Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W 16 października br. uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia i III klasy ZSZ będący uczestnikami Hufca Pracy w Grajewie, zakończyli zbiórkę żołędzi przeznaczonych na zimowe dokarmianie dzikich zwierząt. Działanie jest jedną z planowanych na bieżący rok szkolny inicjatyw Klubu Aktywnych Hufca Pracy w Grajewie. Zebrane przez młodzież żołędzie zostały przekazane dla Koła Łowieckiego „Cietrzew” w Prostkach.
Przedstawiciel koła łowieckiego Pan Janusz Skąpski podziękował młodzieży za wysiłek włożony w realizację inicjatywy. Zebrane żołędzie w szczególności stanowią karmę dla dzików i jeleni, które w okresie zimy mają utrudniony dostęp do pożywienia i bardzo często oczekują na pomoc człowieka. Zaproszony gość poruszył też wiele bardzo ważnych tematów związanych z leśnictwem, ekologią i planowym odławianiem zwierząt. Młodzież miała możliwość otrzymania fachowych odpowiedzi z zakresu m.in.: bezpiecznego zachowania w lesie, rekompensat za zniszczenia, których dokonują dzikie zwierzęta w uprawach rolniczych, używania środków lokomocji na terenach zalesionych.
Realizacja inicjatywy wpłynęła na poprawę aktywności społecznej uczniów oraz pogłębiła wiedzę ekologiczną młodzieży. Liderzy inicjatywy dali dobry przykład do naśladowania dla swoich rówieśników.

Grzegorz Biadun – st. wych. HP Grajewo


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
424
Odsłon artykułów:
1614861

Gościmy:

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.