Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Warszawski proces o lalkę został uwieczniony w powieści B. Prusa, ale na upamiętnienie zasługuje też wojewodziński proces o „Lalkę”. Do zdarzenia doszło 28.02.18r, czyli w dniu, w którym w Pałacu Prezydenckim została zainaugurowała ogólnopolska akcja „Narodowe czytanie 2018”. Przypadek ??? Dokładnie wtedy w naszej szkole miał być rozsądzony spór o to, która klasa dokładniej zna treść „Lalki” B. Prusa. Stronami w sprawie były: kl. III TR-H i kl. IV TR-H. Rywalizacja przybrała formę międzyklasowego konkursu. Uczestnicy przygotowali wcześniej pytania wraz z cytatami z powieści i aż do dnia konfrontacji utrzymywali je w tajemnicy przed konkurencją. Zestawy zadań z obu klas zostały publicznie włączone do wspólnej puli, po to by wyłaniać kolejne pytania poprzez losowanie. Konkurs składał się z czterech rund. Najpierw odpowiadała każda osoba, później szybszy uczestnik, następnie odbyła się runda mistrzów, a na koniec rywalizacja całych klas. Okazało się, że pomimo kilku zróżnicowanych etapów, walka była niezwykle zacięta i wyrównana. Do tego stopnia, że pojawił się problem z wyłonieniem ostatecznego zwycięzcy. Można powiedzieć, że był to bój do pierwszej krwi. Przedłużająca się dogrywka zakończyła się pomyłką jednej z drużyn, przechylając szalę zwycięstwa zaledwie o 1 pkt. na rzecz klasy III TR-H. Wybuch radości trudno było opanować i nikt nie próbował tego robić, bo to zasłużony przywilej laureatów I miejsca. Trudniej jest przyjąć gorycz porażki, zwłaszcza wtedy, gdy od wygranej dzieliło tak niewiele. Jednak uczniowie kl. IV TR-H wykazali się prawdziwą dojrzałością i wielkością, gdyż pomimo początkowego rozżalenia i niedosytu, świętowali później z nieskrywaną satysfakcją fakt, że tak naprawdę „wygrali wiedzę”. To największa sztuka: umieć wygrać - przegrywając. Wszyscy zostali nagrodzeni upragnionymi piątkami z języka polskiego, zwycięzcy otrzymali zaszczytny tytuł „Najbardziej oczytanej klasy” i potwierdzające to pamiątkowe plakietki oraz obietnicę Pani Dyrektor w sprawie dofinansowania klasowego wyjazdu do teatru. Wyróżnieni zostali także prawdziwi mistrzowie za wybitną znajomość „Lalki”, do tego elitarnego grona należą: Aleksandra Gryczkowska (kl.IV TR-H), Emilia Zalewska (kl. IV TR-H) i Patryk Turowski (kl. III TR-H).
Jestem bardzo dumna z obu klas i poczytuję sobie za zaszczyt możliwość współpracowania z młodymi ludźmi, którzy gotowi są podejmować ambitne wyzwania, nie obawiają się wysiłku, potrafią ze sobą współpracować. Mogę więc z pełnym przekonaniem stwierdzić, że w wojewodzińskim procesie o „Lalkę” nie było przegranych. Wszyscy wygraliśmy!

z podziękowaniami za piękną, wspólną przygodę czytelniczą Katarzyna Bielińska

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
500
Odsłon artykułów:
2291502

Gościmy:

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.