Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Uczniowie Technikum Żywienia i Budownictwa w dn. 6-24 września w ramach projektu ,,Eurotechnik" realizowanego ze środków PO WER odbywali staże w Pradze. Zdobywali nowe umiejetności, doskonalili wiedzę zdobytą w szkole. Staże były bogatym doświadczeniem dla uczniów, którzy już niedługo wejdą w dorosłe życie i taki bagaż doświadczeń na pewno pomoże im w pracy zawodowej.

Grupa gastronomiczna odbywała staż w fabryce jedzenia FOODWAY CATERING. Spędzili trzy tygodnie na przygotowywaniu posiłków (w tym pudełkowych) i pysznych wypieków. Uczniowie Technikum budownictwa zdobywali doświadczenie na placu budowy i drobnych pracach remontowych w hotelu. W każdym miejscu pracy atmosfera była miła i życzliwa, co sprzyjało sumiennemu wykonywaniu obowiązków powierzonych uczniom, którzy z przyjemnością chodzili w miejsca swoich praktyk, gdzie mile i pożytecznie spędzali czas. Na zakończenie staży, każdy uczeń otrzymał imienny certyfikat.

Nie zabrakło też dni, w których podziwialiśmy piękne zabytki Pragi. Odwiedziliśmy Kutną Horę, Ossuarium, które wywarło na nas ogromne wrażenie, ponieważ jest to kaplica z ludzkich kości i czaszek. Ogladaliśmy zabytkowe Koscioły między innymi Katedrę Wita, Most Karola na Wełtawie, Hradczany (kompleks zakmu królewskiego) i wiele innych zabytków, które zachwycały swoim pięknem.

Czas spędzony w Pradze, był czasem pracy, nowych doświadczeń zawodowych, nauki, poznaniem nowej kultury i ludzi. Uczniowie odbywali staże w profesjonalnych firmach, uczyli się i zdobywali doświadczenie od najlepszych fachowców.

Wszyscy czas spędzony w pięknej stolicy Czech wspominają bardzo miło i z sentymentem wracają i wspominają chwile tam spędzone.

Barbara Mizińska