Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Architektury Krajobrazu

  Technik Architektury Krajobrazu

 • Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

  Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej - Nowość

 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

9 paździrnika 2017 r. uczniowie klasy 3TRH uczestniczli w wyjeździe zorganizowanym do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Emocje dały już o sobie znać przed bramą wejściową, kiedy przewodnik poprosił o pozostawienie w autokarze telefonów komórkowych i metalowych rzeczy. Aby przekroczyć bramę wejściową okazywaliśmy dokument tożsamości ze zdjęciem i przechodziliśmy przez bramkę z wykrywaczem metalu. Nasze zwiedzanie terenu ZK przewodnik rozpczął od części typu zamkniętego. Dowiedzieliśmy się jak zabezpieczony jest teren przed ucieczką osadzonych, zobaczyliśmy salę odwiedzin, place spacerowe, celę izolacyjną, dyżurkę dowódcy zmiany i ogród kwiatowo-warzywny prowadzony przez osadzonych w ramach resocjalizacji. Następnie przeszliśmy na teren zakłady półotwartego, gdzie osadzeni mają otwarte cele i mogą swobodnie poruszać się po korytarzu. W trakcie zwiedzania przewodnik mówił także o działalności i zadaniach Służby Więziennej, charakterze oraz specyfice pracy funkcjonariuszy oraz o zajęciach więźniów w czasie pobytu w zakładzie karnym. Myślę, że zapamiętane obrazy na długo pozostaną w pamięci młodzieży, a w swoim życiu będą dokonywać tylko właściwych wyborów.

Ryszard Rogiński


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
336
Odsłon artykułów:
921695

Gościmy:

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.