Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Architektury Krajobrazu

  Technik Architektury Krajobrazu

 • Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

  Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej - Nowość

 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka edukacyjna została zorganizowana dla techników budownictwa i żywienia z klasy pierwszej. Obiekty, które odwiedzili uczniowie to „Silikaty" Białystok oraz Zakład Przetwórstwa Gastronomicznego „Garmażeria Staropolska" Lech Zwolan w Kleosinie.
Przyszli technicy budownictwa obserwowali proces technologiczny produkcji silikatów, które są materiałem budowlanym o unikalnych właściwościach fizyczno - chemicznych, zdrowotnych i ekologicznych. Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów, wyróżnia go trwałość, dobre właściwości konstrukcyjne i niska cena. Ponadto mają właściwości paroprzepuszczalne, a ich trwałość zwiększa się z upływem czasu.
Żywieniowcy natomiast, obserwowali przebieg produkcji wyrobów wędliniarskich i garmażeryjnych oraz funkcjonowanie HACCP - systemu mającego na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności. Firma "Garmażeria Staropolska" Lech Zwolan w Kleosinie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych podlaskich marek. Od lat zachwyca smacznymi wyrobami wędlin i wędzonek , których produkcja oparta jest na dawnych recepturach.
Obiekty, do których organizowane są edukacyjne wyjazdy są starannie wybierane przez nauczycieli zawodu; uczniowie mają możliwość zaobserwować w tych miejscach, w jaki sposób wiedza przekłada się na praktyczne jej zastosowanie i ważne jest to, aby były to bardzo nowoczesne rozwiązania. W takich miejsca uczniowie umacniają też swoją motywację do nauki w wybranym zawodzie – obserwują różnorodne kierunki rozwoju zawodowego.

Zdzisława Choynowska


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Święto Edukacji Narodowej jak zawsze w Zespole Szkół w Wojewodzinie miało szczególnie uroczysty charakter. W pierwszej części przy udziale Pocztu Sztandarowego dyrektor Zdzisława Choynowska wygłosiła krótką mowę pochwalną pod adresem pracowników Zespołu Szkół w Wojewodzinie podkreślając ich zaangażowanie i dbałość o dobro uczniów. Następnie wręczyła nagrody dyrektora pracownikom, którzy w minionym roku szkolnym szczególnie wyróżniali się osiągnięciami dydaktyczno-wychowawczymi, zaangażowaniem i inicjatywą. Pogratulowała przyznania nagrody Starosty pani Katarzynie Bielińskiej i panu Ryszardowi Rogińskiemu. Przypomniała, że w tym roku stypendystką PRM jest Małgorzata Walicka, a stypendystką Starosty - Zuzanna Kownacka.
Zostały też wręczone, po raz pierwszy, „Srebrne Sowy” – nagrody od uczniowskiej społeczności Zespołu Szkół w Wojewodzinie. Szkolny Samorząd pod opieką pani Magdy Cichockiej opracował regulamin przyznawania ww. nagród oraz sposób oddawania głosów. Uczniowie wyłonili pięć kategorii Nauczyciela „Naj”:
I – Najlepszy przyjaciel ucznia,
II – Mistrz elegancji,
III – Chodząca encyklopedia,
IV – Najbardziej cierpliwy,
V – Mistrz humoru.
„Srebrną Sowę” odpowiednio w każdej kategorii zdobyli: pani Olena Levchynska, Katarzyna Bielińska, Wiesław Ruszczyk, Bożena Groszyk i Piotr Manturo. Gratulacje dla zwycięzców i czekamy na ciekawe kategorie w przyszłym roku.
Po części oficjalnej klasa II technikum; technicy żywienia i budownictwa zaprezentowali część artystyczną, którą oglądało się i słuchało z przyjemnością. Wychowawczyni klasy – pani Monika Kowalczuk odniosła wychowawczy sukces.

Sukcesem zakończył się też w tym dniu konkurs na najlepszy „Tort angielski”. Chyba sama Pani Beata Urbańska inicjując taką rywalizację wśród techników żywienia nie przypuszczała, że będzie miał on tak wysoki i wyrównany poziom. Wszystkie torty były piękne i smaczne. Zwyciężył tort uczennic z klasy drugiej, ale tak naprawdę wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, bo wszystkie zostały skonsumowane błyskawicznie.
Był to bardzo miły dzień dla nas nauczycieli, bo wy- uczniowie pięknie się w nim zachowaliście.

Dziękujemy!


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nowe technologie stają się codziennością w produkcji rolniczej. Tym rarazem uczniowie Technikum rolniczego w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w pokazowym zbiorze i konserwacji kukurydzy na ziarno zorganizowanym przez firmę Adler Agro w gospodarstwie Państwa Olszewskich w Mieczach. Do zbioru wykorzystano kombajn 6-rzędowy NEW HOLLAND CX 6.80. Zebrane ziarno transportowano przyczepami do gospodarstwa, gdzie za pomocą prasy silosowej umieszczono w rękawie foliowym. Zaletą technologii produkcji kiszonek w rękawach foliowych jest jej duża wydajność, dochodząca do 40 ton zakiszanej masy na godzinę. Wilgotność zbieranego ziarna kukurydzy wahała się w granicach 22-28%, a średni plon ustalono na 18 t/ha. Udział w tym i innych projektach zdecydowanie pozytywnie buduje warsztat przyszłych rolników.
Zajęcia praktyczne w Naszej szkole to nie tylko wiedza, ale i wygląd. W galerii na ostatnim zdjęciu chłopcy z klasy 1TR w nowo zakupionych strojach na zajęcia praktyczne.

Ryszard Rogiński

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

AKCJA KRWIODAWSTWA
Krew jest darem ratującym życie. Bez niej nawet najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe, natomiast krwiodawstwo jest jednym z najlepszych i najtańszych sposobów dzielenia się z innymi. Nie trzeba otwierać portfela i wyjmować swoich pieniędzy, a wartość krwi może być bezcenna. Dotyczy to w szczególności rzadkich grup krwi, np. AB Rh-. W Polsce tylko 1 na 100 osób ma taką grupę krwi.
Honorowi krwiodawcy w naszej szkole nie zawiedli i 3 października 2018 roku licznie stawili się na akcję krwiodawstwa. Krew pobrano od 24 uczniów choć zgłosiło się ich nieco więcej. Nie wszyscy zostali jednak zakwalifikowani ze względów zdrowotnych. Dodatkowo do naszej akcji przyłączyły się dwie osoby spoza szkoły – p. Anna Jarząbek i Piotr Gutowski. W sumie pozyskaliśmy 13 litrów krwi. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa w kwietniu.

Opiekun szkolnego koła PCK - Kowalczuk Monika

Czytaj więcej: KREW = ŻYCIE

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 17-22 września uczniowie naszej szkoły - Małgorzata Walicka i Adam Zaborowski z klasy III TRH - brali udział w kolejnej edycji projektu edukacyjnego "Śladami Bohaterów".
Motyw przewodni tegorocznej edycji nosił tytuł "Szlakiem walk o Niepodległą".
Uczniowie zwiedzali dawne polskie Kresy Wschodnie. Podążali ścieżkami życia tak wybitnych Polaków jak : Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz czy Eliza Orzeszkowa.
Oto ogólny zarys tematyczny tego co zwiedzali i czego udało im się dowiedzieć.
Uczniowie:
- oddali hołd poległym żołnierzom AK w bitwie pod Krawczunami,
- zapalili znicze na grobach polskich żołnierzy walczących o niepodległość w latach 1918-1920, w czasie kampanii wrześniowej 1939 oraz operacji "Ostra Brama" 1944,
- poznali problematykę stosunków polsko - litewskich w latach 1918-1922
- odwiedzili wileńską Rossę,
- odwiedzili stację kolejową w Bezdanach (miejsce, w którym Józef Piłsudski wraz z członkami Organizacji Bojowej PPS przeprowadził udany zamach na pociąg przewożący pieniądze z podatków, zebranych przez carskie władze z ziem polskich zaboru rosyjskiego, pieniądze te wykorzystano na działalność niepodległościową),
- odwiedzili Zułów (miejsce urodzenia Marszałka Józefa Piłsudskiego),
- spotkali się z Polakami w Dyneburgu, poznali historię walk polskich legionistów o Dyneburg,
- odwiedzili cmentarz w Ławkiesach na Łotwie, na którym znajdują się groby żołnierzy 1 Pułku Piechoty Legionów, poległych we wrześniu 1919 (w czasie tzw. Kampanii Łatgalskiej wojsko polskie dowodzone przez gen. Edwarda Rydza Śmigłego wyzwoliło terytorium Łatgalii z rąk bolszewików).


Bardzo interesujące są refleksje uczniów, czytaj więcej...

Czytaj więcej: Udział uczniów ZS w Wojewodzinie w projekcie edukacyjnym IPN-u

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Budowlańca – święto branżowe obchodzone już za czasów PRL-u w celu wyrażenia uznania przodownikom pracy, którzy w trudzie i znoju budowali Polskę Ludową. Pomimo propagandowego wydźwięku święta nie sposób nie docenić tempa, z jakim Polska – symbolicznie reprezentowana przez stolicę – podniosła się z gruzów po drugiej wojnie światowej.
Uczniowie – przyszli technicy budownictwa pod kierunkiem pani Eweliny Jagłowskiej – zorganizowali konkurs/grę edukacyjną, w której potrzebna była szczypta wiedzy zawodowej oraz łut szczęścia w rzucie kostką. W grze wzięły udział 2-osobowe zespoły uczniów z różnych klas, najwięcej szczęścia mieli i najszybciej grę ukończyli: Adrian Pisanko i Dawid Purwin – obaj z klasy drugiej, jako drudzy na metę dotarli: Norbert Wiczewski i Radek Wilczewski z klasy IV. Pozostałe zespoły w zaplanowanym na grę czasie nie zdołały ukończyć gry, ale wszyscy uczestnicy otrzymali rzeczowe, użytkowe nagrody: dalmierze, metrówki, ubrania robocze i słodycze.
Bardzo dziękuję p. Ewelinie Jagłowskiej za ciekawą edukacyjną formę pracy z uczniami, liczę na jej kontynuację.
Miło było również gościć naszych Absolwentów w roli Jury.

Czekamy na kolejną edycję, Zdzisława ChoynowskaOcena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uczniowie Technikum rolniczego Naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili wystawę AGRO SHOW. Impreza – będąca jedną z największych i najważniejszych plenerowych wystaw rolniczych w Europie - odbyła się w dniach 20-23 września 2018 roku na terenie lotniska Bednary w gminie Pobiedziska.
AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. To również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu uczniowie przebywający na AGRO SHOW mieli możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Nasi Technicy rolnicy mogli też spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą. Wystawa AGRO SHOW jest platformą do poszerzania wiedzy, wymiany poglądów, kontaktów i doświadczeń, a na tym zależy nam najbardziej w kształceniu nowych producentów rolnych.

Rogiński Ryszard

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie organizacyjne do szkoły w niedzielę 23 września 2018 r. o godz. 10.00. Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym na Sali gimnastycznej, po nim odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach. Rodziców uczniów mieszkających w internacie zapraszamy również na spotkanie do internatu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

RP szkoły

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. Autobus wyjedzie z byłego dworca PKS o godz. 8.30trasa przez miasto. Powrót ze szkoły do Grajewa o godz. 10.30.

Uczniowie klas pierwszych wcześniej spotykają się ze swoimi wychowawcami w pracowniach (1TRŻB - s.30, 1BS I - s.31, II piętro) i razem z wychowawcami przychodzą na apel do sali gimnastycznej. Podkreślam, iż jest to uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, z udziałem Pocztu Sztandarowego i Ślubowaniem klas pierwszych.

Słuchacze KKZ I i III semestr

Pierwsze spotkanie słuchaczy III semestru odbędzie się dnia 1 września (sobota) godz. 8.00, s.9, zaś słuchacze rozpoczynający naukę w I semestrze spotkają się po raz pierwszy 7 września (piątek) godz. 14.30, s.23. Plan zjazdów I i III semestru w załączeniu.

Plan zajęć I semestr *pdf

Plan zajęć III semestr *pdf

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Informacja o wyborze oferty z uzasadnieniem

Protokół udzielenia zamówienia na transport Wojewodzin-Wilno-Wojewodzin

Staże zrealizowane

W dniach od 7 do 25 maja 2018 roku uczniowie realizowali staże zagraniczne w Wilnie w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Miejsca odbywania staży zostały starannie dobrane, są to renomowane obiekty hotelowe i gastronomiczne w Wilnie:
1. Ecotel, Slucko str. 8, Vilnius LT-09312, Lithuania
2. Restaurant “Rib Room”, Šeimyniškių st. 1, Vilnius, Lithuania
3. Radisson Blu Hotel Lietuva, Vilnius. Konstitucijos pr. 20, LT-09308, Vilnius, Lithuania
4. Karolina Park Hotel, Sausio 13-osios g. 2, LT-04343, Vilnius, Lithuania
5. Charlie Pizza (PC “VCUP”), Upės g. 9, Vilnius, Lithuania
6. La Crepe Restaurant, Gedimino pr. 13, Vilnius, Lithuania
7. Ratonda Centrum Hotels, A. Rotundo 1,LT-01110, Vilnius, Lithuania
8. Katpėdėlė Restaurant (shopping mall MADA)

Zajęcia pedagogiczne

W dniu 16.03.2018 r. odbyły się zajęcia pedagogiczne w ramach przygotowania do staży. Uczestnicy projektu pogłębiali swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej, ćwiczyli właściwe zachowanie się i rozwiązywanie sytuacji trudnych; motywowali się do osiągnięcia celu – jak najlepszego wykorzystania czasu stażu do zdobycia umiejętności zawodowych. Zajęcia prowadziła p. Wioletta Czaplicka pełniąca funkcję doradcy zawodowego  w szkole.

Zajęcia językowe przygotowujące do staży w Wilnie

Zakończył się cykl zajęć z języka angielskiego w ramach przygotowania do odbywania staży w Wilnie w maju 2018 r. Uczniowie klasy III Technikum uczący się w zawodach: technik hotelarstwa i żywienia i usług gastronomicznych pogłębiali swoją znajomość branżowego języka związanego z hotelarstwem i gastronomią.

Spotkanie z przygotowania kulturowego do zagranicznych staży w Wilnie

W dniu 18.12.2017r. odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” w ramach przygotowania kulturowego.
W związku z tym, że staże uczniowie odbędą w ośrodkach gastronomiczno-hotelarskich na Litwie jest to działanie szczególnie ważne, aby uczniowie mogli łatwiej odnaleźć się w nowych dla nich warunkach pracy i nauki.

Projekt zagranicznych staży realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Podczas spotkania przedstawione zostały przez Partnera zagranicznego projektu - Global Ideas:
- informacje o Litwie i Wilnie;
- specyfice regionu oraz jego kulturze, zwyczajach, języku;
- przedstawione zostały przez partnera zagranicznego propozycje miejsc staży w Wilnie;
- przedstawione została oferta kulturowa uczestnikom staży z której mogą skorzystać podczas czasu wolnego;
- przeprowadzono rozmowy indywidualne z każdym z uczestników projektu mające na celu lepsze dopasowanie kompetencji możliwości uczniów z oczekiwaniami i potrzebami przedsiębiorców na Litwie.

Spotkanie informacyjne przygotowujące do staży zagranicznych w Wilnie

W dniu 05.12.2017r. odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowanego przez Zespół Szkół w Wojewodzinie, ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Podczas spotkania przedstawione zostały przez kadrę zarządzającą projektem:
- główne cele i założenia projektu;
- sprawy organizacyjne związane z realizacją staży zagranicą;
- doświadczenia poprzedniej grupy z pobytu na stażach w Wilnie;
- przedstawiono partnera zagranicznego oraz propozycje miejsc stażu w Wilnie.


Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie

Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej

Powolanie Komisji Rekrutacyjnej

Rekrutacja do II części projektu rozpoczęta!

Rozpoczęła się rekrutacja uczestników do udziału w drugiej części projektu realizowanego przez Zespół Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Celem projektu jest:
- podniesienie poziomu kluczowych kompetencji i umiejętności praktycznych,
- podniesienie innowacyjności i internacjonalizacji Zespołu Szkół w Wojewodzinie. Projektem są objęci uczniowie Technikum kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Realizacja projektu rozłożona jest na dwa kolejne lata szkolne; w maju ubiegłego roku staże odbywała pierwsza, 20- osobowa grupa uczniów.
W maju 2018 r. na takie staże wyjadą wyłonieni podczas rekrutacji, uczniowie obecnej klasy trzeciej Technikum.
Korzyści jakie odniosą uczniowie realizujący zagraniczne staże to:
- każdy uczestnik otrzyma oficjalny dokument EuropassMobility, wystawiony zgodnie z międzynarodowymi wymogami – w formie dwujęzycznej (polski i angielski). EuropassMobility potwierdzający realizację Europejskiej Ścieżki Kształcenia Zawodowego, stanowiący doskonały dowód zdobytych umiejętności praktycznych i językowych. Dwujęzyczna forma dokumentu pozwoli stażystom w skutecznym poszukiwaniu pracy nie tylko na rynku lokalnym (podlaskim) ale również i poza granicami Polski. Dokument ten umożliwi każdemu uczniowi, jako obywatelowi Europy lepszą prezentację kwalifikacji i umiejętności zawodowych.
- rozwinięcie umiejętności posługiwania się branżowym językiem angielskim w kontaktach z gośćmi hotelowymi,
- zdobycie certyfikatu potwierdzającego odbycie stażu wystawionego przez zakład pracy,
- zdobycie wiedzy o walorach turystycznych Litwy i regionu,
- zapewnienie zakwaterowania, kosztów podróży.
Dofinansowanie projektu z UE: 301 456,12 zł

Zdzisława Choynowska – dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie

Staże zrealizowane

W dniach od 8 do 26 maja 2017 roku uczniowie realizowali staże zagraniczne w Wilnie w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Miejsca odbywania staży zostały starannie dobrane, są to renomowane obiekty hotelowe i gastronomiczne w Wilnie:

1. Artis Centrum hotels, Totoriu str. 23 LT01120, Vilnius, Lithuania
2. Ecotel, Slucko str. 8, Vilnius LT-09312, Lithuania
3. Restaurant “Rib Room”, Šeimyniškių st. 1, Vilnius, Lithuania
4. Ponas Tadas, Naugarduko g. 76, Naujamiestis, LT-03202 Vilnius, Lithuania
5. Ratonda Centrum Hotels, A. Rotundo 1,LT-01110, Vilnius, Lithuania
6. Charlie Pizza (PC “Ozas”), Ozo g. 18, Vilnius, Lithuania

Zajęcia pedagogiczne w ramach przygotowania do staży w Wilnie

W dniu 20.03.2017 r. odbyły się zajęcia pedagogiczne w ramach przygotowania do staży. Uczestnicy projektu pogłębiali swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej, ćwiczyli właściwe zachowanie się i rozwiazywanie sytuacji trudnych; motywowali się do osiągnięcia celu – jak najlepszego wykorzystania czasu stażu do zdobycia umiejętności zawodowych.

Zajęcia językowe przygotowujące do staży w Wilnie

Zakończył się cykl zajęć z języka angielskiego w ramach przygotowania do odbywania staży w Wilnie. Uczniowie klasy III Technikum uczący się w zawodach: technik hotelarstwa i żywienia i usług gastronomicznych pogłębiali swoją znajomość branżowego języka związanego z hotelarstwem i gastronomią.

Spotkanie z przygotowania kulturowego do zagranicznych staży w Wilnie

W dniu 17.01.2017r. odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” w ramach przygotowania kulturowego.
W związku z tym, że staże uczniowie odbywać będą w ośrodkach gastronomiczno-hotelarskich na Litwie jest to działanie niezbędne, aby uczniowie mogli łatwiej odnaleźć się w nowych dla nich warunkach pracy i nauki. Projekt zagranicznych staży realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Podczas spotkania przedstawione zostały przez Partnera zagranicznego projektu - Global Ideas:
- informacje o Litwie i Wilnie;
- specyfice regionu oraz jego kulturze, zwyczajach, języku;
- przedstawione zostały przez partnera zagranicznego propozycje miejsc stażu w Wilnie oraz kulturowej oferty podczas czasu wolnego uczestników staży;
- przeprowadzono rozmowy indywidualne z każdym z uczestników projektu mające na celu lepsze dopasowanie kompetencji możliwości uczniów z oczekiwaniami i potrzebami przedsiębiorców na Litwie.

Spotkanie informacyjne przygotowujące do staży zagranicznych w Wilnie

W dniu 12.12.2016r. odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowanego przez Zespół Szkół w Wojewodzinie, ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Podczas spotkania przedstawione zostały przez kadrę zarządzającą projektem:
- główne cele i założenia projektu;
- sprawy organizacyjne związane z realizacją staży zagranicą;
- przedstawiono partnera zagranicznego oraz propozycje miejsc stażu w Wilnie.

O projekcie
Regulamin Rekrutacji Uczestników
Powołanie Komisji Rekrutacyjnej
Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej
Lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Paulina Zyskowska i Małgorzata Wróblewska przez dwa tygodnie odbywały staż w restauracji pod patronatem Karola Okrasy w hotelu InterContinental na ul. Emilii Plater 49 w Warszawie. Staż ten był ich nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w wojewódzkim finale konkursu kulinarnego zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Wczoraj nasze uczennice zdawały egzamin na zakończenie stażu. Oto zdjęcia z egzaminu przysłane przez opiekuna stażu. Cenne doświadczenie i umiejętności, które otworzą im wiele drzwi. Na pewno po ich powrocie do szkoły poproszę je o relacje z tego pobytu, a więc cdn...
Zakwaterowanie uczennic w Warszawie sfinansował Pan Maciej Borawski właściciel firmy "Emboro Maciej Borawski" w Grajewie, któremu za to wsparcie w imieniu własnym i dziewcząt, bardzo dziękuję.

Zdzisława Choynowska - Dyrektor szkoły


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wszystkim absolwentom, którzy zdali wszystkie kwalifikacje w danym zawodzie przypominamy o możliwości odbioru Dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Dyplom można odebrać w sekretariacie szkoły w godzinach pracy.

Absolwentom technikum uprawnionym do zdawania egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej przypominamy, że egzamin w części pisemnej (j. niemiecki, j. rosyjski, j. angielski, matematyka - Formuła 2012) zostanie przeprowadzony w dniu 21 sierpnia 2018 r. (wtorek), o godz. 9.00. Obowiązują procedury znane z egzaminu w sesji majowej.

Egzaminy poprawkowe dla pozostałych uczniów z poszczególnych przedmiotów odbędą się 27-29 sierpnia 2018 r. (poniedziałek, wtorek, środa) wg zamieszczonego poniżej harmonogramu.
Uczniowie, którzy jeszcze nie mają zagadnień z danego przedmiotu mogą je odebrać w sekretariacie szkoły.
Harmonogram egzaminów poprawkowych plik Adobe Reader *pdf.

Podręczniki na rok szkolny 2018/19
Lista podręczników znajduje się w zakładce „Dla ucznia”. Nie ma w niej zmian w stosunku do roku ubiegłego. Informujemy też, że w pierwszym tygodniu nauki: od 04. 09 do 11.09. biblioteka szkolna będzie organizować kiermasz używanych podręczników.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo,
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawieo chrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE uprzejmie informujemy, iż:
Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie, Wojewodzin 52 , 19-200 Grajewo. To oznacza, że odpowiada za ich wykorzystywanie i bezpieczeństwo. Przepisy prawa nakładają na nas obowiązek przekazania poniższych informacji.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych, do którego mogą Państwo kierować pytania dotyczące swoich danych osobowych: Marcin Wieczorek email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Państwa dane osobowe przetwarzane są w następujących celach:
- przyjęcia uczniów do szkoły,
- realizacji zadań oświatowych, dydaktycznych i wychowawczych,
- zapewnienia bezpieczeństwa uczniów w czasie pobytu w szkole,
- umożliwienia korzystania z pełnej oferty szkoły,
- realizacji działań promocyjnych szkoły,
- realizacji zawartych umów.
Podstawą prawną dla przetwarzania danych są:
- Państwa zgoda (art. 6 ust. 1a RODO) – np. pobierana przy okazji przetwarzania wizerunku Państwa dziecka lub innych danych, których przetwarzanie nie wynika wprost z przepisów prawa,
- przepisy prawa (art. 6 ust. 1c RODO) – np. ustawy: Prawo Oświatowe, o systemie informacji oświatowej, o samorządzie gminnym oraz akty wykonawcze do tych przepisów,
- realizacja umowy (art. 6 ust. 1b RODO) – np. realizacja umów zawartych z dostawcami towarów i usług.
Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne. Ich zakres został ograniczony do niezbędnego minimum.
Do Państwa danych mogą mieć dostęp, np.:
- Pracownicy firmy VULCAN sp. z o.o. (ul. Wołowska 6, 51-116 Wrocław). Firma ta obsługuje nasze systemy informatyczne lub udostępnia nam narzędzia informatyczne.
- Dodatkowo odbiorcami tych danych mogą też być placówki pocztowe lub bankowe oraz inne podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na mocy przepisów prawa.
Podane przez Państwa dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu procesowi podejmowania decyzji, w tym profilowaniu.
Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora:
- dostępu do danych osobowych,
- prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
- prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
- prawo do przenoszenia danych,
- prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
Nie pozyskujemy danych osobowych z innych źródeł, niż tylko od Państwa. Nie będziemy przekazywali danych osobowych do państwa trzeciego (poza EOG) lub organizacji międzynarodowej.
Dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji celów, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa, natomiast w pozostałych przypadkach do odwołania zgody.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Otrzymaliśmy dofinansowanie do zakupu książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W czerwcu nowe pozycje znalazły się na półkach; na liście nowości znalazły się książki, które zaproponowali, bo chcieliby przeczytać uczniowie. Jakie dokładnie są to tytuły – można dowiedzieć się zaglądając do załącznika. I najważniejsza wiadomość: można jeszcze wypożyczyć lekturę na wakacje dla siebie, mamy, rodzeństwa. W piątek – 29 czerwca od 9.00 do 12.00 biblioteka czeka na Ciebie! Zapraszamy - wszak książka to najlepszy przyjaciel!

Zdzisława Choynowska – dyrektor

Tytuły książek do pobrania Adobe Reader *.pdf

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole miało szczególny charakter. Pierwsza jego część przeznaczona była dla uczniów osiągających sukcesy w różnych dziedzinach szkolnej działalności;
Wyróżnienia za wybitne sukcesy w nauce – najwyższe średnie w szkole, powyżej 4,75 – odebrały:
Małgorzata Walicka - kl. II technik hotelarstwa
Zuzanna Kownacka – kl. III technik hotelarstwa
Adrianna Kupis - kl. II technik hotelarstwa
Sylwia Chrzanowska – kl. I technik hotelarstwa
Cieszy mnie - jako dyrektora - że oprócz wymienionych już bardzo wysokich średnich, w tym roku jest bardzo dużo uczniów, którzy osiągnęli średnie ocen powyżej 4,00.
Jako, że jesteśmy szkołą kształcącą w zawodach, to tradycją naszą jest, że doceniamy wysiłek uczniów, ich zaangażowanie, ponadprzeciętną aktywność w na zajęciach praktycznych i wszelkich innych działaniach związanych z zawodem. Pamiątkowe grawerowane dyplomy: „Zawodowiec z Pasją” przyznawane jeden raz w ciągu cyklu kształcenia, w tym roku otrzymali:
Mateusz Szyszko - „Budowlaniec z Pasją”
Paweł Pietruchowski - „Budowlaniec z Pasją”
Eryk Górski - „Budowlaniec z Pasją”
Piotr Modzelewski - „Rolnik z Pasją”
Małgorzata Walicka - „Hotelarz z Pasją”
Aleksandra Wojewoda - „Żywieniowiec z Pasją”
Katarzyna Wróblewska - „Żywieniowiec z Pasją”
Magda Dobrzycka - „Żywieniowiec z Pasją”
Paulina Zyskowska - „Żywieniowiec z Pasją”
Natomiast wcale niemała grupa żywieniowców została doceniana przez swoich nauczycieli zawodu dyplomami „Kucharz doskonały”, bo i oni są na najlepszej drodze do zdobycia tytułu „Zawodowiec z Pasją”
Na szczególne podziękowania zasłużyli również uczniowie, którzy w tym roku zainicjowali w szkole wolontariat; działalność na rzecz społeczeństwa. Pamiątkowe znaczki z logo swego koła otrzymali:
Justyna Czyżyńska - III TŻ
Aleksandra Gałązka - III TŻ
Kamila Jachimczyk - III TŻ
Sylwia Obrycka - III TŻ
Paulina Zyskowska - III TŻ
Julia Filipczuk - II TH
Małgorzata Walicka - II TH
Patryk Bagiński - II TH
Klaudia Smolińska - II TŻ
Katarzyna Borkowska - I TŻ
Katarzyna Karpińska - I TŻ
Kamila Grabowska - I TŻ
Ewelina Maciorowska - I TŻ
Wyróżnienia za wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, wysoką frekwencję przyznali również wychowawcy - każdy w swojej klasie, nie zabrakło wyróżnień za osiągnięcia sportowe.
Za osiągnięcia w Hufcu Pracy w Grajewie – wyróżnienia wręczała Komendant Hufca – pani Teresa Maciorowska
Na apelu zostali pożegnani absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej; wyróżnienie wychowawcy klasy odebrały: Karolina Modzelewska, Joanna Obrycka i Ewelina Kwiecińska

W drugiej części uroczystości pożegnani zostali wieloletni pracownicy naszej szkoły, którzy postanowili zakończyć pracę zawodową w Wojewodzinie. Decyzję o przejściu na emeryturę podjęli: p. Irena Koćwin, p. Danuta Zyskowska, p. Mirosław Kozikowski, natomiast p. Elżbieta Karwowska zdecydowała się zmienić miejsce zatrudnienia. Rozstania nigdy nie są łatwe, a zwłaszcza wówczas gdy ci, którzy odchodzą zdążyli przez tak długi czas przyzwyczaić otoczenie do swojej obecności. Nie zabrakło ciepłych słów niejednokrotnie wypowiadanych łamiącym się głosem i łez wzruszenia. Podziękowania w imieniu społeczności szkolnej złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, zaś wyrazem wdzięczności za wieloletni trud były okazałe bukiety pięknych kwiatów. P. E. Karwowska wygłosiła pożegnalne przemówienie, i jak zwykle, osobiste refleksje uzupełniała cytatami z literatury. To emocjonalne wystąpienie na pewno zostanie wszystkim na długo w pamięci. Być może nie ma ludzi niezastąpionych, ale są tacy, których nagły brak staje się odczuwalną stratą. Pozostają nam jednak piękne wspomnienia. Jednak każdy koniec, to jednocześnie początek czegoś nowego. Życzymy Państwu zasłużonego odpoczynku i pomyślności w realizacji dalszych życiowych planów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Już po raz XXV w dniach 8-9 czerwca młodzież ze wszystkich jednostek OHP uczestniczyła w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Województwo podlaskie reprezentowani uczniowie drugiej klasy BS I w Wojewodzinie wraz z rówieśnikami z Kolna i Łomży. Po przyjeździe na miejsce pielgrzymka zgodnie z programem rozpoczęła się w Archikatedrze Częstochowskiej od nabożeństwa pokutnego i spowiedzi świętej. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Świętego Jana Pawła II patrona młodzieży OHP, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty. Tradycją corocznego pielgrzymowania jest przejście Alejami Najświętszej Marii Panny na Jasną Górę, gdzie w Bazylice Jasnogórskiej była odprawiona uroczysta msza święta. Po zakończeniu uroczystości pielgrzymi wzięli udział w podsumowaniu i wręczeniu nagród laureatom konkursów organizowanych przez Krajowe Duszpasterstwo OHP. Młodzież wysłuchała też koncertu z okazji 1000-lecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Grzegorz Biadun – starszy wychowawca HP Grajewo


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Paulina Zyskowska kl. III TŻ jako zwyciężczyni diecezjalnego konkursu biblijnego 4 i 5 czerwca pojechała do Niepokalanowa na Finał Ogólnopolski. W finale wzięło udział 123 uczestników z całej Polski. Tematem konkursu były Psalmy i Listy św. Pawła. Walka była wyrównana, wiedza uczestników ogromna. Nie udało się zdobyć finału, ale zdobyta wiedza, przyjaźnie, wspólne spędzenie czasu na modlitwie, rozmowach zostaną w pamięci. Jest już znany zakres materiału na następny XXIII konkurs więc wiedza, wytrwałość i solidne przygotowanie na pewno zaowocują.
Powodzenia


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony w 1954 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych to wyjątkowe, radosne święto dzieci. W tym roku w naszej szkole to wyjątkowe święto przypomnieli uczniowie klasy I TRH, którzy wraz z wychowawcą, Łukaszem Choynowskim przygotowali krótki apel, przypominający o łamaniu praw dziecka nie tylko w dalekiej przeszłości, ale również w czasach współczesnych. W informacyjnej części wystąpienia znalazły się relacje o ludziach szczególnie zasłużonych dla dzieci, np. Januszu Korczaku, Janie Pawle II, Irenie Sendlerowej. Za działania przynoszące dzieciom radość przyznawane jest międzynarodowe odznaczenie Order Uśmiechu. Uczniowie nawiązali do tradycji wręczania Orderu, której towarzyszy wypicie szklanki soku z cytryny z uśmiechem na twarzy. Wybrani do tego próbnego ceremoniału osoby związane z działalnością na rzecz społeczności szkolnej – Pani Dyrektor, opiekun samorządu szkolnego i trzech ochotników – wykonali zadanie z pełnym uśmiechem, ale brawa zebranych zdecydowanie potwierdziły, że najszczerszy uśmiech miał na twarzy, prawie nieprzerwalnie – Konrad Gleba i on otrzymał przygotowany medal – order.
Kontynuacją tego radosnego święta była niespodzianka przygotowana przez P. Dyrektor – Zdzisławę Choynowska – lody prawdziwe gałkowe i serwowane przez nauczycieli. W zakończeniu obchodów tego święta odbył się mecz piłki siatkowej – uczniowie contra nauczyciele. Tym razem młodzi wygrali (2:1), ale pierwszy set był wygrany przez nauczycieli. To była fajna zabawa, której towarzyszyło uśmiechnięte słoneczko – Order Uśmiechu.

Elżbieta Karwowska


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W sobotę 2 czerwca w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbył się konkurs kulinarny pod hasłem „Mleczne wariacje”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Dominika Akacka, Anna Andruszkiewicz, Katarzyna Borkowska, Kamila Grabowska i Katarzyna Karpińska.
Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu deseru z wykorzystaniem mleka lub produktów mlecznych. Powołana pięcioosobowa komisja oceniała serwowane dania pod względem: walorów smakowych, estetyki i sposobu podania potrawy do degustacji, oryginalności sposobu zaprezentowania dania – czyli historii powstania przepisu, kulisach jego przygotowań i itp.
Werdyktem jury I miejsce zajęła Katarzyna Karpińska serwująca deser – Galaretka z kwaśnego mleka z musem truskawkowym, III miejsce przyznano Annie Andruszkiewicz za deser – Mini serniczki z coulis malinowym.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast zdobywcy I, II i III miejsca atrakcyjne nagrody.
Gratuluję wszystkim uczennicom pomysłowości i zaangażowania! Dziękuję za wspaniałą współpracę i super atmosferę podczas przygotowań do konkursu.

Dorota Szymkuć


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach od 7 do 25 maja 2018 roku uczniowie klasy III Technikum w Wojewodzinie realizowali staże zagraniczne w Wilnie w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie”. Projekt był realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Miejsca odbywania staży zostały starannie dobrane, są to renomowane obiekty hotelowe i gastronomiczne w Wilnie. Uczniowie bardzo wysoko ocenili organizację projektu – poniżej prezentacja wykonana przez jednego z uczestników.
Umiejętności zawodowe uczniów zostały wysoko ocenione przez opiekunów staży. Otrzymali certyfikaty, które na pewno będą ważnym elementem cv podczas ubiegania się o pracę w przyszłości. Tego rodzaju działania są wartościową formą wspierania szkolnictwa zawodowego. Dają uczniom cenne doświadczenie zawodowe, życiowe; w szerokim rozumieniu tego słowa – pokonywanie różnego rodzaju barier, umiejętność funkcjonowania w innej kulturze i odmiennym środowisku.
Zadowolenie uczniów motywuje do kontynuacji takich działań – w wakacje wyjeżdżają następni uczniowie.

Prezentacja Adobe Reader (*.pdf)

Zdzisława Choynowska dyrektor szkoły

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
332
Odsłon artykułów:
901263

Gościmy:

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.