Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek 08.02.2019 r. uczniowie uczęszczający na rozszerzenie z języka polskiego oraz kl. II TŻB uczestniczyli w życiu kulturalnym stolicy naszego województwa. Wyjazd do Białegostoku dostarczył wielu ciekawych doświadczeń estetycznych i intelektualnych. Zaczęliśmy od obejrzenia spektaklu „Proces. Rekonstrukcja” na podstawie powieści F. Kafki w wykonaniu grupy teatralnej Papahema. Nowatorska inscenizacja tekstu należącego do klasyki światowej literatury wywarła na wojewodzińskich widzach pozytywne wrażenie. Jednak to gęste znaczeniowo przedstawienie stanowi duże wyzwanie interpretacyjne, co jest zapowiedzią jeszcze ciekawszych przyszłych lekcji języka polskiego.
Równie wartościowa była też wizyta w Galerii Sztuki im. Sleńdzińskich, gdzie odbyła się lekcja muzealna na temat sztuki klasycyzmu. Specjalistyczne pojęcia z zakresu malarstwa, architektury i rzeźby zostały przystępnie wyjaśnione przez historyka sztuki. Zajęcia wymagały też zaangażowania się w różne zadania, które umożliwiły przyswojenie wiedzy oraz integrowały grupę.
Przedmiotem naszego zainteresowania była też sztuka uliczna, wszak Białystok jest miastem najpiękniejszych murali. Obejrzeliśmy więc najsłynniejszy - „Dziewczynka z konewką” uznawany za jeden z najciekawszych przykładów street artu na świecie. Motywem przewodnim wycieczki był kontakt ze sztuką, który jest o tyle ważny, że prowokuje człowieka do twórczego i pogłębionego myślenia, a tym samym rozwija go i wzbogaca wewnętrznie. Cieszę się, że aż 35 uczniów w taki sposób w siebie „zainwestowało”. Powodem do zadowolenia i dumy są też liczne pochwały wypowiedziane pod adresem naszej młodzieży odnośnie wysokiej kultury osobistej, całkiem przyzwoitej wiedzy humanistycznej i gotowości do współpracy. Dziękuję wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę i wzorowe zachowanie.

Katarzyna Bielińska

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
416
Odsłon artykułów:
1543671

Gościmy:

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.