Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Uczniowie Technikum Żywienia i Budownictwa w dn. 6-24 września w ramach projektu ,,Eurotechnik" realizowanego ze środków PO WER odbywali staże w Pradze. Zdobywali nowe umiejetności, doskonalili wiedzę zdobytą w szkole. Staże były bogatym doświadczeniem dla uczniów, którzy już niedługo wejdą w dorosłe życie i taki bagaż doświadczeń na pewno pomoże im w pracy zawodowej.

Grupa gastronomiczna odbywała staż w fabryce jedzenia FOODWAY CATERING. Spędzili trzy tygodnie na przygotowywaniu posiłków (w tym pudełkowych) i pysznych wypieków. Uczniowie Technikum budownictwa zdobywali doświadczenie na placu budowy i drobnych pracach remontowych w hotelu. W każdym miejscu pracy atmosfera była miła i życzliwa, co sprzyjało sumiennemu wykonywaniu obowiązków powierzonych uczniom, którzy z przyjemnością chodzili w miejsca swoich praktyk, gdzie mile i pożytecznie spędzali czas. Na zakończenie staży, każdy uczeń otrzymał imienny certyfikat.

Nie zabrakło też dni, w których podziwialiśmy piękne zabytki Pragi. Odwiedziliśmy Kutną Horę, Ossuarium, które wywarło na nas ogromne wrażenie, ponieważ jest to kaplica z ludzkich kości i czaszek. Ogladaliśmy zabytkowe Koscioły między innymi Katedrę Wita, Most Karola na Wełtawie, Hradczany (kompleks zakmu królewskiego) i wiele innych zabytków, które zachwycały swoim pięknem.

Czas spędzony w Pradze, był czasem pracy, nowych doświadczeń zawodowych, nauki, poznaniem nowej kultury i ludzi. Uczniowie odbywali staże w profesjonalnych firmach, uczyli się i zdobywali doświadczenie od najlepszych fachowców.

Wszyscy czas spędzony w pięknej stolicy Czech wspominają bardzo miło i z sentymentem wracają i wspominają chwile tam spędzone.

Barbara Mizińska


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
506
Odsłon artykułów:
2335062

Gościmy:

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.