Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 1-19 listopada młodzież BS I St. będąca jednocześnie uczestnikami Hufca Pracy w Grajewie włączyła się w Ogólnoświatową Kampanię 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży, której symbolem jest kolor pomarańczowy, a szczególnie pomarańczowa wstążka. Autorem światowej inicjatywy jest Women’s World Summit Foundation (WWSF), organizacja zajmująca się m.in. wspieraniem kobiet i dzieci.

Celem Kampanii „Pomarańczowa wstążka” jest zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci oraz edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i młodzieży. Obrońcy praw dziecka i praw człowieka alarmują, że w czasach panującej pandemii koronawirusa pojawiło się również zjawisko „cichej pandemii” toczącej się w zaciszu domowym na skutek kryzysu zdrowia psychicznego, której efektem jest nasilenie aktów przemocy domowej.

Podczas 19 dni trwania kampanii wychowawcy hufca przeprowadzili zajęcia dotyczące praw dziecka oraz mechanizmów stosowanych przez państwo w celu ochrony przed przemocą i wykorzystaniem najmłodszych. Uczestnicy hufca zaangażowali się również w inicjatywę w ramach, której rozdano społeczności Zespołu Szkół w Wojewodzinie symboliczne mandarynki, które swym kolorem nawiązywały do akcji.

Magdalena Sawicka - Komendant HP w Grajewie


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
506
Odsłon artykułów:
2335086

Gościmy:

Odwiedza nas 198 gości oraz 0 użytkowników.