Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwanaście zespołów ze szkół średnich o profilu gastronomicznym w Mońkach, Wysokiem Mazowieckim, Janowie, Niećkowie, Rudce, Wojewodzinie, Sejnach, Łomży, Ostrożanach, Bielsku Podlaskim, Sokółce i Suwałkach w poniedziałkowy poranek 5 marca rozpoczęło rywalizację w Podlaskiej Akademii Kulinarnej w Białymstoku. Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji dał Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.
Zmagania młodych podlaskich kucharzy oceniało jury pod przewodnictwem Karola Okrasy, jednego z najbardziej znanych polskich szefów kuchni, który także jest fundatorem nagrody głównej w konkursie – stażu w ekskluzywnej restauracji.
Zespół Szkół im. Ks. Jana Krzysztofa w Wojewodzinie reprezentowały uczennice klasy III technikum: Paulina Zyskowska i Katarzyna Wróblewska. Dziewczyny zajęły III miejsce; przed nimi uplasowały się tylko zespoły ze szkół w Suwałkach i Sokółce. W podsumowaniu Karol Okrasa mocno zaznaczył, że pomiędzy tymi trzema zespołami różnice punktowe były minimalne i dlatego zdecydował, że również zdobywcy II i III miejsca również odbędą staż w jego restauracji. Sukces uczennic jest również sukcesem zawodowym nauczyciela – p. Beaty Urbańskiej, która przygotowywała je do udziału w konkursie.
Wspaniałe, kształcące wydarzenie, powód do dumy dla dziewcząt, nauczyciela i Szkoły!

Zdzisława Choynowska - dyrektor ZS w Wojewodzinie

Więcej informacji o konkursie i relacje video na: www.wrotapodlasia.pl

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
500
Odsłon artykułów:
2291550

Gościmy:

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.