Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Architektury Krajobrazu

  Technik Architektury Krajobrazu

 • Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

  Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej - Nowość

 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W środę 18 kwietnia 2018r. 50 - osobowa grupa uczniów z naszej szkoły nie pojawiła się na lekcjach. Dokładnie o godzinie 8.00 rano klasy III TRH i IV TRH oraz 12 osób z młodszych roczników wyruszyły w podróż do Warszawy. Bezpośrednią inspiracją do wyjazdu były wcześniejsze zdarzenia tzn. udział w międzyklasowym konkursie czytelniczym „Wojewodziński proces o „Lalkę”, w którym nagrodą za zajęcie I miejsca były bilety do teatru ufundowane przez Radę Rodziców. Zwycięzcy - kl. III TRH zaprosili na wycieczkę swoich konkursowych przeciwników, aby wyrazić podziękowanie za wspólną zabawę i uznanie dla wyrównanego poziomu rywalizacji. Wyjazd miał więc również charakter pojednawczo-integracyjny. Doskonałą okazją do wspominania wspólnych zmagań konkursowych było zwiedzanie Warszawy szlakiem bohaterów „Lalki” B. Prusa. W związku z tym wędrowaliśmy ulicą Krakowskie Przedmieście, aby zobaczyć miejsce, w którym mógłby być ulokowany słynny sklep Wokulskiego. Widzieliśmy tablicę, która upamiętnia „ostatniego romantyka” - Ignacego Rzeckiego, pomimo że jest to postać fikcyjna. Oprócz miejsc powiązanych z powieścią B. Prusa mieliśmy też możliwość przyjrzenia się innym ważnym obiektom w centrum stolicy, takim jak: Pałac Prezydencki, Belweder, Uniwersytet Warszawski, Grób Nieznanego Żołnierza czy też niedawno odsłonięty Pomnik Ofiar Smoleńskich. Spacer po Warszawie zakończył się wizytą w Łazienkach Królewskich. Piękna, wiosenna aura i urokliwe widoki w parku pozwoliły odpocząć i zregenerować siły przed pełnym wrażeń wieczorem w Teatrze Współczesnym. Oczekiwanie na rozpoczęcie spektaklu „Hamlet” w reżyserii M. Englerta, w którym tytułową rolę miał zagrać Borys Szyc, już samo w sobie było ekscytujące. Jednak emocje jeszcze bardziej wzrosły, gdy okazało się, że będziemy go oglądać w towarzystwie Pary Prezydenckiej - Bronisława i Anny Komorowskich. Czterogodzinna adaptacja sceniczna dramatu Szekspira okazała się prawdziwą ucztą duchową. Nawet osoby najbardziej sceptycznie nastawione do teatru musiały przyznać, że to przedstawienie wzbudzało zainteresowanie, śmieszyło i skłaniało do refleksji, zaskakiwało ciekawymi kreacjami aktorskimi, czego potwierdzeniem były długie owacje ze strony publiczności. Podróż powrotna zakończyła się ok. godz. 2.30. To był naprawdę bardzo miły dzień i życzmy sobie jeszcze więcej tak udanych spotkań z Kulturą.

Katarzyna Bielińska

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
381
Odsłon artykułów:
1091655

Gościmy:

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.