficzna oparta na faktach, bardzo rzetelnie przedstawiająca realia epoki, życie i stosunki panujące w Rosji w latach 1690 - 1727, jak również lata panowania Piotra I Wielkiego.

Pani Zdzisława Choynowska proponuje Wzgórze Błękitnego Snu Igora Newerly.
I tu uwaga! Rok pierwszego wydania: 1986.
Dlaczego ? Wspaniała powieść; piękne opisy z detalami pozwalającymi smakować syberyjską codzienność, piękne portrety bohaterów - dobrych ludzi, wierzących w moc dobra, potęga przyrody, piękne portrety zwierząt . A przygody bohatera? Niesamowite! Polowanie na niedźwiedzie, budowa domu w tajdze, odkrycie złota, ucieczka przed wilkami, są też pięknie opisane sceny erotyczne. Ale jest to książka dla wytrwałych! Mój problem polegał i polega na tym, że czytam „jednym tchem”, co oznaczało, że dość długo, czytając tę książkę, byłam duchowo „poza zasięgiem”. Gorąco polecam!

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
513
Odsłon artykułów:
2395395

Gościmy:

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.