Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Maj to czas obchodów trzech ważnych świąt narodowych – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święta te są wpisane w tożsamość narodową wszystkich Polaków, dlatego Hufiec Pracy w Grajewie włączył się do akcji pt. ,,Kotylion na Święto Flagi’’ o zasięgu wojewódzkim oraz ogłosił konkurs fotograficzny pt. „Polska flaga w obiektywie”.

Uczniowie BS I St. i jednocześnie uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie kreatywnie celebrowali dziedzictwo kulturowe wykonując kotyliony narodowe, a następnie rozdając je w ważnych punktach miasta. Rozety okazały się inspiracją do rozmowy o Polsce, pogłębienia wiedzy na temat historii, kultury i tradycji. Własnoręcznie zrobione kotyliony młodzież wręczała mieszkańcom Grajewa zachęcając do uczczenia majowych świąt. Uczestnicy Hufca Pracy zostali serdecznie przyjęci przez Burmistrza Miasta Grajewo pana Dariusza Latarowskiego, Dyrektor MOPS w Grajewie panią Barbarę Pieńkowską, lokalnych pracodawców oraz mieszkańców miasta.

Kolejnym działaniem dotyczącym kształtowania postaw patriotycznych młodzieży było ogłoszenie konkursu fotograficzny pt. „Polska flaga w obiektywie”. Do jednostki wpłynęło wiele prac ukazujących wrażliwość estetyczną młodych ludzi w kontekście symboliki narodowych barw oraz obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Cele konkursu to przede wszystkim popularyzacja nowatorskich i przyjaznych uczestnikom form kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich oraz wzrost świadomości i emocjonalnego przywiązania do tożsamości narodowej. Działania rozwijające wśród młodych ludzi postawy patriotyczne są ważnym elementem procesu opiekuńczo – wychowawczego, jakim uczestnicy OHP są objęci podczas całego pobytu w jednostce.

Tekst: Magdalena Sawicka – komendant HP w Grajewie, Anita Suchodolska – wychowawca HP w Grajewie
Zdjęcia: kadra i uczestnicy HP w Grajewie

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
492
Odsłon artykułów:
2251408

Gościmy:

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.