Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na portalu e-Grajewo ostatnio zamieszczono wiadomość o tym, że Zespołowi Szkół w Wojewodzinie przyznano dofinansowanie na realizację projektu podnoszącego kompetencje zawodowe uczniów. Ktoś w komentarzu napisał bardzo miłe dla mnie – dyrektora tej szkoły - słowa: Najlepsze technikum w powiecie. Zdolna młodzież, która na pewno skorzysta na projekcie.
Rzeczywiście, uczniowie Technikum w Wojewodzinie to młodzi ludzie, którzy są bardzo aktywni w rozwoju zawodowym, ale należy zwrócić uwagę, że wśród nich znajdują się też talenty artystyczne. Co roku w Grajewskim Centrum Kultury odbywają się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich z Powiatu Grajewskiego i co roku bierze w nim udział kilkoro uczniów z ZS w Wojewodzinie – zawsze z sukcesami. Warto zauważyć, że już od kilku lat w tej szlachetnej rywalizacji uczestniczą tylko 2 szkoły – nasze Technikum i LO w Grajewie (ZS nr 1). W tym roku konkurs odbył się 14 marca, naszą szkołę reprezentowały: Sofia Dodis, Aleksandra Wnęk i Katarzyna Borkowska. Jury zachwyciło się recytacją Sofii Dodis, która zajęła I miejsce w konkursie, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego w Białymstoku. Sukces odniosły też: Ola i Kasia, które zajęły równorzędnie II miejsce. Na osiągnięcia uczniów z Wojewodzina ma wpływ przygotowująca ich do występu, pani Katarzyna Bielińska - nauczyciel języka polskiego. Potrafi dostrzec ukryty talent i sprawić, by zalśnił. Tak, jak w przypadku Sofii Dodis , która jest uczennicą klasy IV technikum; w konkursie bierze udział od początku - od klasy pierwszej i miło było obserwować, jak z każdy rokiem rozwijała swój talent, zajmując coraz wyższe miejsce w konkursie. Podobnie jak pozostali uczestnicy z naszej szkoły zaczynała od całkowicie amatorskiego poziomu, a jako maturzystka zaprezentowała się już bardzo profesjonalnie. Jurorzy podkreślali też znaczący progres Aleksandry Wnęk, co znalazło odzwierciedlenie w skierowanych do niej słowach szczególnego uznania. W konkursie pięknie zadebiutowała Katarzyna Borkowska – uczennica klasy II technikum. Mam nadzieję, że ten sukces będzie początkiem następnych.
Gratuluję Zosi, Oli i Kasi i dziękuję pani Katarzynie Bielińskiej.

Zdzisława Choynowska- dyrektor ZS w Wojewodzinie


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
416
Odsłon artykułów:
1502958

Gościmy:

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.