Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Architektury Krajobrazu

  Technik Architektury Krajobrazu

 • Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

  Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej - Nowość

 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole miało szczególny charakter. Pierwsza jego część przeznaczona była dla uczniów osiągających sukcesy w różnych dziedzinach szkolnej działalności;
Wyróżnienia za wybitne sukcesy w nauce – najwyższe średnie w szkole, powyżej 4,75 – odebrały:
Małgorzata Walicka - kl. II technik hotelarstwa
Zuzanna Kownacka – kl. III technik hotelarstwa
Adrianna Kupis - kl. II technik hotelarstwa
Sylwia Chrzanowska – kl. I technik hotelarstwa
Cieszy mnie - jako dyrektora - że oprócz wymienionych już bardzo wysokich średnich, w tym roku jest bardzo dużo uczniów, którzy osiągnęli średnie ocen powyżej 4,00.
Jako, że jesteśmy szkołą kształcącą w zawodach, to tradycją naszą jest, że doceniamy wysiłek uczniów, ich zaangażowanie, ponadprzeciętną aktywność w na zajęciach praktycznych i wszelkich innych działaniach związanych z zawodem. Pamiątkowe grawerowane dyplomy: „Zawodowiec z Pasją” przyznawane jeden raz w ciągu cyklu kształcenia, w tym roku otrzymali:
Mateusz Szyszko - „Budowlaniec z Pasją”
Paweł Pietruchowski - „Budowlaniec z Pasją”
Eryk Górski - „Budowlaniec z Pasją”
Piotr Modzelewski - „Rolnik z Pasją”
Małgorzata Walicka - „Hotelarz z Pasją”
Aleksandra Wojewoda - „Żywieniowiec z Pasją”
Katarzyna Wróblewska - „Żywieniowiec z Pasją”
Magda Dobrzycka - „Żywieniowiec z Pasją”
Paulina Zyskowska - „Żywieniowiec z Pasją”
Natomiast wcale niemała grupa żywieniowców została doceniana przez swoich nauczycieli zawodu dyplomami „Kucharz doskonały”, bo i oni są na najlepszej drodze do zdobycia tytułu „Zawodowiec z Pasją”
Na szczególne podziękowania zasłużyli również uczniowie, którzy w tym roku zainicjowali w szkole wolontariat; działalność na rzecz społeczeństwa. Pamiątkowe znaczki z logo swego koła otrzymali:
Justyna Czyżyńska - III TŻ
Aleksandra Gałązka - III TŻ
Kamila Jachimczyk - III TŻ
Sylwia Obrycka - III TŻ
Paulina Zyskowska - III TŻ
Julia Filipczuk - II TH
Małgorzata Walicka - II TH
Patryk Bagiński - II TH
Klaudia Smolińska - II TŻ
Katarzyna Borkowska - I TŻ
Katarzyna Karpińska - I TŻ
Kamila Grabowska - I TŻ
Ewelina Maciorowska - I TŻ
Wyróżnienia za wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, wysoką frekwencję przyznali również wychowawcy - każdy w swojej klasie, nie zabrakło wyróżnień za osiągnięcia sportowe.
Za osiągnięcia w Hufcu Pracy w Grajewie – wyróżnienia wręczała Komendant Hufca – pani Teresa Maciorowska
Na apelu zostali pożegnani absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej; wyróżnienie wychowawcy klasy odebrały: Karolina Modzelewska, Joanna Obrycka i Ewelina Kwiecińska

W drugiej części uroczystości pożegnani zostali wieloletni pracownicy naszej szkoły, którzy postanowili zakończyć pracę zawodową w Wojewodzinie. Decyzję o przejściu na emeryturę podjęli: p. Irena Koćwin, p. Danuta Zyskowska, p. Mirosław Kozikowski, natomiast p. Elżbieta Karwowska zdecydowała się zmienić miejsce zatrudnienia. Rozstania nigdy nie są łatwe, a zwłaszcza wówczas gdy ci, którzy odchodzą zdążyli przez tak długi czas przyzwyczaić otoczenie do swojej obecności. Nie zabrakło ciepłych słów niejednokrotnie wypowiadanych łamiącym się głosem i łez wzruszenia. Podziękowania w imieniu społeczności szkolnej złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, zaś wyrazem wdzięczności za wieloletni trud były okazałe bukiety pięknych kwiatów. P. E. Karwowska wygłosiła pożegnalne przemówienie, i jak zwykle, osobiste refleksje uzupełniała cytatami z literatury. To emocjonalne wystąpienie na pewno zostanie wszystkim na długo w pamięci. Być może nie ma ludzi niezastąpionych, ale są tacy, których nagły brak staje się odczuwalną stratą. Pozostają nam jednak piękne wspomnienia. Jednak każdy koniec, to jednocześnie początek czegoś nowego. Życzymy Państwu zasłużonego odpoczynku i pomyślności w realizacji dalszych życiowych planów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Już po raz XXV w dniach 8-9 czerwca młodzież ze wszystkich jednostek OHP uczestniczyła w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Województwo podlaskie reprezentowani uczniowie drugiej klasy BS I w Wojewodzinie wraz z rówieśnikami z Kolna i Łomży. Po przyjeździe na miejsce pielgrzymka zgodnie z programem rozpoczęła się w Archikatedrze Częstochowskiej od nabożeństwa pokutnego i spowiedzi świętej. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Świętego Jana Pawła II patrona młodzieży OHP, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty. Tradycją corocznego pielgrzymowania jest przejście Alejami Najświętszej Marii Panny na Jasną Górę, gdzie w Bazylice Jasnogórskiej była odprawiona uroczysta msza święta. Po zakończeniu uroczystości pielgrzymi wzięli udział w podsumowaniu i wręczeniu nagród laureatom konkursów organizowanych przez Krajowe Duszpasterstwo OHP. Młodzież wysłuchała też koncertu z okazji 1000-lecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Grzegorz Biadun – starszy wychowawca HP Grajewo


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Paulina Zyskowska kl. III TŻ jako zwyciężczyni diecezjalnego konkursu biblijnego 4 i 5 czerwca pojechała do Niepokalanowa na Finał Ogólnopolski. W finale wzięło udział 123 uczestników z całej Polski. Tematem konkursu były Psalmy i Listy św. Pawła. Walka była wyrównana, wiedza uczestników ogromna. Nie udało się zdobyć finału, ale zdobyta wiedza, przyjaźnie, wspólne spędzenie czasu na modlitwie, rozmowach zostaną w pamięci. Jest już znany zakres materiału na następny XXIII konkurs więc wiedza, wytrwałość i solidne przygotowanie na pewno zaowocują.
Powodzenia


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony w 1954 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych to wyjątkowe, radosne święto dzieci. W tym roku w naszej szkole to wyjątkowe święto przypomnieli uczniowie klasy I TRH, którzy wraz z wychowawcą, Łukaszem Choynowskim przygotowali krótki apel, przypominający o łamaniu praw dziecka nie tylko w dalekiej przeszłości, ale również w czasach współczesnych. W informacyjnej części wystąpienia znalazły się relacje o ludziach szczególnie zasłużonych dla dzieci, np. Januszu Korczaku, Janie Pawle II, Irenie Sendlerowej. Za działania przynoszące dzieciom radość przyznawane jest międzynarodowe odznaczenie Order Uśmiechu. Uczniowie nawiązali do tradycji wręczania Orderu, której towarzyszy wypicie szklanki soku z cytryny z uśmiechem na twarzy. Wybrani do tego próbnego ceremoniału osoby związane z działalnością na rzecz społeczności szkolnej – Pani Dyrektor, opiekun samorządu szkolnego i trzech ochotników – wykonali zadanie z pełnym uśmiechem, ale brawa zebranych zdecydowanie potwierdziły, że najszczerszy uśmiech miał na twarzy, prawie nieprzerwalnie – Konrad Gleba i on otrzymał przygotowany medal – order.
Kontynuacją tego radosnego święta była niespodzianka przygotowana przez P. Dyrektor – Zdzisławę Choynowska – lody prawdziwe gałkowe i serwowane przez nauczycieli. W zakończeniu obchodów tego święta odbył się mecz piłki siatkowej – uczniowie contra nauczyciele. Tym razem młodzi wygrali (2:1), ale pierwszy set był wygrany przez nauczycieli. To była fajna zabawa, której towarzyszyło uśmiechnięte słoneczko – Order Uśmiechu.

Elżbieta Karwowska


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W sobotę 2 czerwca w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbył się konkurs kulinarny pod hasłem „Mleczne wariacje”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Dominika Akacka, Anna Andruszkiewicz, Katarzyna Borkowska, Kamila Grabowska i Katarzyna Karpińska.
Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu deseru z wykorzystaniem mleka lub produktów mlecznych. Powołana pięcioosobowa komisja oceniała serwowane dania pod względem: walorów smakowych, estetyki i sposobu podania potrawy do degustacji, oryginalności sposobu zaprezentowania dania – czyli historii powstania przepisu, kulisach jego przygotowań i itp.
Werdyktem jury I miejsce zajęła Katarzyna Karpińska serwująca deser – Galaretka z kwaśnego mleka z musem truskawkowym, III miejsce przyznano Annie Andruszkiewicz za deser – Mini serniczki z coulis malinowym.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast zdobywcy I, II i III miejsca atrakcyjne nagrody.
Gratuluję wszystkim uczennicom pomysłowości i zaangażowania! Dziękuję za wspaniałą współpracę i super atmosferę podczas przygotowań do konkursu.

Dorota Szymkuć


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach od 7 do 25 maja 2018 roku uczniowie klasy III Technikum w Wojewodzinie realizowali staże zagraniczne w Wilnie w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie”. Projekt był realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Miejsca odbywania staży zostały starannie dobrane, są to renomowane obiekty hotelowe i gastronomiczne w Wilnie. Uczniowie bardzo wysoko ocenili organizację projektu – poniżej prezentacja wykonana przez jednego z uczestników.
Umiejętności zawodowe uczniów zostały wysoko ocenione przez opiekunów staży. Otrzymali certyfikaty, które na pewno będą ważnym elementem cv podczas ubiegania się o pracę w przyszłości. Tego rodzaju działania są wartościową formą wspierania szkolnictwa zawodowego. Dają uczniom cenne doświadczenie zawodowe, życiowe; w szerokim rozumieniu tego słowa – pokonywanie różnego rodzaju barier, umiejętność funkcjonowania w innej kulturze i odmiennym środowisku.
Zadowolenie uczniów motywuje do kontynuacji takich działań – w wakacje wyjeżdżają następni uczniowie.

Prezentacja Adobe Reader (*.pdf)

Zdzisława Choynowska dyrektor szkoły

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Tegoroczny maj okazał się okresem szczególnie pozytywnym dla Patryka Kozikowskiego – ucznia klasy II BS I. W dniach 14-17.05. uczestniczył w finale konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje wojewódzkich komend OHP oraz centrów kształcenia i wychowania z całej Polski. Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu była wycieczka nad morze, Muzeum Zalewu Wiślanego i zwiedzanie elbląskiej starówki.
W ubiegłym tygodniu (23.05.) w Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie odbył się finał XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP, „Bezpiecznie od startu”.
Patryk jako laureat etapów wojewódzkich jest podwójnym finalistą tych konkursów i należą mu się szczególne gratulacje od społeczności szkolnej.

Elżbieta Karwowska


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

16 maja w Miejskim Domu Kultury w Zambrowie odbył się tegoroczny przegląd twórczości artystycznej, którego organizatorami były: Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku oraz Hufiec Pracy w Zambrowie.
Uczestnicy przeglądu zaprezentowali się w trzech dyscyplinach scenicznych: tańcu, śpiewie i teatrze. Młodzież naszej szkoły (uczniowie klasy II Szkoły Branżowej I stopnia) – Anna Drożęcka, Patrycja Pacewicz, Julia Szukis, Patryk Wilczewski, Rafał Zalewski, Wojtek Mazurek - zaprezentowali się w tańcu współczesnym „Chocolate choco choco” i zdobyli zaszczytne III miejsce. Podczas gali finałowej zaproszeni goście mieli okazję obejrzenia zwycięskich prezentacji scenicznych. Gratulujemy!!!

Elżbieta Karwowska


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Młodzież z Zespołu Szkół w Wojewodzinie przeprowadziła dziś akcję na targowicy miejskiej w Grajewie. Właściwie były to dwie akcje łączące się ze sobą. Aneta Kierznowska, Katarzyna Cimoch, Klaudia Dzięgielewska, Mateusz Malinowski, wszyscy z klasy I TŻB, propagowali czytelnictwo pod hasłem „Czytaj z Wojewodzinem…”. Natomiast Emilia Zakrzewska, Dominika Gleba, Justyna Włóczko, Patrycja Kołakowska z klasy I TH uczestniczyły w akcji „Wiosną stypendia rosną” pod patronatem Fundacji Świętego Mikołaja. Uczniowie rozdali wiele książek i kolorowych baloników, w środku których znajdowało się przesłanie zachęcające do czytania.
Dziewczyny z klasy pierwszej, które kwestowały na rzecz stypendiów dla zdolnych uczniów Technikum w Wojewodzinie swoim uśmiechem, zapałem i elokwencją zachęciły mieszkańców Grajewa i okolicznych miejscowości do hojnych datków. Pieniądze ze zbiórki zostały przekazane na konto Fundacji Świętego Mikołaja z przeznaczeniem na stypendia dla uczniów naszej szkoły.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Przez cały rok szkolny 2017/2018 w naszej szkole odbywała się zbiórka baterii i nakrętek PET. Uczniowie świadomi problemów ochrony środowiska z chęcią brali udział w tym wydarzeniu. Dzięki ich pomocy udało się zebrać 160 kg korków i 70 kg baterii. Korki były zbierane na rzecz Sebastiana Zawistowskiego, byłego ucznia naszej szkoły, aby pomóc pokryć chociaż częściowo koszty leczenia jego choroby. Serdecznie dziękujemy panu Zenonowi Bagińskiemu, który przetransportował materiały z naszej szkoły do skupu surowców wtórnych w Prostkach.

Sylwia Chrzanowska i Kamila Grzymała


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od 07.05. do 25.05.2018 roku żywieniowcy i hotelarze doskonalą swoje umiejętności zawodowe i językowe podczas praktyk zawodowych, zorganizowanych przez zagranicznego partnera przyjmującego - w Wilnie.
Młodzież naszej szkoły ma zagwarantowany transport, przejazdy lokalne, ubezpieczenie, zakwaterowanie, wyżywienie oraz pełną opiekę pedagogiczną swoich nauczycieli i pedagogów z krajów goszczących.
Przed wyjazdem stażyści uczestniczyli w specjalnym kursie z przygotowania językowego, kulturowego i pedagogicznego, ułatwiającym pobyt za granicą.
Jak widać na zamieszczonych zdjęciach, pogoda sprzyja poznawaniu kultury, atrakcji turystycznych, historycznych, obyczajów i tradycji naszych wschodnich sąsiadów.
Odbycie zagranicznych staży potwierdzone będzie certyfikatami Europass, które są znane i uznawane przez pracodawców w całej Unii Europejskiej.

Elżbieta Karwowska

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali” – te mądre słowa J. Pawła II o odpowiedzialności za własne życie stały się mottem przewodnim uroczystego apelu z okazji pożegnania uczniów klas maturalnych – IVTŻB i IV TRH.
Dzień 27 kwietnia 2018 roku był szczególny w naszej szkoły – najstarsi uczniowie zostali najmłodszymi absolwentami Zespołu Szkół w Wojewodzinie. Pani DyrektorZdzisława Choynowska, podsumowując czteroletnią naukę, zwróciła uwagę na wyjątkowe zaangażowanie ich w życie szkoły, szczególną zażyłość między uczniami klas równoległych i między wychowankami i wychowawcami. Właściwe relacje zaowocowały tym, że młodzież ta ukończyła szkołę średnią, pokonując różne problemy. Ich obecność w szkole była zauważalna w wielu dziedzinach – nauce, sporcie, wybranym zawodzie, działalności społecznej. Najlepsi uczniowie nagrodzeni za naukę, zachowanie i zaangażowanie to: Natalia Grzymała, Teresa Maciorowska, Aleksandra Gryczkowska, Tomek Cwalina, Aleksandra Matysiak, Kamil Danowski, Urszula Wronko, Adam Gawędzki.
Nagrodzeni zostali również uczniowie za najwyższy wynik egzaminu zawodowego z wszystkich kwalifikacji – Kamil Danowski, Aleksandra Matysiak, Edyta Czyżewska, Aleksandra Gryczkowska, Mariusz Organek.
Wśród tegorocznych absolwentów byli także mistrzowie carvingu i najlepsi w sporcie, w tym również grupa dziewcząt, które wywalczyły I miejsce w licealiadzie województwa podlaskiego w unihokeju.
Elementem części oficjalnej było też przekazanie Sztandaru ZS w Wojewodzinie – nowy poczet sztandarowy reprezentują: Kuba Downar, Paulina Ardzińska i Małgorzata Walicka. Tegoroczni maturzyści złożyli uroczyste ślubowanie. Potem były jeszcze pokrzepiające słowa ks. Roberta Mieczkowskiego, podziękowania od przedstawicieli rodziców i wystąpienie uczniów klasy III TRH, którzy w pięknym montażu słowno – muzycznym przekazali swoim starszym kolegom najpiękniejsze życzenia szczęścia i pomyślności w dorosłym już życiu.
Przemiłym akcentem tego spotkania były podziękowania maturzystów, indywidualne dla każdego nauczyciela, z cennym pamiątkowym certyfikatem uznania. Potem podziękowania dla wychowawców, wzruszające słowa wdzięczności i… spotkania klasowe – te wyjątkowe i te ostatnie w takim gronie. Dziękujemy z całego serca i trzymamy za Was kciuki na egzaminach maturalnych.

Elżbieta Karwowska


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W piątek 20.04.2018 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z p. E. Haponik właścicielką księgarni "Alfa". Uczniowie uczestniczący w tym spotkaniu zapoznali się z nowościami  rynku wydawniczego i księgarskiego. Zaprezentowana została różna literatura dostępna w księgarni. Uczniowi wypowiadali się na temat zainteresowań i oczekiwań czytelniczych.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W środę 18 kwietnia 2018r. 50 - osobowa grupa uczniów z naszej szkoły nie pojawiła się na lekcjach. Dokładnie o godzinie 8.00 rano klasy III TRH i IV TRH oraz 12 osób z młodszych roczników wyruszyły w podróż do Warszawy. Bezpośrednią inspiracją do wyjazdu były wcześniejsze zdarzenia tzn. udział w międzyklasowym konkursie czytelniczym „Wojewodziński proces o „Lalkę”, w którym nagrodą za zajęcie I miejsca były bilety do teatru ufundowane przez Radę Rodziców. Zwycięzcy - kl. III TRH zaprosili na wycieczkę swoich konkursowych przeciwników, aby wyrazić podziękowanie za wspólną zabawę i uznanie dla wyrównanego poziomu rywalizacji. Wyjazd miał więc również charakter pojednawczo-integracyjny. Doskonałą okazją do wspominania wspólnych zmagań konkursowych było zwiedzanie Warszawy szlakiem bohaterów „Lalki” B. Prusa. W związku z tym wędrowaliśmy ulicą Krakowskie Przedmieście, aby zobaczyć miejsce, w którym mógłby być ulokowany słynny sklep Wokulskiego. Widzieliśmy tablicę, która upamiętnia „ostatniego romantyka” - Ignacego Rzeckiego, pomimo że jest to postać fikcyjna. Oprócz miejsc powiązanych z powieścią B. Prusa mieliśmy też możliwość przyjrzenia się innym ważnym obiektom w centrum stolicy, takim jak: Pałac Prezydencki, Belweder, Uniwersytet Warszawski, Grób Nieznanego Żołnierza czy też niedawno odsłonięty Pomnik Ofiar Smoleńskich. Spacer po Warszawie zakończył się wizytą w Łazienkach Królewskich. Piękna, wiosenna aura i urokliwe widoki w parku pozwoliły odpocząć i zregenerować siły przed pełnym wrażeń wieczorem w Teatrze Współczesnym. Oczekiwanie na rozpoczęcie spektaklu „Hamlet” w reżyserii M. Englerta, w którym tytułową rolę miał zagrać Borys Szyc, już samo w sobie było ekscytujące. Jednak emocje jeszcze bardziej wzrosły, gdy okazało się, że będziemy go oglądać w towarzystwie Pary Prezydenckiej - Bronisława i Anny Komorowskich. Czterogodzinna adaptacja sceniczna dramatu Szekspira okazała się prawdziwą ucztą duchową. Nawet osoby najbardziej sceptycznie nastawione do teatru musiały przyznać, że to przedstawienie wzbudzało zainteresowanie, śmieszyło i skłaniało do refleksji, zaskakiwało ciekawymi kreacjami aktorskimi, czego potwierdzeniem były długie owacje ze strony publiczności. Podróż powrotna zakończyła się ok. godz. 2.30. To był naprawdę bardzo miły dzień i życzmy sobie jeszcze więcej tak udanych spotkań z Kulturą.

Katarzyna Bielińska

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Paulina Zyskowska z kl. III TŻ została laureatką w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej na etapie diecezjalnym, który odbył się 18 kwietnia w Łomży. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół średnich z całej diecezji łomżyńskiej. W części piesmej i w części ustnej zajęła II miejsce i tym samym została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego, który już w czerwcu w Niepokalanowie. Gratulujemy, życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.

Mizińska Barbara


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pasja do rolnictwa, a szczególnie do narzędzi i maszyn rolniczych stała się inspiracją dla chłopców z klasy 3TR. Postanowili oni zmienić wygląd pracowni zajęć praktycznych z zakresu rolnictwa przez namalowanie na ścianach obrazów traktorów - John Deere i URSUS. Praca wymagała wysiłku i czasu, przez kilka spotkań uczniowie tworzyli swoje dzieło szkicując i malując, dobierając paletę kolorów tak, aby odzwierciedlała oryginał. Nad całym projektem czuwał p. Piotr Manturo. Zamieszczone zdjęcia w pełni oddają postęp prac i zaangażowanie uczniów, sami ocenicie…

Ryszard Rogiński


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. Krew jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg chorób. Co 15 sekund ktoś potrzebuje krwi, dosłownie każdy może uratować komuś życie. Wystarczy podarować krew. Jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom poszkodowanym. Krwiodawca to człowiek, który w sensie dosłownym ratuje życie. Mając to na względzie w poniedziałek 16 kwietnia w naszej szkole już poraz drugi w tym roku szkolnym odbyła się akcja krwiodawstwa. Do akcji włączyło się 19 uczniów, a 16 z nich oddało swoją krew. W sumie udało się nam zebrać 7,2 litra krwi. Wśród honorowych dawców znaleźli się: KLIKNIJ LINK

Monika Kowalczuk - opiekun szkolnego koła PCK


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uczennice III klasy Branżowej Szkoły I stopnia Karolina Kotowska i Patrycja Karpińska zajęły I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii – kucharz, zorganizowanym przez Podlaską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku. Sprawdzian wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych odbył się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie w dniu 11.04.2018r. O tytuł najlepszego kucharza rywalizowali uczestnicy z 8 jednostek OHP z terenu województwa podlaskiego. Zadaniem praktycznym było wykonanie kremu marchewkowo-imbirowego z czarnuszką i oliwą dyniową oraz roladek wieprzowych z warzywami i serem korycińskim w sosie z suszonymi pomidorami na puree ziemniaczano-chrzanowym z surówką z buraczków. Zadania konkursowe oceniane były przez komisję pod przewodnictwem pana Macieja Tomaszewskiego szefa kuchni Restauracji „Sztuka Mięsa” w Białymstoku. Równolegle do zmagań kucharzy odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Zakresu Prawa Pracy i Przepisów BHP. W tej kategorii najlepszym okazał się uczeń klasy II BS I Patryk Kozikowski. Udział w konkursie pozwolił młodzieży sprawdzić poziom własnej wiedzy i posiadanych umiejętności zawodowych oraz dodał odwagi i pewności siebie przed właściwym egzaminem kwalifikacyjnym, który odbędzie się po zakończeniu praktycznej nauki zawodu.

Teresa Maciorowska – komendant HP w Grajewie


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

We wtorek 10.04.2018r. historia (książka?) zatoczyła koło. Dzisiaj po raz kolejny promowaliśmy czytelnictwo wśród gimnazjalistów z Danówka. To właśnie tam, trzy lata temu, zaczęliśmy naszą przygodę z tą akcją. Było tak, jak dawniej - uczniowie chętnie odpowiadali na nasze pytania i tak jak dawniej za dobrą odpowiedź rozdawaliśmy książki.
Jak wiecie - wszystko, co dobre szybko się kończy. Tak i w tym przypadku trzy lata minęły w oka mgnieniu. Niestety, jest to już ostatnia akcja, w której brałem udział. Chciałbym bardzo podziękować Annie Grzymkowskiej i Mateuszowi Malinowskiemu za wspólne akcje, ale też za pomoc w ich przygotowaniu. Trzymam za Was kciuki i uważnie będę śledził dalsze poczynania.
Z całego serca dziękuję też p. kierownik Wioletcie Annie Czaplickiej, która zawsze trzymała rękę na pulsie i była pomysłodawcą tych akcji.

Maturzysta - Adam Gawędzki


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W środę 28 marca 2018 r. na trasach biegowych Zespołu Szkół w Wojewodzinie został rozegrany XVII Memoriał im. Wojciecha Rogowskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych, który był jednocześnie eliminacjami powiatowymi do Półfinału Województwa Podlaskiego.
W obecnej edycji Memoriału wystartowały 33 drużyny reprezentujące gimnazja i szkoły podstawowe powiatu grajewskiego (300 uczestników - rekord frekwencji!!!). Memoriał organizuje młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół w Wojewodzinie.
Wspaniałe nagrody, wysoki poziom sportowy imprezy, dobra organizacja samych zawodów, przeprowadzany na otwarciu ceremoniał olimpijski sprawiają, że Memoriał stał się imprezą bardzo popularną w środowisku kultury fizycznej w naszym województwie. Pomysłodawcą tej imprezy są nauczyciele wf Zespołu Szkół w Wojewodzinie.
Cele rywalizacji to m.in. uczczenie pamięci zasłużonego nauczyciela, trenera i działacza kultury fizycznej oraz popularyzacja biegów przełajowych. W ramach Memoriału zostały rozegrane Igrzyska szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Grajewskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Wyniki Adobe Reader *pdf

Krzysztof Wencek


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

27 marca rozegrana została IV kolejka spotkań w II Lidze piłki siatkowej chłopców. Gospodarzem turnieju był ZS w Ostrożanach-doświadczona drużyna, uczestnik rozgrywek od dobrych kilku lat. W pierwszym spotkaniu, właśnie z gospodarzami, odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo 2:1. Po przegranym pierwszym secie, zaczęła funkcjonować zagrywka i po krótkim czasie gry nasza drużyna wróciła na właściwe tory wygrywając całe spotkanie.
W drugim meczu naszym przeciwnikiem był dobrze dysponowany ZS w Ciechanowcu. Pierwszy set padł naszym łupem dość gładko (25:17). Podrażnieni rywale w drugiej odsłonie wzmocnili zagrywkę i blok dlatego zasłużenie zwyciężyli. O wyniku końcowym decydował tiebreak, który na długo zostanie zapamiętany przez licznie zgromadzoną młodzież w hali. Przy niekorzystnym dla nas wyniku (12:7) kontuzji doznał kapitan naszej drużyny-Mateusz Stelmaszyński. Uraz kostki wykluczył go z dalszej gry. Mimo niesprzyjających okoliczności i ogłuszającego dopingu kibiców drużyna ZS w Wojewodzinie doprowadziła do remisu (15:15). Niestety bardzo dobry serwis graczy z Ciechanowca przesądził o końcówce seta i całym spotkaniu, które należało do rywali.
Dziękuję wszystkim zawodnikom za godną, waleczną postawę na boisku i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. 5 kwietnia w ramach V kolejki spotkań, gościć będziemy zespoły: ZSOiZ Czyżew i ZSZ Wysokie Mazowieckie.

Skład drużyny ZS w Wojewodzinie:
1. Adam Gawędzki
2. Dawid Chojnowski
3. Jonatan Kropiewnicki
4. Mateusz Stelmaszyński
5. Erwin Suszczyński
6. Konrad Lenkiewicz
7. Damian Drozdowski

Link do tabeli wyników:
www.pwszs.bialystok.pl/doc/licealiada/tabele_wynikow_ps_ch.pdf

Łukasz Choynowski


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzisiaj po raz pierwszy odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 4 w Grajewie. Nasza akcja i tym razem odbiła się pozytywnym echem wśród młodzieży. Gimnazjalistom najbardziej podobało się bezceremonialne przerywanie lekcji, a na przerwie chętnie odpowiadali na nasze pytania. Prawidłowa odpowiedź była nagradzana książką. Rozdaliśmy dziś trzydzieści książek - zarówno lektur jak i beletrystyki. Tym razem wystąpiliśmy w zmienionym składzie. Mianowicie dołączyli do mnie Anna Grzymkowska oraz Mateusz Malinowski.
I wiecie co… nie uwierzycie… spotkaliśmy wielkanocnego zajączka J

Adam Gawędzki

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W czwartek 22.03.2018 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się miejskie eliminacje do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły powracają z tego konkursu ze znaczącymi osiągnięciami, jednak tegoroczny sukces przekracza najśmielsze oczekiwania. Wszyscy wojewodzińscy uczestnicy zostali nagrodzeni !!! Przyszło im rywalizować z godnymi przeciwnikami z Liceum Ogólnokształcącego w Grajewie. Jury niejednokrotnie podkreślało wysoki poziom prezentacji. Tym bardziej więc cieszy fakt, że występy naszych uczniów zostały tak bardzo docenione.
Największy sukces odniósł Kamil Perkowski z kl. III TRH – zajął zaszczytne I miejsce, a tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Warto przypomnieć, że jego wcześniejsze wystąpienia w ubiegłych latach zawsze były przez komisję zauważane, nagradzane i chwalone. Cieszę się, że te systematyczne postępy zostały zwieńczone tak spektakularnym osiągnięciem.
Równie wielkim powodem do dumy są laureaci II miejsca ex aequo – Sofia Dodis z kl. III TRH oraz Jakub Downar z kl. II TŻB. Fakt, że oboje znaleźli się na podium, tuż za zwycięzcami, dobitnie wskazuje na potrzebę uhonorowania tych wystąpień. Najwidoczniej jury było pod dużym wrażeniem i nie chcąc nikogo skrzywdzić , ulokowało ich na równorzędnie wysokiej pozycji. Nie ukrywam, że taki werdykt niezwykle satysfakcjonuje oraz dowodzi wyjątkowości i niemałego talentu naszych uczestników.
Na szczególne słowa uznania zasługuje też Aleksandra Wnęk z kl. III TRH, która otrzymała wyróżnienie, co oznacza, że i jej prezentacja bardzo spodobała się komisji.
Nie pozostaje mi nic innego, jak jeszcze raz wyrazić ogromne zadowolenie i podkreślić, ze niezmiennie jestem z Was wszystkich bardzo dumna.

Serdecznie gratuluję i dziękuję za współpracę -  Katarzyna Bielińska


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
319
Odsłon artykułów:
808357

Gościmy:

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.