Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W poniedziałek 2 października Szkolne Koło Wolontariatu zainicjowało swoją działalność przeprowadzając dwie akcje równocześnie: odbyła się akcja krwiodawstwa oraz akcja rejestracji do światowej bazy dawców szpiku kostnego. Obydwie są bardzo ważne; mówi się, że krew jest darem życia i nie ma w tym stwierdzeniu ani krzty przesady. O ile akcje krwiodawstwa odbywają się u nas regularnie i spotykają się z dużym zrozumieniem wśród dorosłych uczniów – świadczy o tym ilość zebranej krwi, to druga akcja – zgłaszania swojej osoby do rejestru dawców szpiku – odbyła się pierwszy raz. Dorośli uczniowie z uwagą wysłuchali wykładu na temat przebiegu wszystkich procedur, warunków, jakie trzeba spełnić, aby zostać zarejestrowanym w światowym rejestrze dawców szpiku kostnego, a także co dzieje się w przypadku znalezienia biorcy. Takie sytuacje – stwierdzenie zgodności - zdarzają się bardzo rzadko, a zważywszy, że na całym świecie, co 4 minuty ktoś dowiaduje się, że zachorował na białaczkę, to zgłaszanie się jak największej ilości osób do rejestru dawców ma ogromne znaczenie. Im więcej osób w rejestrze, tym większa nadziej dla chorych. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ta choroba może spotkać także nas lub naszych bliskich. Nasi uczniowie czynnie włączyli się w akcje: 14 z nich zrejestrowało się w bazie dawców szpiku. Siedem litrów krwi łącznie oddali:
1. Łukasz Babul
2. Paulina Zyskowska
3. Justyna Czyżyńska
4. Barbara Kondratowicz
5. Sofia Dodis
6. Bartłomiej Krukowski
7. Weronika Wiśniewska
8. Patryk Poźniak
9. Jakub Kwieciński
10.Patrycja Mikulska
11.Ewelina Zalewska
12.Izabella Piechocińska
13.Anna Jankowska
14.Joanna Liżewska
15.Rafał Zalewski
Wasza ofiarność zasługuje na najwyższe uznanie.
Bardzo cieszy nas nauczycieli reakcja uczniów jeszcze niepełnoletnich, którzy pytali, czy jeszcze w tym roku taka akcja będzie zorganizowana. Postaramy się powtórzyć ją na wiosnę.
Opiekun Koła Wolontariatu: Monika Kowalczuk

Dyrektor szkoły - Zdzisława Choynowska


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
501
Odsłon artykułów:
2291581

Gościmy:

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.