Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 5.07. - 11.05.2021 r. ramach projektu "Kompleksowy Rozwój ZS w Wojewodzinie" grupa 10 uczniów wraz z nauczycielem języka angielskiego p. Oleną Levchynską uczestniczyła w obozie językowym w Olsztynie.
Przygodę naszej grupy ′′Szaleni podróżnicy′′ rozpoczęliśmy w zachwycająco położonej wśród jezior, rzek i lasów, stolicy warmińsko-mazurskiego województwa Olsztyn w poniedziałek 28. czerwca.
Zatrzymywaliśmy się na obrzeżach miejscowości w pobliżu pięknego miasta jezioro w bardzo przytulnym domu jednorodzinnym. Jakakolwiek wycieczka po Olsztynie zaczyna się zazwyczaj od Gotyckiej Bramy Wysokiej - jedynego przeżytego wejścia z trzech, które kiedyś doprowadziły do najstarszej części miasta. Kiedyś bronił wejścia miejskiego, teraz jest szeroko otwarte dla zwiedzających. Jest upiększeniem starego miasta i jest najlepiej zachowanym elementem gotyckich fortyfikacji w Olsztynie. Zrobiliśmy wiele zdjęć w pobliżu tego miejsca.
Nicolaus Kopernik, znany astronom, spędził kilka lat w Olsztynie, ale znacząco wpłynął na miasto. Bronił tego przed zakonem krzyżackim, przeprowadził tu kilka swoich astronomicznych obserwacji i napisał pracę na temat reformy monety. Dzisiaj chętnie pozuje, żeby zrobić zdjęcie.
Chcieliśmy też usiąść obok niego na ławce, a nawet dać mu buziaka. Zwiedziliśmy Zamek Warmińskiej Kapituły. Ten imponujący gotycki zamek jest od sześciu lat flagowym pomnikiem Olsztyna. Warto odwiedzić, by być w tych samych komnatach, w których był kiedyś Nicolaus Kopernik. A tam mogliśmy zobaczyć piękny widok miasta z wieży zamkowej.
Najstarszym i najwspanialszym kościołem w mieście jest Kościół św. Katedra Jacoba. Pewnego dnia uczestniczyliśmy we mszy w tym kościele.
Spędziliśmy miły tydzień w Olsztynie. W tym tygodniu próbowaliśmy mówić po angielsku o różnych rzeczach, było dużo zabawnych sytuacji językowych i mieliśmy dużo zabawy. W naszym obozie językowym nie było żadnych złych znaków, ale to doświadczenie było bardzo przydatne. Na pewno wypolerujemy nasz angielski w przyszłości. Żegnaj Olsztynie, mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy!

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
506
Odsłon artykułów:
2335042

Gościmy:

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.