Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Architektury Krajobrazu

  Technik Architektury Krajobrazu

 • Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

  Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej - Nowość

 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 13 stycznia 2019 r. w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Miło nam donieść, że w tym gronie znalazła się nasza uczennica Sylwia Chrzanowska z klasy III - technik hotelarstwa. Więcej informacji z tej uroczystości znajdziecie pod linkiem: Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W czwartek 19.12.2019 r. w Zespole Szkół w Wojewodzinie odbyła się spotkanie wigilijne, zorganizowane przez Powiat Grajewski. Zespół Szkół w Wojewodzinie był odpowiedzialny za przygotowanie menu; część potraw przygotowywały Panie z kuchni internatu, a część uczniowie - technicy żywienia pod kierunkiem nauczycieli zawodu. Za wygląd stołów i obsługę odpowiadali hotelarze. Dekoracje Sali wykonali wychowankowie internatu.
Zaproszeni goście przekazywali bardzo pozytywne uwagi, gratulując nam świetnej organizacji.
Dziękuję bardzo Paniom: Kucharkom, Kierownikowi internatu, Nauczycielom żywienia i hotelarstwa i zaangażowanym uczniom: technikom żywienia i hotelarstwa. Bez was, drodzy uczniowie nie udałoby się zrobić tak dużej imprezy!

Zdzisława Choynowska

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Boże Narodzenie jest nie tylko czasem kolęd, śniegu, wolnego czasu i prezentów. Jest także czasem refleksji i dzielenia się dobrem z innymi. W tym szczególnym czasie przygotowań do świąt uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o najbardziej bezbronnych istotach – zwierzętach. Szkolne Koło Wolontariatu w dniach 25-27 listopada zorganizowało akcję pt.: „Uratuj psisko wspomóż towarzystwo”, podczas której zbierało drobne datki oraz karmę dla psów i kotów przebywających pod opieką Towarzystwa Ochrony nad Zwierzętami w Grajewie. W miniony wtorek Koło Wolontariatu przekazało towarzystwu 73 kg karmy suchej, 15 kg karmy mokrej oraz 145 złotych. Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę bardzo dziękujemy.

Szkolne Koło Wolontariatu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W środę, 11 grudnia, w internacie Zespołu Szkół w Wojewodzinie odbyło się spotkanie wigilijne. W ten wieczór wszyscy poczuliśmy podniosłą atmosferę i otaczającą nas życzliwość. Dzień Wigilii jest dniem przebaczania, darowania sobie win i urazów, jest czasem zadumy i refleksji. Nas - zebranych przy internackim wigilijnym stole - w tę atmosferę wprowadził „teatr cieni”. Była to nietypowo opowiedziana historia Bożego narodzenia: ulotna, nieuchwytna aparatem fotograficznym magia chwili. Potem opłatek, życzenia i przepiękne kolędy śpiewane przy akompaniamencie gitary…

Wioletta Anna Czaplicka

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Samorząd uczniowski pod opieką pani Magdy Cichockiej przygotował i przeprowadził aukcję, podczas której zebrane pieniądze trafią do osób potrzebujących wsparcia – zgłoszonych przez uczniów i zweryfikowanych przez SU. O sytuacji wybranych osób poinformowała na początku Dominia Gleba, która razem z Anią Cybulą przeprowadziła licytację.
Dzisiejsze wydarzenie pokazało, że wszyscy: uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni mają w sobie wielką empatię i chęć pomagania. Mają ją także rodzice naszych uczniów; dziękuję Mamom uczniów – członkiniom Koła Gospodyń z Łękowa, które podarowały na aukcję dwa piękne stroiki świąteczne – zostały wylicytowane za 100 i 115 zł. Dziękuję naszym Paniom Sprzątaczkom, które podarowały na aukcję wykonane przez siebie piękne bombki, dziękuję Sylwi Borkowskiej za bajkowe chatki z piernika – oczywiście jedna jest moja, dziękuję pani Beacie Urbańskiej i Agacie Choynowskiej oraz technikom żywienia za ciasteczka i pierniki, które osiągały wysokie notowania, dziękuję technikom budownictwa, którzy inspirowani przez nauczycieli zawodu wykonali stroiki świąteczne w stylu skandynawskim, ale najbardziej ujmują mnie takie wasze drobne gesty, kiedy przychodzicie i oddajecie pieniążki, których nie wykorzystaliście, kiedy po zakończonej aukcji przychodzi pracownik i przekazuje pewną kwotę ot tak, po prostu. To był piękny dzień! W wymiarze materialnym również – zebraliście prawie 4200 złotych – jak do tej pory – najwięcej. Dziękuję organizatorom: Samorządowi Uczniowskiemu i pani Magdzie Cichockiej.

Zdzisława Choynowska

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W pierwszych dniach grudnia Nasza szkoła włączyła się w akcję Bożonarodzeniową "POLACY KRESOWYM POLAKOM". Celem akcji była przedświąteczna zbiórka żywności i chemii gospodarczej. Zebrane produkty trafią do Kombatantów, Sybiraków oraz dzieci i polskich rodzin. Największą ilość różnorodnych produktów zebrała klasa IV TRH, a na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy III TŻB i II TŻBR.
Dziękuję serdecznie za udział i wsparcie!

Opiekun SU – Magda Cichocka


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Sekcja stołówkowa pod opieką Pani Barbary Mizińskiej zorganizowała coroczny konkurs „O złotą Patelnię”. Konkurencji było wiele i śmiechu dużo. Każdy dawał z siebie wszystko, żeby wygrała jego drużyna. Niestety zwycięzca był tylko jeden, ale drobne nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy.
Złotą patelnię wywalczyła drużyna dziewcząt z I klasy: Renata Dobrowolska, Gabrysia Kosińska i Oliwia Kosińska.
Gratuluję!

Wioletta Anna Czaplicka


Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego

Dnia 20 oraz 25 listopada 2019 r. odbyły się w Naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na liście ubiegających się o stanowisko przewodniczącego szkoły znajdowało się ośmiu kandydatów. Każdy uczeń mógł oddać głos na jednego z nich. Po głosowaniu Komisja Wyborcza nadzorująca prawidłowy przebieg głosowania rozpoczęła liczenie oddanych głosów. Po podliczeniu okazało się, że Przewodniczącymi Samorządu Uczniowskiego zostały: Dominika Gleba – reprezentująca uczniów Technikum oraz Anna Cybula – reprezentująca uczniów Szkoły branżowej. Funkcję skarbnika objęła Katarzyna Borkowska, natomiast Katarzyna Korwek, Luiza Kowalczuk, Szymon Sierzputowski, Anna Marcińczyk i Wiktoria Lis objęli funkcję członków Samorządu Uczniowskiego.
Serdecznie gratuluję!

Opiekun SU – Magda Cichocka

Prezentacje kandydatów do wyborów Samorządu Uczniowskiego

Dziś 13 listopada 2019r. - uczniowie, którzy zgłosili swoją kandydaturę do Zarządu Samorządu Uczniowskiego, zaprezentowali programy wyborcze. Każdy kandydat starał się udowodnić społeczności uczniowskiej, że to właśnie na nią/na niego powinna oddać swój cenny głos. Uczniowie w swoich przemówieniach przedstawili wiele ciekawych pomysłów, m.in. dzień kolorów, dzień filmowy, lekcje tolerancji i aukcje charytatywne. Demokratyczne wybory odbędą się w przyszłą środę. Kandydatom, czyli: Annie Cybuli, Luizie Kowalczuk, Wiktorii Lis, Annie Marcińczyk, Szymonowi Sierzputowskiemu, Katarzynie Korwek, Katarzynie Borkowskiej oraz Dominice Glebie życzę powodzenia!

Opiekun SU - Magda Cichocka


Czytaj więcej: Samorząd Uczniowski

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

"Nauczyciel postrzega ucznia jako całość, pomagając mu budować pewność siebie i podnosząc jego samoocenę"
 B. Cage

Uczniu, przyjdź do pedagoga, gdy:
- jesteś samotny czujesz, że nikt Cię nie rozumie;
- chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem;
- chciałbyś komuś pomóc, ale nie wiesz w jaki sposób;
- masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić;
- podziel się każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Godziny pracy: (pokój nr 38)

Poniedziałek  8:00 – 12:00
Środa             8:00 – 12:00
Piątek            8:00 – 11:00

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Potrzebujesz pomocy?

116 111telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Pod tym numerem anonimowo i bezpłatnie każdy młody człowiek może uzyskać pomoc i wsparcie. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy telefonicznej. Zasady: anonimowo, bezpłatnie, dyskretnie.

112 - numer alarmowy pod który możesz zadzwonić, gdy znajdziesz się w niebezpieczeństwie i będziesz potrzebował pomocy ze strony policji, straży pożarnej lub pogotowia.

801 12 00 02 - Niebieska Linia. To telefon dla osób, które są ofiarami przemocy w rodzinie lub mają informacje o osobach doświadczających takiej przemocy w swoich domach. Połączenie z numerem 801 12 00 02 jest płatne tylko za pierwszy impuls, wg stawek operatora. Linia jest czynna od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8 do 22 oraz w niedziele i święta w godzinach od 8 do 16.

800 12 01 48 - „Zatrzymaj przemoc” (numer bezpłatny).

800 100 100 - telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci. Pomoc i wsparcie dla rodziców, których dzieci doświadczają zagrożeń online.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tematem przewodnim inscenizacji słowno - muzycznej przygotowanej przez klasę III TŻB była WOLNOŚĆ - świat bez wojny i przemocy, wolność bycia człowiekiem. Niezwykłe połączenie wierszy i muzyki wprowadziło wszystkich w uroczysty nastrój i wywołało wśród uczestników apelu chwilę zadumy i refleksji, a układ choreograficzny ze wstążkami był pięknym dopełnieniem występu.

wych. Kowalczuk Monika

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym „Śladami bohaterów” zorganizowanym przez IPN w Białymstoku. W tym roku uczestnicy wyjechali do Włoch, aby zwiedzać ten piękny kraj szlakiem pamięci wielkich Polaków i walk 2 Korpusu Generała Andersa. Wyjazd odbył się w dniach 24 – 31 października 2019r. Zespół Szkół w Wojewodzinie godnie reprezentowała Edyta Malinowska – uczennica kl. III TRH pod opieką p. K. Bielińskiej. Rozpoczęło się od spaceru zabytkowymi ulicami Wiednia i zwiedzania historycznego centrum miasta. Pierwszy dzień zakończył się wizytą na wzgórzu Kahlenberg, skąd Jan III Sobieski wyruszył na bitwę z Turkami w 1683r. Kolejne dni przynosiły ze sobą nieustający zachwyt włoską architekturą , pejzażem, kuchnią, językiem i szeroko pojętą kulturą. Zwiedzanie Padwy, Bolonii, Rzymu, Watykanu, Loreto dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń i utwierdziło w przekonaniu, że Włochy to imponująca skarbnica kultury europejskiej. Zauroczenie słoneczną Italią nie przysłoniło jednak prawdziwego celu podróży. Punktem kulminacyjnym wyjazdu było oddanie hołdu bohaterom spoczywającym na Monte Cassino. Wówczas myśli zgromadzonych natychmiast powędrowały „z ziemi włoskiej do Polski.” Paradoksalnie, to na obczyźnie najlepiej rozumie się słowo „Ojczyzna”. To nie była zwyczajna wycieczka, lecz ważna lekcja polskości. Szczególnie poruszające były słowa i przeżycia młodych uczestników projektu, którzy wyraźnie wzruszeni skalą poświęcenia poległych w bitwie o Monte Cassino, wyrażali dumę z faktu, że są Polakami. Nie kryli swoich łez, gdy opowiadali o szacunku i wdzięczności wobec przodków. Ilość krzyży na polskich cmentarzach wojennych na ziemi włoskiej nikogo nie pozostawiła obojętnym. Ten widok głęboko wrył się w pamięć, zobowiązując do dbałości o narodową tożsamość i troski o przyszłość kraju. Uświadomił też tym wkraczającym w dorosłość uczniom szkół średnich, że są w życiu ważne i wielkie sprawy, o które nie można nie zawalczyć.
Z całą pewnością wyjazd miał dużą wartość edukacyjną i wychowawczą, a możliwość uczestniczenia w nim była wyjątkowo wzbogacającym doświadczeniem.

Katarzyna Bielińska

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wczoraj, czyli w środę Młodzieżowa Rada Internatu zorganizowała w internacie imprezę pod hasłem „Kocham Cię, Wojewodzinie”. Jest to coroczna impreza organizowana w celu zintegrowania uczniów klas I ze starszymi.
Konkurencje - rundy zaadaptowaliśmy z telewizyjnego show „Kocham Cię, Polsko”. Imprezę prowadziłam ja - Kasia Cimoch i Klaudia Dzięgielewska, sprzęt audiowizualny obsługiwał Mateusz Saciłowski, a kapitanami drużyn były: Kasia Borkowska i Natalka Rafałowska. Rund było VIII: „Zakazane słowa”, „Kto pierwszy, ten lepszy”, „Kalambury”, „Co to za okazja?”, „Biegające literki”, „Przeliteruj”, „Urodziny”, „Jaki procent…”. Zwycięska drużyna - Natalka Rafałowska, Michał Plewka, Ania Marcińczyk, Marta Stankiewicz i Czarek Kozikowski - została obsypana „złotym deszczem”.
Była zabawa, było radośnie…. sami zobaczcie w galerii zdjęć.

Przewodnicząca MRI - Kasia Cimoch

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Mimo ogromnego postępu w medycynie krwi wciąż nie da się niczym zastąpić. Bez niej najcięższe operacje nie byłyby możliwe. Oddanie krwi zajmuje tylko chwilę, a jednak większość z nas nie zdobyła się na to ani razu. Tak jak miasto pozbawione ludzi umiera, tak organizm pozbawiony krwi nie przeżyje. Nie przetrwa bez niej żadna komórka w naszym ciele. Dlatego właśnie oddawanie krwi na potrzeby chorych i rannych jest czynem szlachetnym, a przy okazji daje niezwykłą satysfakcję. Wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły i jak co roku bardzo chętnie uczestniczyli w akcji krwiodawstwa przygotowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. W tym roku 17 uczniów i pan Piotr Manturo, na którego zawsze możemy liczyć, oddało swoją krew. Dzięki nim udało się nam pozyskać 9 litrów krwi. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w kwietniu.

Czytaj więcej: Krew Oddajesz Życie Dajesz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 11.10 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel składał się z dwóch części; najpierw w swoim wystąpieniu Zdzisława Choynowska - dyrektor szkoły podziękowała wszystkim pracownikom za ogromne zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków. Wyrazem podziękowań było wręczenie nagród Dyrektora Szkoły. Nagrodę Starosty w tym roku szkolnym na uroczystych obchodach Powiatowego Dnia Nauczyciela odbierze p. Beata Urbańska.
Życzenia w imieniu uczniów złożyli: Dominka Gleba z Pawłem Pietruchowskim – przedstawiciele SU. Poinformowali też o wynikach przeprowadzonego plebiscytu. Kontynuując zapoczątkowaną w ubiegłym roku formę – wybierani są przez uczniów w drodze głosowania nauczyciele wg ogłoszonych kategorii, a zwycięzcy otrzymują „Srebrne Sowy” - ogłosili, że w tym roku uczniowie głosowali w trzech kategoriach:
I – „Super Sprawiedliwy”,
II – „Super Pomysłowy”,
III – „Stróż Porządku”,
a zwycięzcami zostali odpowiednio: Pani Katarzyna Bielińska, Pani Olena Levchynska, Pan Piotr Manturo.
Po części oficjalnej uczniowie klasy 2 TRŻB przedstawili wersję sztuki teatralnej „Dziady szkolone cz. II”. Oni również złożyli piękne życzenia i wręczyli kwiaty. Dziękujemy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzisiaj (piątek 11.10.2019 r.) odbył się finał konkursu zorganizowanego przez nauczycieli przedmiotów zawodowych w żywieniu – panią Beatę Urbańską i Agatę Choynowską na najciekawszy tort czekoladowy; pod względem dekoracji – wyglądu zewnętrznego, wyglądu struktury wewnętrznej, ciekawego połączenia smaków, zastosowania ciekawych procesów cukierniczych, które przełożyły się na wygląd i smak. Brana była pod uwagę inwencja twórcza; zastosowanie własnych rozwiązań łączenia produktów i wykonania dekoracji.
Konkurs przebiegał dwuetapowo; najpierw zostali wyłonieni zwycięzcy w rywalizacji klasowej i są to:

Zespół z klasy II: Katarzyna Korwek, PulinaWawiórko, Weronika Milewska
Zespół z klasy III: Katarzyna Borkowska, Kamila Grabowska, Katarzyna Karpińska
Zespół z klasy IV: Magda Dobrzycka, Weronika Ziemkiewicz, Alicja Kudrawiec

W finale jury miało ogromny problem z wydaniem jednoznacznej decyzji, bo jak widać na załączonych zdjęciach, torty prezentowały się znakomicie i wspaniale smakowały.

Zwyciężyły: Katarzyna Borkowska, Kamila Grabowska, Katarzyna Karpińska

Wszystkim uczestniczkom konkursu gratuluję dużych umiejętności zawodowych, nauczycielom dziękuję za dobre przygotowanie uczestniczek, a pani Beacie Urbańskiej gratuluję ciekawego pomysłu na konkurs - odbywa się już drugi raz.

Ze słodkimi pozdrowieniami, Zdzisława Choynowska - dyrektor

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Dotyczy uczniów po ukończeniu ośmioletnej szkoły podstawowej

Podręczniki do przedmiotów ogólnokształcących

Technikum i Branżowa Szkoła I stopnia

Zapisy dotyczące podręczników z przedmiotów ogólnokształcących będą aktualizowane systematycznie po dokonaniu wyboru przez nauczyciela.

Dotyczy uczniów po ukończeniu gimnazjum

Podręczniki do przedmiotów ogólnokształcących

Technikum i Branżowa Szkoła I stopnia

Podręczniki do przedmiotów zawodowych po ukończeniu gimnazjum

Technik Budownictwa

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

Technik Hotelarstwa

Technik Rolnik

Podręczniki do przedmiotów zawodowych po ukończeniu ośmioletnej szkoły podstawowej

 Technik Weterynarii

Zapisy dotyczące podręczników z przedmiotów zawodowych będą aktualizowane systematycznie po ukazaniu się publikacji i wyborze przez nauczyciela zawodu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzisiaj w naszej szkole powiało Europą w najlepszym znaczeniu tego powiedzenia. Przystępując do realizacji Projektu Erasmus+ „Europejska Praktyka Zawodowa” upowszechniamy wydarzenia o zasięgu europejskim; jednym z nich jest Europejski Dzień Języków obchodzony w całej Europie 26 września. Mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowania, ale jak się okazuje na młodzież zawsze można liczyć.
W trakcie przygotowań dowiedzieliśmy się, że przebywa teraz w Polsce twórca i szef organizacji partnerskiej Your International Training z Irlandii Paul Quinn, który wraz z koordynatorką projektu Simoną Markovską zaszczycą nas swoją obecnością.
Dziękujemy, że swoją obecnością zaszczycił nas Pan Waldemar Remfeld Starosta Grajewski, a także Vito Paratore - gość z Włoch.
Prezentacje, które uczniowie przygotowali obejmowały najważniejsze informacje o historii, kulturze i kultowych „symbolach” z jakich dany kraj najbardziej słynie; a zatem w prezentacji o Czechach nie mogło zabraknąć krecika, sąsiadów i knedliczków, o Francji – Edith Piaf, bagietki, o Włoszech: pizzy, spaghetti i Pinokia i tak dalej, i tak dalej…. Jury złożone z naszych znamienitych gości dostawało oczopląsu i gubiło się w ilości potraw przyniesionych im do degustacji.
Bardzo podobała się im wszystkim nasza szkoła; podkreślali, że jest w niej bardzo czysto i mamy bardzo zadbane wszystkie wnętrza, podobała się im atmosfera panująca podczas imprezy i przede wszystkim: nasza szkolna społeczność zrobiła na nich bardzo pozytywne wrażenie.
Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizację dzisiejszego wydarzenia, a wy drodzy uczniowie możecie być dzisiaj z siebie dumni, bo ja jestem z was - bardzo!

Zdzisława Choynowska

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

LISTA NAUCZYCIELI ZATRUDNIONYCH W ZESPOLE SZKÓŁ IM. KS. JANA KRZYSZTOFA KLUKA W WOJEWODZINIE

2019/2020

Nazwisko i imię

Stopień awansu nauczyciela

Przedmiot/Stanowisko

Bielińska Katarzyna

dyplomowany

Język polski

Choynowska Agata

kontraktowy

Biologia

Choynowska Zdzisława

dyplomowany

Dyrektor

Choynowski Łukasz

dyplomowany

Wychowanie fizyczne

Cichocka Magda

kontraktowy

Pedagog

Czaplicka Wioletta

dyplomowany

Kierownik internatu

Groszyk Bożena

dyplomowany

Matematyka

Jagłowska Ewelina

mianowany

Przedmioty zawodowe

Jankiewicz Katarzyna

stażysta

Przedmioty zawodowe

Jarosińska Grażyna

mianowany

Bibliotekarz

Kowalczuk Monika

mianowany

Język rosyjski

Krasińska Aneta

kontraktowy

Język polski

Ks. Mieczkowki Robert

mianowany

Religia

Levchynska Olena

dyplomowany

Język angielski

Manturo Piotr

dyplomowany

Przedmioty zawodowe

Manturo Teresa

dyplomowany

Przedmioty zawodowe

Mizińska Barbara

mianowany

Religia

Nowogrodzka Daria

dyplomowany

Język angielski

Obuchowska Karolina

mianowany

Przedmioty zawodowe

Ołdakowska Katarzyna

dyplomowany

Przedmioty zawodowe

Rogiński Ryszard

dyplomowany

Wicedyrektor

Sołtys Anna

stażysta

Wychowawca internatu

Sypytkowska Aniela

dyplomowany

Historia, WOS

Szymkuć Dorota

dyplomowany

Geografia

Szymkuć Kazimierz

dyplomowany

Przedmioty zawodowe

Tauber Wiesława

dyplomowany

Język niemiecki

Urbańska Beata

dyplomowany

Przedmioty zawodowe

Wencek Krzysztof

dyplomowany

Wychowanie fizyczne

Zakrzewska Beata

dyplomowany

Przedmioty zawodowe

Zalewska Grochowska Joanna

dyplomowany

Fizyka

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Tutaj można odszukać siebie i swoich znajomych ze szkoły.

Gdyby Twoje nazwisko zostało pominięte lub omyłkowo źle wpisane prosimy o wiadomość w zakładce kontakt. Postaramy się jak najszybciej sprostować.

Życzymy powodzenia i okazji do wspomnień. 
Można także przypomnieć sobie swoich nauczycieli w zakładce "kadra nauczycielska w historii szkoły"

W poniższym spisie znajduje się ponad 2800 nazwisk, czyli tylu absolwentów ukończyło różne typy szkół w trybie dziennym - głównie technika i licea. Natomiast w trybie zaocznym zliczyliśmy 647 osób . Do tej rzeszy ludzi należy dodać także absolwentów zasadniczych szkół zawodowych w liczbie ponad 500 oraz absolwentów studium policealnego w ilości 213 osób.

TRYB DZIENNY

1969r. 1970r. 1971r. 1972r. 1973r. 1974r. 1975r. 1976r. 1977r. 1978r. 1979r. 1980r. 1981r. 1982r. 1983r. /

1984r. 1985r. 1986r. 1987r. 1988r. 1989r. 1990r 1991r. 1992r. 1993r. 1994r. 1995r. 1996r. 1997r. 1998r. /

1999r. 2000r. 2001r. 2002r 2003r. 2004r. 2005r. 2006r. 2007r. 2008r. 2009r. 2010r. 2011r. 2012r. 2013r. /

2014r. 2015r. 2016r. 2017r. 2018r. 2019r. /

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nasi Technicy rolnicy w dniu 20 września 2019 r. zwiedzali Największą Wystawę w Europie - Agro Show, Bednary 2019. Wielu wystawców z branży techniki rolniczej, producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin oraz innych branż związanych z rolnictwem prezentowało swoje osiągnięcia.
Wystawa obejmowała również pokazy maszyn w praktycznym zastosowaniu:
- rolnictwo precyzyjne – opryskiwacze,
- technika uprawy w systemie uproszczonym.
Bezpośredni kontakt uczniów z nowoczesną myślą techniczno – organizacyjną branży rolniczej jest najlepszą lekcją kształcenia w zawodzie.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Przy okazji spotkania z rodzicami odbyła się coroczna kwesta na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja. Młodzież pod opieką Pań: Beaty Urbańskiej i Agaty Choynowskiej wykonała przepyszne deserki, czyli tzw. słodką cegiełkę, której mogli spróbować wszyscy - nie tylko darczyńcy. W tym roku zebraliśmy 610 zł 58 gr. Kwota ta zasili nasze konto Stypendium Św. Mikołaja. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kweście, a tym samym dołożyli się do stypendium dla zdolnego i działającego na rzecz naszej społeczności ucznia.

Szkolny koordynator Wioletta A. Czaplicka


spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
402
Odsłon artykułów:
1299511

Gościmy:

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.