Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Cztery uczennice realizujące naukę zawodu kucharza w klasie Branżowej Szkoły I stopnia przygotowują się do wyjazdu do Niemiec na zagraniczny staż zawodowy. Organizatorem wyjazdu jest Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku i Hufiec Pracy w Grajewie. 09.01.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne z koordynatorem projektu „Młodzi stolarze, murarze i kucharze z Podlasia na zagranicznym stażu zawodowym”. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice uczniów. W trakcie spotkania omówione zostały kwestie finansowe, doboru strojów na staż oraz inne sprawy organizacyjne, m.in. formalności związane z uzyskaniem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kandydatki na staż w zawodzie kucharz w ramach przygotowania do wyjazdu od listopada 2017 r. uczęszczają na kurs języka niemieckiego, który pozwoli im nabyć umiejętności komunikatywnego posługiwania się językiem. Umiejętności te młodzież będzie mogła wykorzystać podczas warsztatów szkoleniowych jak również w czasie wolnym od zajęć, w trakcie przedsięwzięć rekreacyjnych i krajoznawczych przewidzianych do realizacji w ciągu 2 tygodniowego stażu. Podczas pobytu na stażu w Niemczech uczestnicy projektu zdobędą specjalistyczne kompetencje zawodowe, interkulturowe, wiadomości i umiejętności praktyczne, dzięki którym będą mieli możliwość rozwoju dalszej drogi zawodowej, nabiorą odwagi i otwartości na nowe wyzwania.

Teresa Maciorowska - komendant HP Grajewo


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
500
Odsłon artykułów:
2291542

Gościmy:

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.