Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek 13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W świątecznej atmosferze ogólnej życzliwości witaliśmy przybyłych w nasze mury szczególnych gości. Prowadzące uroczystość – Dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie - Pani Zdzisława Choynowska oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Grajewie – Pani Jolanta Jaśkowiak zainaugurowały uroczystość.
Starosta Powiatu Grajewskiego – Pan Zygmunt Kruszyński oficjalnie przywitał zgromadzonych: przedstawicieli władz terytorialnych, między innymi – Panią Alicję Rutkowską - Wicestarostę Powiatu Grajewskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Grajewskiego – Pana Stanisława Kossakowskiego, dyrektorów szkół, burmistrzów, radnych, rodziców i uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie.
Z okazji tej uroczystości przyznano nagrody Starosty Grajewskiego; z naszej szkoły nagrodę tę otrzymali - Pani Wioletta Anna Czaplicka – kierownik internatu i Pani Olena Lewczyńska oraz Nagrody Dyrektora – w ZS w Wojewodzinie nagrodę tę otrzymali: Katarzyna Bielińska, Bożena Groszyk, Ewelina Jagłowska, Elżbieta Karwowska, Piotr Manturo, Katarzyna Ołdakowska, Ryszard Rogiński, Wiesław Ruszczyk, Beata Urbańska, Karolina Obuchowska, Irena Koćwin, Grażyna Nitkowska, Danuta Zyskowska, Dorota Maciorowka, Ewa Godlewska, Tadeusz Maciorowski.
Pani Dyrektor – Zdzisława Choynowska podziękowała wszystkim nagrodzonym i podziękowała zespołowi kierowniczemu szkoły, przypominając, że Pani Irena Koćwin – główna księgowa ZS w Wojewodzinie otrzymała również Medal Złoty za Długoletnią Służbę nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Dzień Edukacji to również okazja do nagrodzenia wyróżniających się uczniów, w tym Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Są to uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i najwyższą w swojej szkole średnią ocen. Miło nam było widzieć w tym gronie Małgorzatę Walicką – uczennice klasy II TRH. Wśród Stypendystów Starosty Grajewskiego jest uczennica Technikum w Wojewodzinie – Zuzanna Kownacka. Uczniowie naszej szkoły – Adam Chałustowski i Damian Komosiński uczestniczyli w projekcie: „Śladami Bohaterów” i również znaleźli się w gronie osób wyróżnionych.
W części oficjalnej uroczystości było jeszcze dużo szczerych życzeń, w tym od przewodniczącego Rady Rodziców ZS w Wojewodzinie – Pana Krzysztofa Łepkowskiego oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Uwieńczeniem uroczystości było przedstawienie uczniów klasy II TŻB, pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Katarzyny Bielińskiej. Satyryczny obraz szkoły według Witolda Gombrowicza, czyli słynna lekcja języka polskiego utrwalona w „Ferdydurke”, a znakomicie zainscenizowana przez naszych uczniów, ostatecznie utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że „bez uczniów nie byłoby szkoły”, a więc chociaż tradycyjnie 14 października to dzień nauczyciela, to przecież uczniowie nadają temu świętu właściwy klimat. Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Wojewodzinie pokazali się z tej najlepszej strony. My, nauczyciele jesteśmy z Was bardzo dumni i dziękujemy bardzo za życzenia i prawdziwie piękne Święto Edukacji Narodowej.

Elżbieta Karwowska

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
501
Odsłon artykułów:
2291581

Gościmy:

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.