Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bożonarodzeniowa aukcja charytatywna – 6 grudnia w szczególny sposób obchodziliśmy „Mikołajki”, każdy z nas mógł poczuć radość pomagania. Wzorem lat ubiegłych społeczność naszej szkoły uczestniczyła w aukcji charytatywnej organizowanej przez Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Katarzyny Ołdakowskiej. Inicjatywa SU polega na tym, że poszczególne klasy rywalizują ze sobą poprzez udział w licytacji, której przedmiotem jest zysk wspólny, klasowy, np. sesja zdjęciowa klasy, zwolnienie z dyżurów na korytarzu, seans filmowy zamiast lekcji.
Przedmiotem aukcji były również indywidualne dzieła uczniów uzdolnionych artystycznie lub darowane na ten cel ozdoby, przedmioty użytkowe, zabawki, itp. Darczyńcami byli również: nauczyciele, Grupa Warsztatowej Terapii Zajęciowej z Grajewa, Pracownia plastyczna działająca przy Grajewskim Centrum Kultury, Koło kroju i szycia, Pracownia żywienia.
Najcenniejszym nabytkiem, o który najbardziej walczono, był seans filmowy zamiast lekcji. Uczniowie klasy III TŻB wydali na ten atrakcyjnie, wspólnie spędzony czas 206 zł. Niezwykle cenne okazały się też wyroby ciastkarskie, za opakowanie orzeszków klasa
IV TŻB zapłaciła aż 90 zł.
W tym roku dochód z bożonarodzeniowej aukcji, w kwocie aż 2133 zł. przeznaczony jest na rzecz Bartosza Górskiego, dziewiętnastolatka zmagającego się z nieuleczalną chorobą neurologiczną – nowotworową.
Tegoroczna aukcja to kolejny wyraz troski naszych uczniów o wykluczonych i skrzywdzonych. Drodzy uczniowie, Wasza wrażliwość i hojność napawa nas dumą!

Elżbieta Karwowska