Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

27.10.2017 r. uczniowie klasy I BS 1 i klasy II ZSZ, którzy są uczestnikami Hufca Pracy w Grajewie, wzięli udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej do Tykocina i Białegostoku. Celem wyjazdu było poznanie ciekawych miejsc i historii naszego regionu. Pomimo jesiennego chłodu, młodzieży nie brakowało zapału do zgłębiania wiedzy historycznej. Niezapomnianym przeżyciem było wejście do Wielkiej Synagogi w Tykocinie, wzniesionej na miejscu drewnianej bożnicy żydowskiej w 1642 r. Wnętrze świątyni oddaje niespotykany klimat. Uwagę przyciąga przede wszystkim zdobnictwo ścian, na których znajdują się XIX-wieczne tablice z cytatami biblijnymi oraz tekstami modlitw napisanymi w języku hebrajskim i aramejskim. Synagoga w Tykocinie jest drugą co do wielkości i jedną z najstarszych synagog w Polsce. Młodzież odwiedziła również Muzeum Kultury Żydowskiej. Tykocin jest najstarszym i najpiękniejszym zespołem urbanistycznym historycznego Podlasia. Miasto licznie odwiedzają turyści, zachwycając się jego niezwykłą historią, klimatem i licznymi zabytkami. Dzięki ciekawej narracji pani przewodnik, młodzież nie nudziła się podczas zwiedzania zarówno Tykocina jak i Białegostoku. Uczniowie dowiedzieli się, że oba miasta łączy osoba Jana Klemensa Branickiego. Uczestnicy wycieczki byli również gośćmi w Pałacu Branickich w Białymstoku, zwiedzali komnaty i Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Wiedza na temat historii i zabytków regionu, zdobyta w trakcie wyjazdu, na pewno dłużej pozostanie w pamięci młodzieży, niż przekazana podczas lekcji historii w murach szkoły. Integracja uczestników z pewnością wpłynie na kształtowanie dobrych i koleżeńskich relacji w szkole i poza szkołą. Koszty organizacji wycieczki pokryła Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku.

Teresa Maciorowska – komendant HP Grajewo


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
501
Odsłon artykułów:
2291594

Gościmy:

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.