Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minął pierwszy tydzień pobytu młodzieży z ZS w Wojewodzinie w Youghal w Irlandii. Grupa 20 uczniów doskonali swoje umiejętności zawodowe oraz interpersonalne u rodzimych restauratorów i farmerów.
Rodziny goszczące są bardzo miłe, wyrozumiałe i opiekuńcze. Troszczą się o młodzież, wspierają ich, dbają o nich i zapewniają im smaczne posiłki. Opiekunowie naszych uczniów w miejscach praktyk przyjęli uczniów od początku z otwartością, powierzając im różne zadania do wykonania. „Żywieniowcy” przygotowują potrawy pod okiem szefów kuchni, pracują z gośćmi na salach restauracyjnych. „Rolnicy” natomiast wykonują powierzone zadania u lokalnych farmerów w ich gospodarstwach.
W wolnym, czasie po skończonej pracy młodzież ma możliwość zwiedzania miasta Youghal we własnym zakresie.
Poza pracą nasi uczniowie uczestniczą w kursie językowym z języka angielskiego, poznają kulturę i zwyczaje panujące w Irlandii.
Po tygodniu pracy przyszedł również czas na wycieczkę kulturalno-krajoznawczą zorganizowaną przez partnera - Your International Training. Uczniowie zwiedzili jako pierwsze miasto Cork.
Cork to drugie co do wielkości miasto w Irlandii. Leży w południowo-zachodniej części Irlandii i we wschodniej części największego irlandzkiego hrabstwa. Hrabstwo Cork posiada linię brzegową o długości 1000 km, obejmującą zarówno trasę Wild Atlantic Way, jak i Starożytny Wschód Irlandii. Cork jest atrakcyjnie położone na dwóch stronach rzeki Lee. Urocze miasto, mieni się murami z czerwonego irlandzkiego piaskowca, przyciąga tysiące turystów spacerami po klimatycznych uliczkach. Najbardziej urodziwe miejsce starówki Cork, to stare mosty przerzucone nad doliną leniwej rzeki. Najlepsze widoki na miasto zapewnia most Griffith po północnej stronie i Southgate nad południową odnogą Lee.
Sercem starego miasta jest kwartał z Targiem Angielskim i głównym deptakiem miasta Grande Parade. Targ Angielski, to niezwykła gregoriańska hala targowa, gdzie kwitnie stylowy handel już od ponad 400 lat! To niesamowite miejsce, gdzie gwar i hałas przekłada się z dziesiątkami zapachów i smaków. Dookoła targowiska na pierwszym piętrze biegnie taras – galeria widokowa, służąca jako miejsce plenerowych kawiarenek.
Zwiedzając zwróciliśmy również uwagę na Kościół Św. Anny, fort Elizabeth, muzeum Cork Gaol, XIX-wieczne więzienie wyglądem przypominające zamek oraz Katedrę Św. Finbarra, której wnętrze wydaje się areną kościelnego teatru, gdzie zachwycają m.in., zdobienia w nawach, posągi aniołów i demonów a także bogate prezbiterium.
Pierwszy tydzień w Irlandii należy zaliczyć do udanych.

Opiekunowie: Beata Urbańska, Olena Levchynska


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
545
Odsłon artykułów:
2512855

Gościmy:

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.