Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Praca plastyczna uczennicy Branżowej Szkoły I Stopnia w Wojewodzinie i jednocześnie uczestniczki Hufca Pracy w Grajewie będzie reprezentować obie placówki w II edycji ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych pt. „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Organizatorem konkursu po raz drugi jest kancelaria Sejmu.

„Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” to konkurs literacko-plastyczny upamiętniający ofiary Zbrodni Katyńskiej mającej miejsce wiosną 1940 r. Jak podaje Instytut Pamięci Narodowej mord dokonany był przez funkcjonariuszy policji politycznej Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich na blisko 22 tysiącach obywateli państwa polskiego. Ofiary zbrodni to ok. 14,5 tys. jeńców wojennych oraz 7,3 tys. osób cywilnych. Pogłębienie przez młodych ludzi rozumienia mechanizmów działania systemów totalitarnych i niebezpieczeństw z nich wynikających oraz wywołanie refleksji na temat Zbrodni Katyńskiej jest głównym celem konkursu. Klaudia Górska z II klasy BS I stopnia postanowiła wykonać pracę plastyczną obrazującą ten ważny fakt naszej historii.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Magdalena Sawicka – Komendant HP Grajewo

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
492
Odsłon artykułów:
2249356

Gościmy:

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.