Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

26 marca 2019 r. 3 uczennice z klasy III i zarazem uczestniczki Hufca Pracy w Grajewie, kończące w tym roku naukę zawodu kucharz, przystąpiły do weryfikacji swoich umiejętności zawodowych. Próbny egzamin zawodowy był hufcowym etapem Ogólnopolskiego Konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie 2019” w kategorii kucharz. Zadaniem uczniów było wykonanie zestawu obiadowego składającego się z kotleta mielonego, kaszy gryczanej z jabłkiem i warzyw zasmażanych. Choć zestaw wydaje się standardowy, a kotlet mielony od dawna jest obecny w naszym jadłospisie, to jego dobre wykonanie wymaga nie małych umiejętności. Ocenie podlegała m.in. gramatura i konsystencja kotleta oraz odpowiednie doprawienie, uformowanie i wypieczenie. Dobrej organizacji pracy wymagało również wydanie na ciepło jednocześnie wszystkich składników zestawu obiadowego. Udział w przedsięwzięciu pozwolił uczestnikom sprawdzić poziom wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności zawodowych przed zbliżającym się egzaminem kwalifikacyjnym. Młodzież poznała procedury obowiązujące podczas zdawania egzaminu, przećwiczyła organizację pracy i przestrzeganie zasad bhp w trakcie samodzielnego wykonywania zadania.
Uczennice realizują praktyczną naukę zawodu u pracodawców. Możliwość przygotowania posiłku w innym miejscu niż dotychczasowy zakład pracy, pozwoliła im zdobyć nowe doświadczenia a wskazówki jakie otrzymali od nauczyciela przedmiotów zawodowych, powinny ułatwić uzyskanie pozytywnych wyników na egzaminach zewnętrznych.

Teresa Maciorowska – komendant HP Grajewo


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
416
Odsłon artykułów:
1502906

Gościmy:

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.