Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowe technologie stają się codziennością w produkcji rolniczej. Tym rarazem uczniowie Technikum rolniczego w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w pokazowym zbiorze i konserwacji kukurydzy na ziarno zorganizowanym przez firmę Adler Agro w gospodarstwie Państwa Olszewskich w Mieczach. Do zbioru wykorzystano kombajn 6-rzędowy NEW HOLLAND CX 6.80. Zebrane ziarno transportowano przyczepami do gospodarstwa, gdzie za pomocą prasy silosowej umieszczono w rękawie foliowym. Zaletą technologii produkcji kiszonek w rękawach foliowych jest jej duża wydajność, dochodząca do 40 ton zakiszanej masy na godzinę. Wilgotność zbieranego ziarna kukurydzy wahała się w granicach 22-28%, a średni plon ustalono na 18 t/ha. Udział w tym i innych projektach zdecydowanie pozytywnie buduje warsztat przyszłych rolników.
Zajęcia praktyczne w Naszej szkole to nie tylko wiedza, ale i wygląd. W galerii na ostatnim zdjęciu chłopcy z klasy 1TR w nowo zakupionych strojach na zajęcia praktyczne.

Ryszard Rogiński

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
411
Odsłon artykułów:
1453604

Gościmy:

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.