Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 20-21 października zgodnie z tradycją maturzyści z klasy IV TŻBR (100% obecności) wraz z ks. Ł. Dawidowiczem, Piotrem i Teresą Manturo wyruszyli na wycieczkę połączoną z pielgrzymowaniem na Jasną Górę.

Pierwszym punktem wycieczki była lekcja historii w obozie zagłady Auschwitz – Birkenau. Przez trzy godziny zwiedzania przewodniczka z wielką pasją opowiadała o realiach życia w obozie koncentracyjnym, przekazując fakty i pokazując miejsca znane młodzieży dotąd z lektury „Opowiadań” Tadeusza Borowskiego. Poruszenie zwiedzających wywołały muzealne eksponaty, m.in. ogromna masa ludzkich włosów, tysiące butów, okulary, ubranka dziecięce, walizki, protezy inwalidzkie. Niemniejsze wrażenie wywołał widok obozowych baraków, pieców krematoryjnych i innych pozostałości poobozowych. Maturzyści uczcili pamięć pomordowanych minutą ciszy przy „ścianie śmierci”, pod którą odbywały się egzekucje więźniów.

Jeszcze w tym samym dniu maturzyści przywitali Kraków. Nie można było zrezygnować z wieczornego spaceru w świetle latarni po tym urzekającym mieście. Wspólnie zwiedziliśmy Rynek Główny, był czas na kawę i hot- doga z Żabki.

Drugiego dnia pod Wzgórzem Wawelskim spotkaliśmy się z przewodniczką na zwiedzanie Katedry, w której znajdują się groby wielkich Polaków. Nie mogliśmy będąc tak blisko nie zajechać do Łagiewnik - stolicy kultu Miłosierdzia Bożego. Po beatyfikacji s. Faustyny i jej kanonizacji nastąpił szybki rozwój kultu Miłosierdzia. Sanktuarium rozbudowano, między innymi wzniesiono nowy Kościół - bazylikę, którą konsekrował Jan Paweł II.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była Jasna Góra w Częstochowie Pielgrzymując z intencją o dobre rozeznanie drogi życiowej, maturzyści prosili w trakcie Mszy św. również o Dary Ducha Świętego na czas egzaminów zawodowych i maturalnych.

Należy podkreślić bardzo dojrzałe zachowanie i postawę wszystkich uczestników wyjazdu oraz bardzo miłą atmosferę. Dziękuję za dojrzałość i miłe wspomnienia.

Wychowawca klasy: Teresa Manturo


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
506
Odsłon artykułów:
2335131

Gościmy:

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.