Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Branżowa Szkoła I stopnia

  Branżowa Szkoła I stopnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

„Nauczyciel wpływa na wieczność; nigdy nie może powiedzieć, gdzie kończy się jego wpływ.” Henry Adams

12 października 2021r. odbyła się krótka akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Niestety również w tym roku nie mogliśmy przygotować uroczystego przedstawienia. Jednak nie zabrakło serdecznych życzeń i podziękowań.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali nauczycieli i pracowników szkoły, składali najserdeczniejsze życzenia i wręczali słodki upominek.

Na długiej przerwie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły i nauczycielom za ich zaangażowanie i pracę, życzyła wszystkiego najlepszego, a następnie wręczyła Nagrody Dyrektora.

Tradycyjnie zostały też wręczone dyplomy i nagrody w postaci karty podarunkowej (wartość po 150 zł) uczniom, którzy w poprzednim roku szkolnym uzyskali najwyższy progres wyników nauczania. Nagrody otrzymali uczniowie klasy 4TR – Organek Mateusz i Olszewski Maciej.

Samorząd Uczniowski oficjalnie złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczył kwiaty pani dyrektor Julii Ksepko – Kurkowskiej oraz panu wicedyrektorowi Ryszardowi Rogińskiemu.

Zgodnie z tradycją, również w tym roku społeczność uczniowska zorganizowała plebiscyt „Nauczyciela NAJ”. Uczniowie głosowali w czterech kategoriach:

 • Najbardziej uśmiechnięty nauczyciel
 • Najbardziej wymagający nauczyciel
 • Najbardziej kreatywny nauczyciel
 • Nauczyciel najszybciej oddający sprawdziany

I wygrali kolejno: pani Agata Choynowska, pani Katarzyna Bielińska, pani Aneta Krasińska, pani Bożena Groszyk.

Jeszcze raz życzymy wszystkim Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom naszej szkoły wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń w życiu zawodowym i osobistym.

Opiekun SU - Aneta Krasińska

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

11.10. w naszej szkole odbył się dzień gier planszowych. Uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego i matematyki grali w gry tematyczne, natomiast na języku polskim samodzielnie tworzyli gry planszowe według podanej instrukcji. Mogli też korzystać z gier w szkolnej bibliotece. Był to czas, gdzie mogli się zintegrować oraz zdobywać nowe umiejętności i utrwalać wiedzę poprzez zabawę.

Opiekun SU Aneta Krasińska

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2021

19 i 20 października odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół w Wojewodzinie. To czas, gdy masz realny wpływ na to, kto stanie się przedstawicielem Samorządu spośród Twoich koleżanek i kolegów.

Lista kandydatów na przewodniczącego samorządu Uczniowskiego:
1. Gabriela Koprowska klasa 2TŻW
2. Luiza Kowalczuk klasa 3 TŻ
3. Bartosz Dzieżyc klasa 3 TŻ
4. Julita Olszewska klasa 3 TŻ
5. Oskar Parchucik klasa 3 TBW
6. Karolina Ostrowska klasa 3TŻR

Zapoznaj się z plakatami wyborczymi przygotowanymi przez kandydatów.
Twój głos ma znaczenie!

Opiekun SU: Aneta Krasińska


Walentynki

Dnia 12 i 13 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, ponieważ stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek. Zarząd Samorządu Uczniowskiego postanowił urozmaicić to wydarzenie. Każdy z uczniów naszej szkoły przez dwa dni mógł wrzucać do skrzynki nie tylko swoją walentynkę, ale również lizaki z sentencjami. W piątek 14 lutego korespondencja z słodkimi upominkami została dostarczona do adresatów. Takie specjalne przesyłki sprawiły wiele radości obdarowanym.

Opiekun SU: Magda Cichocka


Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego

Dnia 20 oraz 25 listopada 2019 r. odbyły się w Naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na liście ubiegających się o stanowisko przewodniczącego szkoły znajdowało się ośmiu kandydatów. Każdy uczeń mógł oddać głos na jednego z nich. Po głosowaniu Komisja Wyborcza nadzorująca prawidłowy przebieg głosowania rozpoczęła liczenie oddanych głosów. Po podliczeniu okazało się, że Przewodniczącymi Samorządu Uczniowskiego zostały: Dominika Gleba – reprezentująca uczniów Technikum oraz Anna Cybula – reprezentująca uczniów Szkoły branżowej. Funkcję skarbnika objęła Katarzyna Borkowska, natomiast Katarzyna Korwek, Luiza Kowalczuk, Szymon Sierzputowski, Anna Marcińczyk i Wiktoria Lis objęli funkcję członków Samorządu Uczniowskiego.
Serdecznie gratuluję!

Opiekun SU – Magda Cichocka

Prezentacje kandydatów do wyborów Samorządu Uczniowskiego

Dziś 13 listopada 2019r. - uczniowie, którzy zgłosili swoją kandydaturę do Zarządu Samorządu Uczniowskiego, zaprezentowali programy wyborcze. Każdy kandydat starał się udowodnić społeczności uczniowskiej, że to właśnie na nią/na niego powinna oddać swój cenny głos. Uczniowie w swoich przemówieniach przedstawili wiele ciekawych pomysłów, m.in. dzień kolorów, dzień filmowy, lekcje tolerancji i aukcje charytatywne. Demokratyczne wybory odbędą się w przyszłą środę. Kandydatom, czyli: Annie Cybuli, Luizie Kowalczuk, Wiktorii Lis, Annie Marcińczyk, Szymonowi Sierzputowskiemu, Katarzynie Korwek, Katarzynie Borkowskiej oraz Dominice Glebie życzę powodzenia!

Opiekun SU - Magda Cichocka


1. Samorząd Uczniowski ZS w Wojewodzinie

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Przewodnicząca SU – Justyna Zamojska (kl. IV TB-H)
Zastępca - Angelika Jambrzycka (kl. IV TŻ-R)
Skarbnik – Marek Kurzyna (kl. IV TB-H)
Sekretarz – Klaudia Jaśkowska (kl. III TŻ)

Opiekun SU - p. Katarzyna Bielińska

2. Słowo od Opiekuna SU

Mam zaszczyt i przyjemność powitać wszystkich gości odwiedzających zakładkę Samorządu Uczniowskiego w Wojewodzinie. Zaistnienie we własnej, wirtualnej przestrzeni planowaliśmy i przygotowywaliśmy od dawna. Z całą pewnością nie byłoby to możliwe bez dobrej woli, entuzjazmu i wysiłku wielu wspaniałych, młodych osób, które są zaangażowane w to przedsięwzięcie. Chciałabym im serdecznie podziękować za dotychczasowy trud i zapewnić, że ich aktywność jest zauważana i doceniana. Z prawdziwą dumą i satysfakcją, mogę stwierdzić, że mam szczęście pracować ze zgranym, stabilnym zespołem, którego siłą jest wewnętrzna lojalność, odpowiedzialność i gotowość do mierzenia się z trudnościami.
Przed nami kolejne wyzwanie. Chcemy w tym miejscu rejestrować działania SU, dzielić się swoimi przeżyciami i emocjami, upamiętniać ulotne chwile i dokumentować tę część życia szkolnego, której jesteśmy twórcami. Życzę powodzenia, zarówno w tej jak i w innych inicjatywach, które razem podejmiemy.

Katarzyna Bielińska

3. Uruchamiamy Naszą zakładkę

Wraz z początkiem II semestru roku szkolnego 2014/2015 będziemy stale obecni na stronie internetowej naszej szkoły.
Nowo zebrana ekipa jest już gotowa do działania :)
Jak zawsze czeka nas wiele ciekawych imprez i konkursów. Od teraz właśnie stąd będziecie mogli dowiedzieć się o przebiegu każdej uroczystości i obejrzeć dołączone zdjęcia.

4. Witamy nowych współpracowników

Zaprosiliśmy do współpracy nowe osoby. Wybór oczywiście nie był przypadkowy!
Zwróciliśmy się do osób odpowiedzialnych, godnych zaufania, kreatywnych i utalentowanych.
Zaproponowaliśmy im pełnienie następujących funkcji:

- rzecznik SU – Agnieszka Cybula – kl. III TŻ
- naczelny fotograf - Kinga Rydzewska - kl. III TŻ
- redaktor naczelna zespołu redagującego gazetkę ścienną SU - Urszula Wronko – kl. I TŻ-B

Cieszymy się, że przyjęliście nasze zaproszenie i liczymy na to, nasza wspólna działalność będzie niezapomnianą przygodą.

5. Organizujemy dyskotekę

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA - CZYLI WSPANIAŁY DJ, DUŻA FREKWENCJA I NIESAMOWITY KLIMAT! CZEGO CHCIEĆ WIĘCEJ? ;)

12 lutego 2015 roku odbyła się dyskoteka walentynkowa, która jak zwykle zgromadziła liczne grono uczniów i absolwentów. Stali bywalcy doskonale wiedzą, że DJ Lopez (Radek Łempicki - ubiegłoroczny absolwent naszej szkoły) gwarantuje dobrą zabawę, a goście mogli się o tym szybko przekonać. Gorąca atmosfera i karnawałowe rytmy pozwoliły wszystkim przybyłym uczestnikom zapomnieć o niskiej temperaturze na zewnątrz i beztrosko cieszyć się swoim towarzystwem. Widok parkietu wypełnionego tańczącymi parami ucieszył organizatorów i opiekunów imprezy.

Nie zapomnieliśmy również o tym, że impreza będzie się odbywać w Tłusty Czwartek i własnoręcznie wraz z Panią Beatą Urbańską przygotowaliśmy odpowiednią ilość pączków. Nasze słodkie smakołyki naprawdę nie tuczyły, bo zbędne kalorie można było zostawić na parkiecie.


To było udane pożegnanie karnawału i z niecierpliwością czekamy na kolejną dyskotekę!

Chcielibyśmy serdecznie podziękować opiekunom za obecność i za to, że czuwali nad tym, aby zabawa przebiegała w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.
Wyrazy wdzięczności składamy: p. D. Szymkuć, p. P. Manturo, p.K. Ołdakowskiej, p. M. Różyńskiej,
p. Ł. Choynowskiemu, p. D. Popko, p. B. Mizinskiej, p. B. Urbańskiej oraz naszemu Opiekunowi - p. K. Bielińskiej.

6. Poczta Walentynkowa

13 lutego 2015r przy gazetce SU sprzedawane były serduszka, które mogliśmy zakupić, aby sprawić drugiej osobie radość. Uczniowie i nauczyciele chętnie adresowali liściki, by wyrazić swoją miłość, przyjaźń, sympatię, szacunek i wdzięczność w zależności od koloru serduszka.


7. Piątek trzynastego nie musi być pechowy

Mimo pechowej daty w kalendarzu atmosfera w szkole była niepowtarzalna. Nawet najbardziej przesądni nie mieli powodów do narzekania.
Dzięki dostarczonym serduszkom na twarzach naszych kolegów i nauczycieli zawitały uśmiechy.
Na przerwach oglądaliśmy pokaz zdjęć z wczorajszej niezapomnianej dyskoteki i zajadaliśmy pyszne pączki, które były sprzedawane przez cały dzień. Na nasze dobre humory wpłynęło przede wszystkim zwolnienie z odpowiedzi przysługujące osobom, które posiadają bilet z dyskoteki walentynkowej.


8. Kontrakt z osobami redagującymi gazetkę ścienną

Dnia 23 lutego 2015 roku Zarząd Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Panią Katarzyną Bielińską zawarł kontrakt z nowymi twórcami gazetki ściennej. Zobowiązali się oni między innymi do promowania działań Samorządu Uczniowskiego, dbania o estetykę gazetki, a także do organizowania i nadzorowania losowań "szczęśliwego numerka". Oto szczegółowe ustalenia:

 1. Celem gazetki jest promowanie działalności SU.
 2. Gazetka powinna być odświeżana co 2 tygodnie.
 3. Zespół powinien być zawsze przygotowany do wykonywania specjalnych zleceń Opiekuna SU dotyczących ogłoszenia na tablicy konkretnych informacji.
 4. Zespół ma prawo do własnej inwencji twórczej, ale dobór treści powinien być konsultowany z Opiekunem SU.
 5. Gazetka powinna być kolorowa, dotyczyć życia szkolnego, nie zawierać błędów ani wulgaryzmów, zaciekawiać wizualnie i treściowo. Nie ma konieczności prowadzenia stałych rubryk.
 6. Wszystkie potrzebne materiały zapewnia SU wraz z archiwum w sali nr 28.
 7. Stałym elementem na tablicy regularnie aktualizowanym ma być „szczęśliwy numerek”. Zespół powinien wyznaczyć 1 osobę, która codziennie o godz. 7.55 będzie organizowała i nadzorowała losowanie „szczęśliwego numerka”.
 8. Zespół ma pod swoja opieką 2 tablice: główną – obok sali nr 21 i ogłoszeniową obok klatki schodowej.
 9. Zespół zobowiązany jest do tego, by opracować grafik dyżurów poszczególnych członków (po 2 osoby przez 2 tygodnie odpowiedzialne za stan gazetki) do końca roku szkolnego. Będzie on stanowił załącznik do niniejszego kontraktu.
 10. Wynagrodzeniem będą dodatkowe punkty z zachowania, pamiątkowe dyplomy i upominki oraz publiczna pochwała podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Podpisanie kontraktu przebiegło w miłej atmosferze, a nowi członkowie zespołu z uśmiechem na twarzy złożyli swoje podpisy. Mamy nadzieję, że nie jest to słomiany zapał, a zresztą efekty ocenicie sami. Od teraz nowymi prowadzącymi gazetkę Samorządu Uczniowskiego są:

- redaktor naczelny - Urszula Wronko
- Anna Jankowska
- Ilona Gutowska
- Izabella Piechocińska
- Aleksandra Matysiak
- Monika Wysk
- Ewa Puławska

9. „szczęśliwy numerek”

MAMY DLA WAS COŚ NOWEGO !

Wprowadzamy „szczęśliwy numerek” od 10.03.2015
Codziennie rano o godzinie 7.55 nauczyciel pełniący dyżur na pierwszym piętrze losuje numerek. Wszystkich , którzy chcą być świadkami tego losowania zapraszamy pod tablicę informacyjną SU. Osoby, których numerek w dzienniku zgadza się z wylosowanym, otrzymują w tym dniu zwolnienie z odpowiedzi. To, czy szczęście jest po waszej stronie możecie sprawdzić na gazetce Samorządu Uczniowskiego, gdzie w wyznaczonym miejscu znajdować się będzie numerek dnia.

10.Warsztaty SU -  przygotowujemy się do wyborów!

Dnia 13 lutego 2015 roku odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego z przedstawicielami poszczególnych klas. Zebranie dotyczyło nadchodzących wyborów do Zarządu SU. Przedstawiciele SU przedstawili swoje obowiązki i opowiedzieli o swoich dotychczasowych doświadczeniach. Wszyscy podkreślali, że są bardzo zadowoleni ze swojej dodatkowej działalności w szkole i będą ją miło wspominać. Ze szczególną uwagą wszyscy zebrani słuchali wypowiedzi naszej obecnej Przewodniczącej Justyny, która opowiedziała swoją historię związaną z wstąpieniem do Samorządu, a dzięki prezentacji multimedialnej, dowiedzieliśmy się jak wiele możemy zyskać pełniąc funkcję w zarządzie.


STARTUJ DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!

Każdy może być idealnym kandydatem i z godnością reprezentować wszystkich uczniów naszej szkoły. Musicie wiedzieć, że jest to prawdziwe wyzwanie, z którym wiąże się wiele obowiązków. Wyzwanie, które warto podjąć, by rozpocząć nową przygodę w swoim życiu. Oprócz tego, jest to świetna zabawa i radość z tego, co uda nam się wykonać. Gwarantujemy, że dzięki funkcji Przewodniczącego możecie zyskać pewność siebie oraz swobodę w sztuce przemawiania, co na pewno ułatwi wam dorosłe życie. Zyskacie również punkty z zachowania oraz uznanie w oczach nauczycieli i uczniów.

Samorząd Uczniowski jest niezwykle ważnym organem w szkole. Mamy realny wpływ na wiele spraw, co potwierdzają dokumenty, dlatego pamiętajcie, że możecie zgłosić się do nas z każdym problemem. Pomoc dla was jest powodem do wielkiej satysfakcji. Zachęcamy was również do dzielenia się z nami swoimi pomysłami, które na pewno wspólnie dopracujemy, wdrożymy w życie i z całą pewnością nagrodzimy.
Reprezentujemy interesy wszystkich uczniów naszej szkoły, dlatego jesteśmy w stanie zrobić wiele, jeżeli tylko bardzo się zaangażujemy i będziemy działać wspólnie.
Mamy nadzieję, że znajdzie się wiele osób, które z chęcią zechcą podjąć się tego stanowiska.
Wytypujcie osoby, które według was są odpowiednie na stanowisko Przewodniczącego, a wkrótce utworzymy listę potencjalnych kandydatów i będziemy gotowi podjąć decyzję, kto będzie naszym przedstawicielem.

Więcej informacji uzyskacie od przedstawicieli swojej klasy. :)

11. Wkrótce wybory do zarządu samorządu uczniowskiego!

Do końca marca 2015 r. czekamy na zgłoszenia kandydatów z poszczególnych klas!
Dlaczego warto działać w Samorządzie Uczniowskim?

- dodatkowe punkty z zachowania,
- mamy wpływ na zmiany w szkole,
- szansa na większą ilość imprez w szkole,
- możliwość pomagania potrzebującym (akcje charytatywne),
- wpis w CV, na świadectwie, pamiątkowy dyplom,
- wyróżnienie na rynku pracy,
- predyspozycje do zajmowania stanowisk kierowniczych w przyszłości,
- umiejętność autoprezentacji,
- przyzwyczajenie do wystąpień publicznych, ogłada,
- umiejętność rozwiązywania konfliktów,
- prestiż, elitarne zajęcie, władza,
- pozbycie się kompleksów,
- wzrost poczucia własnej wartości,
- rozwijanie kreatywności,
- przychylność nauczycieli i dyrekcji,
- rozpoznawalność w szkole,
- szansa na docenienie,
- możliwość zmiany swojego dotychczasowego wizerunku,
- nowe znajomości, kontakt z aktywnymi rówieśnikami może być twórczy,
- znajdowanie się w centrum uwagi,
- ciekawe wyzwanie,
- przygoda,
- dobry start w dorosłość,
- współtworzenie prawa szkolnego,
- źródło wspomnień,
- udział w ciekawych wyjazdach i projektach,
- wzrost samodyscypliny,
- satysfakcja wynikająca z pracy dla innych,
- okazjonalne zwolnienie z lekcji,
- możliwość wykazania się własną pomysłowością,
- przygotowanie do życia w społeczeństwie obywatelskim,
- zbiorowość może więcej niż jednostka,
- działacz SU to „materiał” na aktywnego obywatela, który będzie troszczył się o swoje najbliższe otoczenie.

Lista zarejestrowanych osób, które kandydują w wyborach do SU w 2015 roku

I. Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego:
1. Joanna Liżewska I TŻB
2. Patrycja Mikulska I TR-H
3. Dariusz Karwowski II TW
4. Agnieszka Cybula III TZ
5. Kinga Rydzewska III TŻ
6. Klaudia Jaśkowska III TŻ
7. Karolina Modzelewska III TB-H
II. Kandydaci na Wiceprzewodniczącego ds. klas zawodowych:
1. Dawid Sosnowski I ZSZ "a"
2. Maciej Gryczkowski I ZSZ "b"
3. Paulina Blaszko I ZSZ "b"

Kalendarz wyborczy:

23 marca - 06 kwietnia 2015 roku - pisemne zgłaszanie kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego (powinno zawierać: imię, nazwisko, klasę i zgodę na kandydowanie), składać do Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.
06 kwietnia - 15 kwietnia 2015 roku - kampania wyborcza kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, każdy kandydat powołuje szefa swojego sztabu wyborczego, który jest odpowiedzialny za organizację kampanii wyborczej (plakaty, ulotki, transparenty, prezentacje, owacje, okrzyki, hasła wyborcze bądź inne ciekawe pomysły promujące danego kandydata).
15 kwietnia 2015 roku - wystąpienia kandydatów na sali gimnastycznej, przedstawienie projektu imprezy szkolnej, debata wyborcza oraz prezentacje poszczególnych sztabów wyborczych.
16 kwietnia 2015 roku - cisza przedwyborcza od czwartej przerwy.
17 kwietnia 2015 roku - WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO i WICEPRZEWODNICZĄCEGO ds. KLAS ZAWODOWYCH - głosowanie będzie się odbywało podczas przerw w sali lekcyjnej nr 27 przeznaczonej na lokal wyborczy, ogłoszenie wyników na siódmej godzinie lekcyjnej. Nad sprawnym i rzetelnym przebiegiem wyborów czuwa Szkolna Komisja Wyborcza, w której skład wchodzi 1 osoba z każdej trójki klasowej.

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU Z DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2015/2016

NOWY SKŁAD SAMORZĄDU:
PRZEWODNICZĄCA: Karolina Modzelewska
ZASTĘPCA: Patrycja Mikucka
SKARBNIK: Darek Karwowski
SEKRETARZ: Klaudia Jaśkowska
POMOCNICY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
RZECZNIK: Agnieszka Cybula
FOTOGRAF: Kinga Rydzewska

xxxW pierwszym semestrze kontynuowaliśmy dotychczasowe formy działalności, tj. reprezentowanie społeczeństwa uczniowskiego, prowadzenie tablicy informacyjnej, dokumentowanie spotkań rady SU, współpraca z samorządami klasowymi, prowadzenie danych na temat problemów uczniów, przekazywanie o różnych rodzaju konkursach i aukcjach społecznych adresowanych do młodzieży.

1 września 2015 roku uroczyście pożegnaliśmy Pana Kazimierza Szymkucia i Panią Izabelę Randzio. Przygotowaliśmy, krótką inscenizację a także okolicznościowe przemówienia i drobne upominki.


W miniony semestrze zorganizowaliśmy również dwie dyskoteki szkolne (1 październik 2015r., 26 listopad 2015r.). W roli DJ-a z powodzeniem zadebiutował uczeń Sebastian Zyskowski z klasy IV THB. Na imprezie nie gościliśmy tylko naszych uczniów, lecz osoby spoza szkoły i absolwentów. Zabawa odbyła się w spokojnej, przyjemnej i przyjaznej atmosferze, za co jesteśmy również wdzięczni opiekunom.J

Naszym największym, corocznym przedsięwzięciem była bożonarodzeniowa aukcja charytatywna na rzecz Sebastiana Zawistowskiego z klasy I TRH, która odbyła się 19 grudnia 2015 roku. Nasi uczniowie i nauczyciele własnoręcznie przygotowali drobiazgi do licytacji. Klasy rywalizowały zawzięcie, coraz podbijając ceny, w wyniku czego udało nam się pobić dotychczasowy rekord i uzyskać dochód w wysokości 3 270,00zł. Kwota ta w całości została przekazana na konto bankowe rodziców Sebastiana.

Semestr zakończyliśmy spotkaniem z Panią Dyrektor oraz przygotowaniami do opracowania regulaminu dyżurów uczniowskich na szkolnych korytarzach.

SPOTKANIE Z SAMORZĄDEM KLAS
xxx

12 lutego 2016 roku spotkaliśmy się wspólnie z Samorządami Klasowymi i Panią Dyrektor Zdzisławą Choynowską, która wyraziła chęć uczestniczenia w posiedzeniu, aby poruszyć kilka ważnych kwestii.
Pożegnaliśmy naszego Skarbnika - Dariusza Karwowskiego. Podziękowaliśmy mu za współpracę i poświęcony czas. Z racji tego, że był odpowiedzialny za fundusze SU, otrzymał od nas swój procent, heheszki xD wypłacony w czekoladowych monetach i drobny upominek, dzięki któremu będzie mógł nas mile wspominać.J

Odbyliśmy głosowanie w sprawie przyjęcia Barbary Kondratowicz z klasy I THB na stanowisko Skarbnika SU. Po zaakceptowaniu jej kandydatury, powitaliśmy ją w Zarządzie. Jesteśmy pewni, że bardzo dobrze będzie się nam współpracować J

Opracowaliśmy regulamin dyżurów uczniowskich na korytarzach szkolnych, który znajduje się przy gazetce ściennej Samorządu Uczniowskiego. Pracowaliśmy w grupach, aby wskazać obowiązki osób dyżurujących.

xxx

Wspólnie stworzyliśmy regulamin dyżurnego oraz wybraliśmy kolor kamizelek, a także ustaliliśmy, jakie napisy będą się na nich znajdować.

Omówiliśmy także szczegóły związane z pocztą walentynkową i poinformowaliśmy o przyznanych przez nas punktach z zachowania oraz możliwości wpisywania się na listę chętnych do współpracy z Samorządem Uczniowskim.

Liczymy na waszą chęć współpracy, którą na pewno hojnie wynagrodzimy! J
xxx

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zespół Szkół im. Księdza Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie zakończył jeden z etapów projektu, pn. „Nowa ranga kształcenia w powiecie grajewskim”. Wyposażenie do pracowni komunikacji w języku obcym dla zawodu technik budownictwa dostarczyła firma Nordeweco Sp. z o.o., ul. Henryka Wieniawskiego 21, 71 – 130 Szczecin.  Uczniowie będą mieli możliwość korzystania z nowoczesnej multimedialnej pracowni językowej. Koszt inwestycji wyniósł 47 146,00 zł brutto.

Monika Gardocka


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pracownia komunikacji w języku obcym oddana do użytku

Zespół Szkół im. Księdza Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie zakończył jeden z etapów projektu, pn. „Nowa ranga kształcenia w powiecie grajewskim”. Wyposażenie do pracowni komunikacji w języku obcym dla zawodu technik budownictwa dostarczyła firma Nordeweco Sp. z o.o., ul. Henryka Wieniawskiego 21, 71 – 130 Szczecin.  Uczniowie będą mieli możliwość korzystania z nowoczesnej multimedialnej pracowni językowej. Koszt inwestycji wyniósł 47 146,00 zł brutto.


Szanowni Rodzice, Szanowni Uczniowie,

Z dniem 1.09.2021 r. rozpoczynamy rekrutację do projektu pn. „Nowa ranga kształcenia zawodowego w powiecie grajewskim”.

W projekcie weźmie udział 40 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych (20 U.) oraz technikum budownictwa (20 U.)  oraz 4 nauczycieli z Zespołu Szkół im. Ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie.

Proponowane szkolenia zostaną sfinalizowane certyfikacją ogólnopolską i obejmą:

Przygotowywanie potraw zgodnie z trendami rynkowymi i zasadami zdrowego żywienia: 20 U, 2N.

Montowanie stolarki budowlanej: 10 U.

Projektowanie witryn internetowych: 10 U, 2 N.

Projektowanie grafiki komputerowej: 2N

Prawo Jazdy kat. B: 15 U.

Stypendium w wysokości 1000 zł x 10 m-cy (średnia powyżej 4,01): 10U.

Zajęcia wyrównawczo-rozwojowe z matematyki oraz języka obcego: 32 U – 4x8 U. (w wymiarze średnio 47,5 godzin na grupę w konfiguracjach w zależności od potrzeb)

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie:

https://projekty.syntea.pl/nowa-ranga-ksztalcenia-zawodowego-w-powiecie-grajewskim/wp-content/uploads/sites/148/REGULAMIN-REKRUTACJI-I-UCZESTNICTWA.pdf

Beneficjenci pragnący wziąć udział w projekcie dokumentację rekrutacyjną otrzymają w sekretariacie szkoły lub  pobiorą ze strony internetowej projektu:

https://projekty.syntea.pl/nowa-ranga-ksztalcenia-zawodowego-w-powiecie-grajewskim/ .

Termin składania wniosków: 17 września 2021 r. UWAGA! Rekrutacja przedłużona do 15 października 2021 r.

Informacja o przystąpieniu szkoły do realizacji projektu partnerskiego:

Nowa ranga kształcenia zawodowego w powiecie grajewskim.

Zawodowiec - dobry fachowiec.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 07.10.2021 uczniowie kl. IV TR ponownie byli w zajęciach praktycznych w gospodarstwie p. Downarów w Cyprkach. W trakcie zajęć uczniowie wykonali serwis olejowy ciągnika, przygotowali ziarno do siewu oraz uczestniczyli w siewie pszenicy ozimej. Przy okazji pobytu na polu, oceniliśmy wschody jęczmienia ozimego, który był siany podczas poprzednich zajęć 16.09.2021. Jęczmień wchodzi w fazę trzeciego liścia. Zajęcia zakończyliśmy przy ognisku.

Piotr Manturo


Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Uczniowie wrócili ze stażu w Pradze

Uczniowie Technikum Żywienia i Budownictwa w dn. 6-24 września w ramach projektu ,,Eurotechnik" realizowanego ze środków PO WER odbywali staże w Pradze. Zdobywali nowe umiejetności, doskonalili wiedzę zdobytą w szkole. Staże były bogatym doświadczeniem dla uczniów, którzy już niedługo wejdą w dorosłe życie i taki bagaż doświadczeń na pewno pomoże im w pracy zawodowej.

Grupa gastronomiczna odbywała staż w fabryce jedzenia FOODWAY CATERING. Spędzili trzy tygodnie na przygotowywaniu posiłków (w tym pudełkowych) i pysznych wypieków. Uczniowie Technikum budownictwa zdobywali doświadczenie na placu budowy i drobnych pracach remontowych w hotelu. W każdym miejscu pracy atmosfera była miła i życzliwa, co sprzyjało sumiennemu wykonywaniu obowiązków powierzonych uczniom, którzy z przyjemnością chodzili w miejsca swoich praktyk, gdzie mile i pożytecznie spędzali czas. Na zakończenie staży, każdy uczeń otrzymał imienny certyfikat.

Nie zabrakło też dni, w których podziwialiśmy piękne zabytki Pragi. Odwiedziliśmy Kutną Horę, Ossuarium, które wywarło na nas ogromne wrażenie, ponieważ jest to kaplica z ludzkich kości i czaszek. Ogladaliśmy zabytkowe Koscioły między innymi Katedrę Wita, Most Karola na Wełtawie, Hradczany (kompleks zakmu królewskiego) i wiele innych zabytków, które zachwycały swoim pięknem.

Czas spędzony w Pradze, był czasem pracy, nowych doświadczeń zawodowych, nauki, poznaniem nowej kultury i ludzi. Uczniowie odbywali staże w profesjonalnych firmach, uczyli się i zdobywali doświadczenie od najlepszych fachowców.

Wszyscy czas spędzony w pięknej stolicy Czech wspominają bardzo miło i z sentymentem wracają i wspominają chwile tam spędzone.

Zajęcia kulturowe przygotowujące do wyjazdu na staże

Dnia 28.06.2021 r. w ZS w Wojewodzinie odbyły się zajęcia kulturowe przygotowujące uczniów do wyjazdu na staże do Pragi. Uczestnicy spotkania zostali zaznajomieni z kulturą, językiem mieszkańców Czech.

Zajęcia pedagogiczne przygotowujące do wyjazdu na staże

Dnia 23.06. 2021 r. odbyło się dwugodzinne spotkanie pedagogiczne na którym poruszane kwestie organizacyjne, bezpieczeństwa, zachowania się w sytuacjach typowych i trudnych. Prowadzący przybliżył młodzieży zachowania społeczne, zasady zachowania się w określonych sytuacjach i miejscach, w zakładach pracy, ważne różnice w normach zachowań dnia codziennego. Młodzież została zapoznana z zakładami pracy w których będą odbywać staże.

Zajęcia językowe przygotowujące do staży w Pradze

Dnia 14.06.2021 r. rozpoczął się cykl zajęć z języka angielskiego w ramach przygotowania do odbywania staży w Pradze. Uczniowie uczący się w zawodach: technik budownictwa oraz żywienia i usług gastronomicznych pogłębiali swoją znajomość branżowego języka związanego z gastronomią i budownictwem.

Spotkanie Komisji rekrytacyjnej

Dnia 28.05.2021 r. Komisja Rekrutacyjna do projektu „Eurotechnik” realizowanego w Pradze dokonała weryfikacji dokumentów rekrutacyjnych i dokonała wyboru uczestników projektu zgodnie z kryteriami określonymi  w regulaminie rekrutacji uczestników projektu. Lista uczniów zakwalifikowanych została wywieszona w siedzibie szkoły.

II spotkania przygotowawcze z kadrą zarządzającą projektem

Spotkania przygotowawcze z kadrą zarządzającą projektem W dniu 19.05.2021 r. odbyło się drugie spotkanie kadry zarządzającej projektem, na którym poruszono m.in. formy promocji i upowszechniania projektu oraz ustalono datę spotkania informacyjnego z młodzieżą.

Planowanie kolejnego wyjazdu do Pragi

W dniach 26.05.2021 r. oraz 9.06.2021 r. w ZS w Wojewodzinie odbyły się spotkania z młodzieżą promujące wyjazdy na staże zagraniczne w Pradze.
Celem wyjazdów jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego przez młodzież. Uczestnicy nie tylko zdobywają cenne doświadczenie zawodowe, ale także mają niepowtarzalną szansę do doskonalenia swoich umiejętności językowych. Natomiast po powrocie do kraju mają dużo większe szanse na zdobycie prestiżowych stanowisk w znanych firmach.

Zajęcia językowe przygotowujące do staży w Pradze – wyjazd II 2020

Zakończył się cykl zajęć z języka angielskiego w ramach przygotowania do odbywania staży w Pradze, w maju 2020 r. Uczniowie klasy III Technikum uczący się w zawodach: technik hotelarstwa, budownictwa oraz żywienia i usług gastronomicznych pogłębiali swoją znajomość branżowego języka związanego z hotelarstwem i gastronomią i budownictwem.

Lista uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu 2020

Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej - wyjazd 2020


Praga 2019 - staże zrealizowane

W dniach od 6 do 24 maja 2019 roku grupa 20 uczniów klasy III Technikum w Wojewodzinie odbywała staże zagraniczne w Pradze w ramach projektu „Eurotechnik” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe. Miejsca odbywania staży zostały starannie dobrane, są to renomowane obiekty hotelowe, gastronomiczne i przedsiębiorstwa budowlane w Pradze:
1. SEKORES K Jezu 1937/1, 143 00 Praha 12 - Chodov
2. CAPITAL TRUST Krizkva 65, 186 00 Praha 8- Karlin
3. EL CENTRO Maltezske nam. 293/9, 118 00 Praha 1 – MalaStrana
4. HOTEL HOFFMEISTER Pod Bruskou 144/7, 118 00 Praha 1 – MalaStrana
5. HOTEL LEONARDO Karoliny Svetle 323/27, 110 00 Praha 1 – Stare Mesto
6. HOTEL 987 Senovazne nam. 987/15, 110 00 Praha 2 – NoveMesto
7. HOTEL BARCELO FIVE Radlicka 3276/46, 150 00 Praha 5 – Andel

Zajęcia pedagogiczne w ramach przygotowania do staży w Pradze

W dniu 10.04.2019 r. odbyły się zajęcia pedagogiczne w ramach przygotowania do staży. Uczestnicy projektu pogłębiali swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej, ćwiczyli właściwe zachowanie się i rozwiązywanie sytuacji trudnych; motywowali się do osiągnięcia celu – jak najlepszego wykorzystania czasu stażu do zdobycia umiejętności zawodowych.

Spotkanie z uczestnikami projektu - przedstawienie miejsc staży

W dniu 08.04.2019 r. odbyło się spotkanie, na którym uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie zostali zapoznani z zakładami pracy, w których będą odbywać staże. Poznali również miejsce swojego zakwaterowania oraz infrastrukturę komunikacyjną Pragi.

Zajęcia kulturowe przygotowujące do wyjazdu na staże

W dniu 19.03.2019 r. odbyły się zajęcia przygotowujące uczniów do wyjazdu do stolicy Czech - Pragi. Prowadzący przybliżył młodzieży zachowania społeczne, zasady zachowania się w określonych sytuacjach i miejscach, w zakładach pracy, ważne różnice w normach zachowań dnia codziennego. Spostrzeżenia były bardzo konkretne i trafne, ponieważ osoba prowadząca mieszkała jakiś czas w Pradze.

Zajęcia językowe przygotowujące do staży w Pradze

Zakończył się cykl zajęć z języka angielskiego w ramach przygotowania do odbywania staży w Pradze. Uczniowie klasy III Technikum uczący się w zawodach: technik hotelarstwa, budownictwa oraz żywienia i usług gastronomicznych pogłębiali swoją znajomość branżowego języka związanego z hotelarstwem i gastronomią i budownictwem.

Spotkanie przygotowawcze z młodzieżą

W dniu 15.01.2019 r. odbyło się spotkanie z grupą uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie; przygotowanie dokumentów do rozmowy z partnerem czeskim.

Spotkania przygotowawcze z kadrą zarządzającą projektem

W dniu 23.11.2018 r. odbyło się drugie spotkanie kadry zarządzającej projektem, na którym poruszono m.in. formy promocji i upowszechniania projektu oraz ustalono datę spotkania informacyjnego z młodzieżą.

W dniu 07.11.2018 r. W biurze Projektu: Zespole Szkół w Wojewodzinie odbyło się spotkanie organizacyjne kadry zarządzającej projektem, na którym omówiono harmonogram realizacji działań przewidzianych do realizacji w projekcie "Eurotechnik".

Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie

Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej

Powołanie Komisji Rekrutacyjnej do projektu "Eurotechnik"

Regulamin rekrutacji uczestników i uczestnictwa w stażach realizowanych w ramach projektu "Eurotechnik"

Opis projektu

Informacja o wyborze oferty z uzasadnieniem

Protokół udzielenia zamówienia na transport Wojewodzin-Wilno-Wojewodzin

Staże zrealizowane

W dniach od 7 do 25 maja 2018 roku uczniowie realizowali staże zagraniczne w Wilnie w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Miejsca odbywania staży zostały starannie dobrane, są to renomowane obiekty hotelowe i gastronomiczne w Wilnie:
1. Ecotel, Slucko str. 8, Vilnius LT-09312, Lithuania
2. Restaurant “Rib Room”, Šeimyniškių st. 1, Vilnius, Lithuania
3. Radisson Blu Hotel Lietuva, Vilnius. Konstitucijos pr. 20, LT-09308, Vilnius, Lithuania
4. Karolina Park Hotel, Sausio 13-osios g. 2, LT-04343, Vilnius, Lithuania
5. Charlie Pizza (PC “VCUP”), Upės g. 9, Vilnius, Lithuania
6. La Crepe Restaurant, Gedimino pr. 13, Vilnius, Lithuania
7. Ratonda Centrum Hotels, A. Rotundo 1,LT-01110, Vilnius, Lithuania
8. Katpėdėlė Restaurant (shopping mall MADA)

Zajęcia pedagogiczne

W dniu 16.03.2018 r. odbyły się zajęcia pedagogiczne w ramach przygotowania do staży. Uczestnicy projektu pogłębiali swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej, ćwiczyli właściwe zachowanie się i rozwiązywanie sytuacji trudnych; motywowali się do osiągnięcia celu – jak najlepszego wykorzystania czasu stażu do zdobycia umiejętności zawodowych. Zajęcia prowadziła p. Wioletta Czaplicka pełniąca funkcję doradcy zawodowego  w szkole.

Zajęcia językowe przygotowujące do staży w Wilnie

Zakończył się cykl zajęć z języka angielskiego w ramach przygotowania do odbywania staży w Wilnie w maju 2018 r. Uczniowie klasy III Technikum uczący się w zawodach: technik hotelarstwa i żywienia i usług gastronomicznych pogłębiali swoją znajomość branżowego języka związanego z hotelarstwem i gastronomią.

Spotkanie z przygotowania kulturowego do zagranicznych staży w Wilnie

W dniu 18.12.2017r. odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” w ramach przygotowania kulturowego.
W związku z tym, że staże uczniowie odbędą w ośrodkach gastronomiczno-hotelarskich na Litwie jest to działanie szczególnie ważne, aby uczniowie mogli łatwiej odnaleźć się w nowych dla nich warunkach pracy i nauki.

Projekt zagranicznych staży realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Podczas spotkania przedstawione zostały przez Partnera zagranicznego projektu - Global Ideas:
- informacje o Litwie i Wilnie;
- specyfice regionu oraz jego kulturze, zwyczajach, języku;
- przedstawione zostały przez partnera zagranicznego propozycje miejsc staży w Wilnie;
- przedstawione została oferta kulturowa uczestnikom staży z której mogą skorzystać podczas czasu wolnego;
- przeprowadzono rozmowy indywidualne z każdym z uczestników projektu mające na celu lepsze dopasowanie kompetencji możliwości uczniów z oczekiwaniami i potrzebami przedsiębiorców na Litwie.

Spotkanie informacyjne przygotowujące do staży zagranicznych w Wilnie

W dniu 05.12.2017r. odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowanego przez Zespół Szkół w Wojewodzinie, ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Podczas spotkania przedstawione zostały przez kadrę zarządzającą projektem:
- główne cele i założenia projektu;
- sprawy organizacyjne związane z realizacją staży zagranicą;
- doświadczenia poprzedniej grupy z pobytu na stażach w Wilnie;
- przedstawiono partnera zagranicznego oraz propozycje miejsc stażu w Wilnie.


Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie

Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej

Powolanie Komisji Rekrutacyjnej

Rekrutacja do II części projektu rozpoczęta!

Rozpoczęła się rekrutacja uczestników do udziału w drugiej części projektu realizowanego przez Zespół Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Celem projektu jest:
- podniesienie poziomu kluczowych kompetencji i umiejętności praktycznych,
- podniesienie innowacyjności i internacjonalizacji Zespołu Szkół w Wojewodzinie. Projektem są objęci uczniowie Technikum kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Realizacja projektu rozłożona jest na dwa kolejne lata szkolne; w maju ubiegłego roku staże odbywała pierwsza, 20- osobowa grupa uczniów.
W maju 2018 r. na takie staże wyjadą wyłonieni podczas rekrutacji, uczniowie obecnej klasy trzeciej Technikum.
Korzyści jakie odniosą uczniowie realizujący zagraniczne staże to:
- każdy uczestnik otrzyma oficjalny dokument EuropassMobility, wystawiony zgodnie z międzynarodowymi wymogami – w formie dwujęzycznej (polski i angielski). EuropassMobility potwierdzający realizację Europejskiej Ścieżki Kształcenia Zawodowego, stanowiący doskonały dowód zdobytych umiejętności praktycznych i językowych. Dwujęzyczna forma dokumentu pozwoli stażystom w skutecznym poszukiwaniu pracy nie tylko na rynku lokalnym (podlaskim) ale również i poza granicami Polski. Dokument ten umożliwi każdemu uczniowi, jako obywatelowi Europy lepszą prezentację kwalifikacji i umiejętności zawodowych.
- rozwinięcie umiejętności posługiwania się branżowym językiem angielskim w kontaktach z gośćmi hotelowymi,
- zdobycie certyfikatu potwierdzającego odbycie stażu wystawionego przez zakład pracy,
- zdobycie wiedzy o walorach turystycznych Litwy i regionu,
- zapewnienie zakwaterowania, kosztów podróży.
Dofinansowanie projektu z UE: 301 456,12 zł

Zdzisława Choynowska – dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie

Staże zrealizowane

W dniach od 8 do 26 maja 2017 roku uczniowie realizowali staże zagraniczne w Wilnie w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Miejsca odbywania staży zostały starannie dobrane, są to renomowane obiekty hotelowe i gastronomiczne w Wilnie:

1. Artis Centrum hotels, Totoriu str. 23 LT01120, Vilnius, Lithuania
2. Ecotel, Slucko str. 8, Vilnius LT-09312, Lithuania
3. Restaurant “Rib Room”, Šeimyniškių st. 1, Vilnius, Lithuania
4. Ponas Tadas, Naugarduko g. 76, Naujamiestis, LT-03202 Vilnius, Lithuania
5. Ratonda Centrum Hotels, A. Rotundo 1,LT-01110, Vilnius, Lithuania
6. Charlie Pizza (PC “Ozas”), Ozo g. 18, Vilnius, Lithuania

Zajęcia pedagogiczne w ramach przygotowania do staży w Wilnie

W dniu 20.03.2017 r. odbyły się zajęcia pedagogiczne w ramach przygotowania do staży. Uczestnicy projektu pogłębiali swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej, ćwiczyli właściwe zachowanie się i rozwiazywanie sytuacji trudnych; motywowali się do osiągnięcia celu – jak najlepszego wykorzystania czasu stażu do zdobycia umiejętności zawodowych.

Zajęcia językowe przygotowujące do staży w Wilnie

Zakończył się cykl zajęć z języka angielskiego w ramach przygotowania do odbywania staży w Wilnie. Uczniowie klasy III Technikum uczący się w zawodach: technik hotelarstwa i żywienia i usług gastronomicznych pogłębiali swoją znajomość branżowego języka związanego z hotelarstwem i gastronomią.

Spotkanie z przygotowania kulturowego do zagranicznych staży w Wilnie

W dniu 17.01.2017r. odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” w ramach przygotowania kulturowego.
W związku z tym, że staże uczniowie odbywać będą w ośrodkach gastronomiczno-hotelarskich na Litwie jest to działanie niezbędne, aby uczniowie mogli łatwiej odnaleźć się w nowych dla nich warunkach pracy i nauki. Projekt zagranicznych staży realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Podczas spotkania przedstawione zostały przez Partnera zagranicznego projektu - Global Ideas:
- informacje o Litwie i Wilnie;
- specyfice regionu oraz jego kulturze, zwyczajach, języku;
- przedstawione zostały przez partnera zagranicznego propozycje miejsc stażu w Wilnie oraz kulturowej oferty podczas czasu wolnego uczestników staży;
- przeprowadzono rozmowy indywidualne z każdym z uczestników projektu mające na celu lepsze dopasowanie kompetencji możliwości uczniów z oczekiwaniami i potrzebami przedsiębiorców na Litwie.

Spotkanie informacyjne przygotowujące do staży zagranicznych w Wilnie

W dniu 12.12.2016r. odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowanego przez Zespół Szkół w Wojewodzinie, ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Podczas spotkania przedstawione zostały przez kadrę zarządzającą projektem:
- główne cele i założenia projektu;
- sprawy organizacyjne związane z realizacją staży zagranicą;
- przedstawiono partnera zagranicznego oraz propozycje miejsc stażu w Wilnie.

O projekcie
Regulamin Rekrutacji Uczestników
Powołanie Komisji Rekrutacyjnej
Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej
Lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uczniowie Technikum Żywienia i Budownictwa w dn. 6-24 września w ramach projektu ,,Eurotechnik" realizowanego ze środków PO WER odbywali staże w Pradze. Zdobywali nowe umiejetności, doskonalili wiedzę zdobytą w szkole. Staże były bogatym doświadczeniem dla uczniów, którzy już niedługo wejdą w dorosłe życie i taki bagaż doświadczeń na pewno pomoże im w pracy zawodowej.

Grupa gastronomiczna odbywała staż w fabryce jedzenia FOODWAY CATERING. Spędzili trzy tygodnie na przygotowywaniu posiłków (w tym pudełkowych) i pysznych wypieków. Uczniowie Technikum budownictwa zdobywali doświadczenie na placu budowy i drobnych pracach remontowych w hotelu. W każdym miejscu pracy atmosfera była miła i życzliwa, co sprzyjało sumiennemu wykonywaniu obowiązków powierzonych uczniom, którzy z przyjemnością chodzili w miejsca swoich praktyk, gdzie mile i pożytecznie spędzali czas. Na zakończenie staży, każdy uczeń otrzymał imienny certyfikat.

Nie zabrakło też dni, w których podziwialiśmy piękne zabytki Pragi. Odwiedziliśmy Kutną Horę, Ossuarium, które wywarło na nas ogromne wrażenie, ponieważ jest to kaplica z ludzkich kości i czaszek. Ogladaliśmy zabytkowe Koscioły między innymi Katedrę Wita, Most Karola na Wełtawie, Hradczany (kompleks zakmu królewskiego) i wiele innych zabytków, które zachwycały swoim pięknem.

Czas spędzony w Pradze, był czasem pracy, nowych doświadczeń zawodowych, nauki, poznaniem nowej kultury i ludzi. Uczniowie odbywali staże w profesjonalnych firmach, uczyli się i zdobywali doświadczenie od najlepszych fachowców.

Wszyscy czas spędzony w pięknej stolicy Czech wspominają bardzo miło i z sentymentem wracają i wspominają chwile tam spędzone.

Barbara Mizińska


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu dzisiejszym nasi szkolni Maturzyści z klas IV TŻ, TB, TR wraz z ks. Łukaszem Dawidowiczem i p. Moniką Kowalczuk wyruszyli na wspólny wyjazd do stolicy Podlasia - Białegostoku. Pierwszym punktem wyjazdu była projekcja filmu pt. "Wyszyński zemsta czy przebaczenie". Wspólnie poznaliśmy losy bł. ks. kard Stefana Wyszyńskiego jako kapelana Wojsk Polskich w czasie II wojny światowej. Po filmie wyruszyliśmy do Pałacu Branickich, gdzie zwiedziliśmy tamtejsze muzeum, poznaliśmy historię Pałacu oraz zobaczyliśmy cenne dzieła i style architektoniczne. Pod koniec wycieczki zwiedziliśmy Bazylikę Mniejszą pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku, gdzie poleciliśmy Matce Bożej zbliżającą się maturę oraz naszą szkołę w Wojewodzinie. Wspólny wyjazd jeszcze bardziej zintegrował naszą klasę. Był też czasem poznania nowych miejsc i ludzi. Dziękujemy 🙂

ks. Łukasz Dawidowicz


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 22. września 2021 r. w Zespole Szkół im. Księdza Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie przy udziale przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyły się ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji osób. Koordynator akcji mł. bryg. Arkadiusz Lichota – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP omówił zasady zachowania bezpieczeństwa w okresie jesienno – zimowym. Dodatkowo pracownicy obsługi szkoły zostali przeszkoleni w zakresie korzystania z gaśnic pianowych i śniegowych.

Monika Gardocka

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Z dniem 1.09.2021 r. rozpoczynamy rekrutację do projektu pn. „Nowa ranga kształcenia zawodowego w powiecie grajewskim”.

W projekcie weźmie udział 40 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych (20 U.) oraz technikum budownictwa (20 U.) oraz 4 nauczycieli z Zespołu Szkół im. Ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie.

Proponowane szkolenia zostaną sfinalizowane certyfikacją ogólnopolską i obejmą:

Przygotowywanie potraw zgodnie z trendami rynkowymi i zasadami zdrowego żywienia: 20 U, 2N.

Montowanie stolarki budowlanej: 10 U.

Projektowanie witryn internetowych: 10 U, 2 N.

Projektowanie grafiki komputerowej: 2N

Prawo Jazdy kat. B: 15 U.

Stypendium w wysokości 1000 zł x 10 m-cy (średnia powyżej 4,01): 10U.

Zajęcia wyrównawczo-rozwojowe z matematyki oraz języka obcego: 32 U – 4x8 U. (w wymiarze średnio 47,5 godzin na grupę w konfiguracjach w zależności od potrzeb)

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie:

https://projekty.syntea.pl/nowa-ranga-ksztalcenia-zawodowego-w-powiecie-grajewskim/wp-content/uploads/sites/148/REGULAMIN-REKRUTACJI-I-UCZESTNICTWA.pdf

Beneficjenci pragnący wziąć udział w projekcie dokumentację rekrutacyjną otrzymają w sekretariacie szkoły lub pobiorą ze strony internetowej projektu:

https://projekty.syntea.pl/nowa-ranga-ksztalcenia-zawodowego-w-powiecie-grajewskim/ .

Termin składania wniosków: 17 września 2021 r. UWAGA! Rekrutacja przedłużona do 15 października 2021 r.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 w trybie stacjonarnym, Dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie Pani Julia Klaudia Ksepko – Kurkowska pozyskała sprzęt oraz środki ochrony osobistej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem Covid – 19.

W dniu 13.09.2021 r. do naszej szkoły dotarły dwie stacje do dezynfekcji z funkcją mierzenia temperatury, maseczki jednorazowe, rękawiczki, termometry i płyny dezynfekujące. Środki te zostały przekazane bezpłatnie przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych przy wsparciu organizacyjnym Ministerstwa Edukacji i Nauki. Stacje dezynfekujące znajdują się przy wejściu głównym do budynku szkoły oraz wejściu od strony parkingu.

Drodzy uczniowie proszę pamiętać o obowiązku dezynfekcji dłoni oraz noszeniu maseczek w przestrzeni wspólnej, a teraz dodatkowo można zmierzyć temperaturę.

Monika Gardocka

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dn 16.09.2021 uczniowie kl. IV TR byli w zajęciach praktycznych w gospodarstwie p. Downarów w Cyprkach. W trakcie zajęć uczniowie uczestniczyli w siewie jęczmienia ozimego, przygotowywali silos na nową kiszonkę, oraz obserwowali szczepienia cieląt.

Piotr Manturo

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy,
Przesyłamy serdeczne pozdrowienia z pięknej Pragi! Mamy się tu wspaniale 🙂. Staż odbywamy w dużej firmie cateringowej. Atmosfera w pracy jest świetna! Ludzie przekochani, a przynajmniej na cukiernictwie 🙃, czekamy niecierpliwie na pracę w innych działach. W hotelu też fajnie, integrujemy się i oczywiście zwiedzamy... Byliśmy już między innymi na starówce, moście Karola, w Kutna Hora. Bardzo cieszymy się że tu jesteśmy, bo dodatkowo edukujemy się zawodowo; uczymy się języków obcych, angielskiego jak i czeskiego oraz integrujemy się tu z ludźmi i spędzamy dobrze czas na zwiedzaniu!

Co do tych pyszności na fotkach to przygotowywaliśmy ptysie; tartaletki z kremem czekoladowym, maliną i miętą; ptysie z kremem waniliowym i lukrem o smaku słonego karmelu; makaroniki z kremem czekoladowym oraz cytrynowym; tartaletki z gruszkami, cynamonem, cukrem i odrobiną rumu; bułki do hot dogów. Te czerwone blachy to placki do ciasta ,,Red velvet" (jest mega przepyszne! 😋). Pracuje się nam przyjemnie w bardzo dobrej atmosferze!

Czekajcie na nasze kolejne relacje! A tymczasem POZDRAVY I AHOJ 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

"Nauczyciel postrzega ucznia jako całość, pomagając mu budować pewność siebie i podnosząc jego samoocenę"
 B. Cage

Uczniu, przyjdź do pedagoga, gdy:
- jesteś samotny czujesz, że nikt Cię nie rozumie;
- chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem;
- chciałbyś komuś pomóc, ale nie wiesz w jaki sposób;
- masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić;
- podziel się każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Godziny pracy: (pokój nr 38)

Wtorek – 11.30 – 15.30
Środa – 8.00 – 11.15
Czwartek – 11.45 – 15.30

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Staramy się zapewnić optymalną pomoc uczniom i rodzicom. W związku z tym współpracujemy z różnymi placówkami działającymi na rzecz rozwoju dziecka i wspierania rodziny:
• Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Grajewie
• Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie
• Komenda Powiatowa Policji w Grajewie
• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
• Ochotniczy Hufiec Pracy w Grajewie
• Państwowa Straż Pożarna w Grajewie

Korzystamy również z pomocy wyspecjalizowanego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Dla Młodzieży i Dorosłych ETAP w Białymstoku dysponującego szeregiem specjalistów w zakresie uzależnień i zachowań ryzykownych takich, jak: psychologów, terapeutów i lekarzy psychiatrów.

Potrzebujesz pomocy?

116 111telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Pod tym numerem anonimowo i bezpłatnie każdy młody człowiek może uzyskać pomoc i wsparcie. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy telefonicznej. Zasady: anonimowo, bezpłatnie, dyskretnie.

112 - numer alarmowy pod który możesz zadzwonić, gdy znajdziesz się w niebezpieczeństwie i będziesz potrzebował pomocy ze strony policji, straży pożarnej lub pogotowia.

801 12 00 02 - Niebieska Linia. To telefon dla osób, które są ofiarami przemocy w rodzinie lub mają informacje o osobach doświadczających takiej przemocy w swoich domach. Połączenie z numerem 801 12 00 02 jest płatne tylko za pierwszy impuls, wg stawek operatora. Linia jest czynna od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8 do 22 oraz w niedziele i święta w godzinach od 8 do 16.

800 12 01 48 - „Zatrzymaj przemoc” (numer bezpłatny).

800 100 100 - telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci. Pomoc i wsparcie dla rodziców, których dzieci doświadczają zagrożeń online.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 07.09.2021 r. w Zespole Szkół im. Księdza Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy SYNTEA S.A., z którą Powiat Grajewski realizuje projekt pn. ,,Nowa ranga kształcenia zawodowego w powiecie grajewskim”. Pan Paweł Kaczmarczyk przeprowadził część teoretyczną spotkania z uczniami technikum budownictwa oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych w zakresie oferowanych szkoleń w tym kierunku kształcenia. Część praktyczną przeprowadził trener w projekcie Artur Lenczewski – kucharz z 20 – letnim doświadczeniem a obecnie właściciel restauracji w Choroszczy ,,Talerz smaków”. Potrawą serwowaną przez kucharza był filet z kaczki sous vide z musem jabłkowym, żelem z żurawiny oraz kaszą jaglaną.

Zapraszamy uczniów z kierunków technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik budownictwa do wzięcia udziału w rekrutacji w ww. projekcie.

Monika Gardocka

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Szanowni Rodzice,

zapraszamy wszystkich Państwa do szkoły na spotkanie organizacyjno - wywiadówkowe w niedzielę 12 września 2021 r. Ze względów bezpieczeństwa uwarunkowanych stanem pandemii Covid - 19 spotkanie zorganizowane będzie według harmonogramu:

1. Spotkanie ogólne w Sali gimnastycznej – klasy pierwsze godz. 10.00, pozostałe klasy godz. 11.00
2. Spotkania z wychowawcami w klasach
3. Spotkanie Rady Rodziców w bibliotece szkolnej ok. godz. 12.30
4. Spotkania w internacie z wychowawcami (dla uczniów mieszkających w internacie)

Rada Pedagogiczna Szkoły

 Sale szkolne przypisane na spotkanie do klasy i wychowawcy *.pdf

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nowy rok szkolny rozpoczął się ciekawym wyjazdem - wzięliśmy udział w targach gastronomicznych EuroGastro & WorldHotel 2021 w hali Ptak Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

Była to okazja do poznania nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań w branży HoReCa. Uczniowie technikum żywienia z zainteresowaniem oglądali profesjonalny sprzęt i maszyny oraz degustowali ciekawe potrawy i napoje. Naszą uwagę przyciągali wystawcy prezentujący wegetariańskie i wegańskie substytuty mięsa oraz biodegradowalne naczynia jednorazowe, m. in. wykonane z... trawy 👍

Mieliśmy okazje spotkać się i porozmawiać z Szefem Kuchni Marcinem Czubakiem - finalistą programu TopChef, który serwował przepyszne burgery z pastrami oraz sałatkę z kaczką.

Na stoisku Selgros Transgourmet podziwialiśmy pokazy kulinarne i degustowaliśmy potrawy, wykonane przez Ekspertów Instytutu Kulinarnego Transgourmet oraz Narodową Kadrę Kucharzy Polski, pod przewodnictwem Kapitana - Szefa Bartka Petera.

Duże wrażenie zrobiło na nas spotkanie gwiazdy realityshow GoogleBox - Kuby Michalskiego.

To był fajny dzień, bardzo inspirujący i smakowity 😉

Agata Choynowska


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Rozpoczęcie roku szkolnego zgodnie z wcześniejszą informacją odbyło się w sali gimnastycznej o godz. 9.00. Ze względu na panujące w kraju zagożenie epidemiczne miało ono mnie uroczysty charakter niż wcześniej... Na uroczystości jako pierwsza zabrała głos pani Dyrektor Julia Ksepko-Kurkowska, która przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli oraz przedstawicieli rodziców, życząc wszystkim – nauczycielom i uczniom wytrwałości i sukcesów. Następnie zaprezentowała całą Radę Pedagogiczną, a szczególnie wychowców klas pierwszych: p. Katarzynę Bielińską (kl. I TŻBW); p. Łukasza Choynowskiego (kl. IA BS I) oraz p. Krzysztofa Wencek (kl. IB BS I). Po tak miłym powitaniu uczniowie klas pierwszych, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.  Po ślubowaniu wytąpili również przedstawiciele SU przekazując uczniom klas pierwszych słowa otuchy i wsparcia. Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie przeszli na powakacyjne spotkania klasowe, a jutro rozpoczynamy lekcje…

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 r. (środa) o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. W trosce o bezpieczeństwo w spotkaniu tym będą uczestniczyli TYLKO uczniowie klas pierwszych (1TŻBW, 1A BS I, 1B BS I) i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Pozostali uczniowie przychodzą na spotkania z wychowawcami w klasach na godz. 10.00.

Informacje dotyczące Internatu

Możliwość zakwaterowania - 01.09. 2021 od godz. 7.00, śniadanie będzie wydawane w tym dniu od 7.30 do 9.00. Spotkanie Rodziców uczniów z kierownikiem internatu i wychowawcami ok. godz. 9.30 (zależnie od czasu twania spotkania w szkole).

Dojazd do szkoły

W tym dniu autobus wyjedzie z dworca PKPgodz. 8.30trasa przez miasto (Dworna - Szpital - Cmentarz). Uczniowie przyjeżdżający autobusem mogą również uczestniczyć w rozpoczęciu roku szkolnego w sali gimnastycznej. Powrót autobusem ze szkoły do Grajewa o godz. 11.00.

Słuchacze KKZ I i III semestr

Pierwsze spotkanie słuchaczy KKZ IIII semestru odbędzie się dnia 3 września (piątek) godz. 14.30.
I semestr - sala nr 23 (I piętro)
III semestr - sala nr 9 (parter)

Plan zjazdów I i III semestru w załączeniu.

Plan zajęć I semestr *pdf

Plan zajęć III semestr *pdf

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zarządzenie nr 38/2021 Dyrektora Zespołu Szkół im. Księdza Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie z dnia 20 sierpnia 2021 r. w sprawie wprowadzenia ,,Procedur bezpieczeństwa w Zespole Szkół im. Księdza  Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie w okresie pandemii Covid  - 19”.

Zarządzenie *doc


Ubezpieczenie EDU PLUS wybrane przez Radę Rodziców na rok szkolny 2021/2022

Scan szczegółowych warunków ubezpieczenia *pdf


Zmiany w kosztach utrzymania ucznia w Internacie obowiązyjące od 1 września 2021 r.

Na podstawie Zarządzenia nr 39/2021 Dyrektora Zespołu Szkół im. Księdza Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie z dnia 30.08.2021 ustala się następujące kwoty:

- koszt obiadu dla ucznia – 4,80 zł
- całodzienne wyżywienie – 12,00 zł
- miesięczne zakwaterowanie w internacie – 60,00 zł

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

OFERTA EDUKACYJNA 2021/2022

TECHNIKUM

Nauka trwa 5 lat. Absolwenci po zdaniu egzaminu zawodowego uzyskują tytuł technika danej specjalności.

 1. Technik żywienia i usług gastronomicznych
 2. Technik hotelarstwa
 3. Technik budownictwa
 4. Technik weterynarii
 5. Technik rolnik

Branżowa Szkoła I Stopnia (wielozawodowa):  Nauka trwa 3 lata. Praktyczna nauka zawodu realizowana jest w zakładach pracy. Absolwenci mogą kontynuować naukę w Branżowej Szkole II stopnia lub LO dla dorosłych.

30 zawodow

Kształcimy w zawodach: piekarz, cukiernik, kucharz, sprzedawca, fryzjer, ogrodnik, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz, stolarz, ślusarz, monter operator pojazdów rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, przetwórca mięsa, betoniarz-zbrojarz, elektromechanik, rolnik, elektronik, kamieniarz, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter sieci i instalacji sanitarnych.

Warunki przyjęcia do szkoły:

O przyjęciu do szkoły decydować będzie suma punktów uzyskanych za oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, egzaminie ósmoklasisty oraz inne szczególne osiągnięcia.

Wymagane dokumenty:

 1. dwie fotografie,
 2. podanie o przyjęcie do wybranego typu szkoły,
 3. kopia świadectwa ukończenia gimnazjum,
 4. zaświadczenie OKE,
 5. zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w danym kierunku kształcenia

Absolwencie !

Proponujemy Tobie udział w:

 • w kursie umożliwiającym zdobycie prawa jazdy,
 • w praktykach zagranicznych,
 • w konkursach i olimpiadach przedmiotowych (uzyskanie wysokiej lokaty zapewnia indeks wyższej uczelni),
 • w zajęciach pozalekcyjnych (sportowych, teatralnych, komputerowych, plastycznych, tanecznych).

Do Twojej dyspozycji oddajemy:

 • internat (obecny koszt pełnego dziennego wyżywienia – 12,00 zł.),
 • 2 pracownie komputerowe, stały dostęp do Internetu,
 • bibliotekę z czytelnią multimedialną
 • dużą salę gimnastyczną i siłownię,
 • boiska do piłki nożnej, siatkówki oraz korty tenisowe.

Do pbrania:

W obecym stanie epidemii podanie do klasy pierwszej można pobrać w wersji edytowalnej (poniżej link) i wysłać bez podpisu jako załącznik na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. /w temacie wiadomości proszę wpisać wybrany kierunek kształcenia/

Podanie o przyjęcie do klasy pierwszej - wersja edytowalna *.doc

Podanie o przyjęcie do klasy pierwszej *.pdf

Prezentacja *.pdf

Ulotka informacyjna - Technikum *.pdf

Ulotka informacyjna - Branżowa Szkoła I stopnia *.pdf

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
500
Odsłon artykułów:
2291542

Gościmy:

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.