Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

27 czerwca 2019r. 11 osobowa grupa młodzieży ze szkoły zawodowej, będąca uczestnikami Hufca Pracy w Grajewie, wyjechała na wycieczkę do Wilna. W przedsięwzięciu udział wzięła również grupa uczestników z Hufca Pracy w Kolnie.
Po przyjeździe do stolicy Litwy młodzież oddała cześć rodakom, którzy w tym mieście żyli, tworzyli i walczyli w jego obronie a ich ciała spoczywają na cmentarzu Polskim na Rossie. Znajdują się tam pomniki artystów, profesorów, żołnierzy polskich, a także grób matki Józefa Piłsudskiego. Pomnik z wyrytym napisem „Matka I Serce Syna” kryje prochy matki Marszałka, Marii z Bielewiczów Piłsudskiej a u stóp jej trumny złożone jest serce Józefa Piłsudskiego. W programie wycieczki znalazło się również zwiedzanie Kościoła św. Piotra i Pawła, w którym znajduje się 2000 rzeźb oraz katedry i cerkwi. Przewodnik wycieczki najwięcej czasu poświęcił na zwiedzanie starego miasta z wąskimi uliczkami i urokliwymi budowlami. Młodzież miała okazję na dłużej zatrzymać się przed cudownym obrazem matki Boskiej Ostrobramskiej, by w chwili skupienia wysłuchać informacji jakie przekazywała im pani przewodnik. Wędrując uliczkami starego miasta mijaliśmy budynek Ambasady Polskiej, dom, w którym był więziony Adam Mickiewicz oraz odwiedziliśmy dziedziniec Uniwersytetu Wileńskiego. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki mogli podziwiać zamek książęcy w Trokach postawiony na wzór budowli z XIII-XV wieku.
Wycieczka była dobrą okazją do integracji młodzieży oraz ciekawą, żywą lekcją historii Polski i miasta Wilno.

Teresa Maciorowska – komendant HP w Grajewie

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
424
Odsłon artykułów:
1614861

Gościmy:

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.