Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Architektury Krajobrazu

  Technik Architektury Krajobrazu

 • Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

  Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej - Nowość

 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Rok 2018 został ogłoszony przez Komisję Europejską – Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. W ciągu roku na terenie całej Europy odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Dzisiejszy, piątkowy apel, przygotowany przez uczniów klasy III TŻB wraz z wychowawczynią, p. Eweliną Jagłowską, wskazał, że my w Wojewodzinie jesteśmy na bieżąco i znamy swą europejską tożsamość.
Przedstawienie miało wiele treści edukacyjnych, ukazanych w przystępnej, przyjemnej dla oka i ucha, formie. Piękne słowa „Ody do Radości” F. Schillera przypomniały nam o humanistycznym przesłaniu kulturowych osiągnięć Europejczyków. Wirtualna i kulinarna podróż do wybranych krajów europejskich przypominała różnice kulturowe i uświadomiła bogactwo dorobku intelektualnego. To była niezwykła lekcja na temat dorobku kulturalnego Europy i to Wy, uczniowie, byliście prowadzącymi… a my , nauczyciele – słuchaczami. Oświadczamy, że słuchaliśmy uważnie i ze zrozumieniem.

Elżbieta Karwowska

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Nabór na rok szkolny 2018/19 rozpoczęty

Kandydatów do naszych szkół: Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia uprzejmie informujemy, że ustaliliśmy terminarz postępowania rekrutacyjnego. Prosimy o wykonywanie kolejnych kroków wg instrukcji, usprawni to naszą pracę przy rekrutacji.
Formularz podania (wniosku) można pobrać poniżej, ale też są dostępne gotowe druki w sekretariatach waszych szkół (dostarczyliśmy je dzisiaj).

Serdecznie zapraszamy codziennie w godzinach od 7.00 do 15.00.

Zarządzenie nr 5 w sprawie rekrutacji - Adobe Reader *.pdf

Załącznik do zarządzenia nr 5 z terminami przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego - Adobe Reader *.pdf

Podanie do pobrania - Adobe Reader *.pdf

Ulotka informacyjna - Adobe Reader *.pdf

KONTAKT:

Tel. 86-272-22-31
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zs.wojewodzin.pl

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

„Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt…” - takie było główne przesłanie apelu przygotowanego przez uczniów klasy I TŻB, pod kierunkiem wychowawczyni,
p. Moniki Kowalczuk.
Uczniowie zaprezentowali różne formy sceniczne, przedstawienie kostiumowe (bohaterowie biblijni – Adam i Ewa, kosmita, Model kobiety), taniec, współczesny monodram (rozważania mężczyzny „Gdybym był kobietą…”) i elementy kabaretu. Całość wystąpienia wieńczyła puenta, że kobieta jest istotą jedyną w swoim rodzaju i nieodgadnioną.
Młodzież zadeklarowała, że 8 marca – popularnie zwany Dniem Kobiet, tak naprawdę jest Świętem Kobiet, temu świętowaniu poświęcone był to znakomite wystąpienie uczniów klasy pierwszej, piękne życzenia, kwiaty i poetyckie słowa piosenek sławiące kobiety.
DZIĘKUJEMY!!!

Elżbieta Karwowska


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Cztery uczennice z Branżowej Szkoły I stopnia, będące uczestnikami Hufca Pracy w Grajewie, w dniach 18 luty – 03 marca 2018r. brały udział w zagranicznym stażu zawodowym zorganizowanym przez Podlaską Wojewódzka Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku w ramach Programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Projekt „Młodzi stolarze, murarze i kucharze z Podlasia na zagranicznym stażu zawodowym” finansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Dwutygodniowy staż odbywał się w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii we Frankfurcie nad Odrą. Uczniowie nauki zawodu kucharz mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu w doskonale wyposażonych warsztatach gastronomicznych oraz zapoznać się z niemiecką kulturą pracy. Wyjazd uczniów za granicę poprzedziło 60 godzinne szkolenie językowo - kulturowe, które pozwoliło na opanowanie podstawowych terminów i zwrotów z dziedziny gastronomii oraz słownictwa ogólnego niezbędnego w codziennej komunikacji. W czasie wolnym od zajęć dziewczęta wraz z innymi uczestnikami stażu z Hufca Pracy w Łomży, Zambrowie i Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie zwiedzały Frankfurt nad Odrą i Berlin, m.in.: Bundestag i Muzeum Mercedesa. Podczas pobytu na stażu w Niemczech uczestnicy projektu zdobyli specjalistyczne kompetencje zawodowe oraz nabrali odwagi i otwartości na nowe wyzwania.

Komendant Hufca Pracy w Grajewie – Teresa Maciorowska


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dwanaście zespołów ze szkół średnich o profilu gastronomicznym w Mońkach, Wysokiem Mazowieckim, Janowie, Niećkowie, Rudce, Wojewodzinie, Sejnach, Łomży, Ostrożanach, Bielsku Podlaskim, Sokółce i Suwałkach w poniedziałkowy poranek 5 marca rozpoczęło rywalizację w Podlaskiej Akademii Kulinarnej w Białymstoku. Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji dał Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.
Zmagania młodych podlaskich kucharzy oceniało jury pod przewodnictwem Karola Okrasy, jednego z najbardziej znanych polskich szefów kuchni, który także jest fundatorem nagrody głównej w konkursie – stażu w ekskluzywnej restauracji.
Zespół Szkół im. Ks. Jana Krzysztofa w Wojewodzinie reprezentowały uczennice klasy III technikum: Paulina Zyskowska i Katarzyna Wróblewska. Dziewczyny zajęły III miejsce; przed nimi uplasowały się tylko zespoły ze szkół w Suwałkach i Sokółce. W podsumowaniu Karol Okrasa mocno zaznaczył, że pomiędzy tymi trzema zespołami różnice punktowe były minimalne i dlatego zdecydował, że również zdobywcy II i III miejsca również odbędą staż w jego restauracji. Sukces uczennic jest również sukcesem zawodowym nauczyciela – p. Beaty Urbańskiej, która przygotowywała je do udziału w konkursie.
Wspaniałe, kształcące wydarzenie, powód do dumy dla dziewcząt, nauczyciela i Szkoły!

Zdzisława Choynowska - dyrektor ZS w Wojewodzinie

Więcej informacji o konkursie i relacje video na: www.wrotapodlasia.pl

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Warszawski proces o lalkę został uwieczniony w powieści B. Prusa, ale na upamiętnienie zasługuje też wojewodziński proces o „Lalkę”. Do zdarzenia doszło 28.02.18r, czyli w dniu, w którym w Pałacu Prezydenckim została zainaugurowała ogólnopolska akcja „Narodowe czytanie 2018”. Przypadek ??? Dokładnie wtedy w naszej szkole miał być rozsądzony spór o to, która klasa dokładniej zna treść „Lalki” B. Prusa. Stronami w sprawie były: kl. III TR-H i kl. IV TR-H. Rywalizacja przybrała formę międzyklasowego konkursu. Uczestnicy przygotowali wcześniej pytania wraz z cytatami z powieści i aż do dnia konfrontacji utrzymywali je w tajemnicy przed konkurencją. Zestawy zadań z obu klas zostały publicznie włączone do wspólnej puli, po to by wyłaniać kolejne pytania poprzez losowanie. Konkurs składał się z czterech rund. Najpierw odpowiadała każda osoba, później szybszy uczestnik, następnie odbyła się runda mistrzów, a na koniec rywalizacja całych klas. Okazało się, że pomimo kilku zróżnicowanych etapów, walka była niezwykle zacięta i wyrównana. Do tego stopnia, że pojawił się problem z wyłonieniem ostatecznego zwycięzcy. Można powiedzieć, że był to bój do pierwszej krwi. Przedłużająca się dogrywka zakończyła się pomyłką jednej z drużyn, przechylając szalę zwycięstwa zaledwie o 1 pkt. na rzecz klasy III TR-H. Wybuch radości trudno było opanować i nikt nie próbował tego robić, bo to zasłużony przywilej laureatów I miejsca. Trudniej jest przyjąć gorycz porażki, zwłaszcza wtedy, gdy od wygranej dzieliło tak niewiele. Jednak uczniowie kl. IV TR-H wykazali się prawdziwą dojrzałością i wielkością, gdyż pomimo początkowego rozżalenia i niedosytu, świętowali później z nieskrywaną satysfakcją fakt, że tak naprawdę „wygrali wiedzę”. To największa sztuka: umieć wygrać - przegrywając. Wszyscy zostali nagrodzeni upragnionymi piątkami z języka polskiego, zwycięzcy otrzymali zaszczytny tytuł „Najbardziej oczytanej klasy” i potwierdzające to pamiątkowe plakietki oraz obietnicę Pani Dyrektor w sprawie dofinansowania klasowego wyjazdu do teatru. Wyróżnieni zostali także prawdziwi mistrzowie za wybitną znajomość „Lalki”, do tego elitarnego grona należą: Aleksandra Gryczkowska (kl.IV TR-H), Emilia Zalewska (kl. IV TR-H) i Patryk Turowski (kl. III TR-H).
Jestem bardzo dumna z obu klas i poczytuję sobie za zaszczyt możliwość współpracowania z młodymi ludźmi, którzy gotowi są podejmować ambitne wyzwania, nie obawiają się wysiłku, potrafią ze sobą współpracować. Mogę więc z pełnym przekonaniem stwierdzić, że w wojewodzińskim procesie o „Lalkę” nie było przegranych. Wszyscy wygraliśmy!

z podziękowaniami za piękną, wspólną przygodę czytelniczą Katarzyna Bielińska

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Zajęcia językowe przygotowujące do staży w Wilnie

Zakończył się cykl zajęć z języka angielskiego w ramach przygotowania do odbywania staży w Wilnie w maju 2018 r. Uczniowie klasy III Technikum uczący się w zawodach: technik hotelarstwa i żywienia i usług gastronomicznych pogłębiali swoją znajomość branżowego języka związanego z hotelarstwem i gastronomią.

Spotkanie z przygotowania kulturowego do zagranicznych staży w Wilnie

W dniu 18.12.2017r. odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” w ramach przygotowania kulturowego.
W związku z tym, że staże uczniowie odbędą w ośrodkach gastronomiczno-hotelarskich na Litwie jest to działanie szczególnie ważne, aby uczniowie mogli łatwiej odnaleźć się w nowych dla nich warunkach pracy i nauki.

Projekt zagranicznych staży realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Podczas spotkania przedstawione zostały przez Partnera zagranicznego projektu - Global Ideas:
- informacje o Litwie i Wilnie;
- specyfice regionu oraz jego kulturze, zwyczajach, języku;
- przedstawione zostały przez partnera zagranicznego propozycje miejsc staży w Wilnie;
- przedstawione została oferta kulturowa uczestnikom staży z której mogą skorzystać podczas czasu wolnego;
- przeprowadzono rozmowy indywidualne z każdym z uczestników projektu mające na celu lepsze dopasowanie kompetencji możliwości uczniów z oczekiwaniami i potrzebami przedsiębiorców na Litwie.

Spotkanie informacyjne przygotowujące do staży zagranicznych w Wilnie

W dniu 05.12.2017r. odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowanego przez Zespół Szkół w Wojewodzinie, ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Podczas spotkania przedstawione zostały przez kadrę zarządzającą projektem:
- główne cele i założenia projektu;
- sprawy organizacyjne związane z realizacją staży zagranicą;
- doświadczenia poprzedniej grupy z pobytu na stażach w Wilnie;
- przedstawiono partnera zagranicznego oraz propozycje miejsc stażu w Wilnie.


Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie

Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej

Powolanie Komisji Rekrutacyjnej

Rekrutacja do II części projektu rozpoczęta!

Rozpoczęła się rekrutacja uczestników do udziału w drugiej części projektu realizowanego przez Zespół Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Celem projektu jest:
- podniesienie poziomu kluczowych kompetencji i umiejętności praktycznych,
- podniesienie innowacyjności i internacjonalizacji Zespołu Szkół w Wojewodzinie. Projektem są objęci uczniowie Technikum kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Realizacja projektu rozłożona jest na dwa kolejne lata szkolne; w maju ubiegłego roku staże odbywała pierwsza, 20- osobowa grupa uczniów.
W maju 2018 r. na takie staże wyjadą wyłonieni podczas rekrutacji, uczniowie obecnej klasy trzeciej Technikum.
Korzyści jakie odniosą uczniowie realizujący zagraniczne staże to:
- każdy uczestnik otrzyma oficjalny dokument EuropassMobility, wystawiony zgodnie z międzynarodowymi wymogami – w formie dwujęzycznej (polski i angielski). EuropassMobility potwierdzający realizację Europejskiej Ścieżki Kształcenia Zawodowego, stanowiący doskonały dowód zdobytych umiejętności praktycznych i językowych. Dwujęzyczna forma dokumentu pozwoli stażystom w skutecznym poszukiwaniu pracy nie tylko na rynku lokalnym (podlaskim) ale również i poza granicami Polski. Dokument ten umożliwi każdemu uczniowi, jako obywatelowi Europy lepszą prezentację kwalifikacji i umiejętności zawodowych.
- rozwinięcie umiejętności posługiwania się branżowym językiem angielskim w kontaktach z gośćmi hotelowymi,
- zdobycie certyfikatu potwierdzającego odbycie stażu wystawionego przez zakład pracy,
- zdobycie wiedzy o walorach turystycznych Litwy i regionu,
- zapewnienie zakwaterowania, kosztów podróży.
Dofinansowanie projektu z UE: 301 456,12 zł

Zdzisława Choynowska – dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie

Staże zrealizowane

W dniach od 8 do 26 maja 2017 roku uczniowie realizowali staże zagraniczne w Wilnie w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Miejsca odbywania staży zostały starannie dobrane, są to renomowane obiekty hotelowe i gastronomiczne w Wilnie:

UAB Vilnvarsa in Vilnius (Lithuania),
Ratonda Centrum Hotels in Vilnius (Lithuania),
Artis Centrum Hotels in Vilnius (Lithuania),
UAB Kelioniyviesbuciai in Vilnius (Lithuania).

Zajęcia pedagogiczne w ramach przygotowania do staży w Wilnie

W dniu 20.03.2017 r. odbyły się zajęcia pedagogiczne w ramach przygotowania do staży. Uczestnicy projektu pogłębiali swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej, ćwiczyli właściwe zachowanie się i rozwiazywanie sytuacji trudnych; motywowali się do osiągnięcia celu – jak najlepszego wykorzystania czasu stażu do zdobycia umiejętności zawodowych.

Zajęcia językowe przygotowujące do staży w Wilnie

Zakończył się cykl zajęć z języka angielskiego w ramach przygotowania do odbywania staży w Wilnie. Uczniowie klasy III Technikum uczący się w zawodach: technik hotelarstwa i żywienia i usług gastronomicznych pogłębiali swoją znajomość branżowego języka związanego z hotelarstwem i gastronomią.

Spotkanie z przygotowania kulturowego do zagranicznych staży w Wilnie

W dniu 17.01.2017r. odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” w ramach przygotowania kulturowego.
W związku z tym, że staże uczniowie odbywać będą w ośrodkach gastronomiczno-hotelarskich na Litwie jest to działanie niezbędne, aby uczniowie mogli łatwiej odnaleźć się w nowych dla nich warunkach pracy i nauki. Projekt zagranicznych staży realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Podczas spotkania przedstawione zostały przez Partnera zagranicznego projektu - Global Ideas:
- informacje o Litwie i Wilnie;
- specyfice regionu oraz jego kulturze, zwyczajach, języku;
- przedstawione zostały przez partnera zagranicznego propozycje miejsc stażu w Wilnie oraz kulturowej oferty podczas czasu wolnego uczestników staży;
- przeprowadzono rozmowy indywidualne z każdym z uczestników projektu mające na celu lepsze dopasowanie kompetencji możliwości uczniów z oczekiwaniami i potrzebami przedsiębiorców na Litwie.

Spotkanie informacyjne przygotowujące do staży zagranicznych w Wilnie

W dniu 12.12.2016r. odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie” realizowanego przez Zespół Szkół w Wojewodzinie, ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Podczas spotkania przedstawione zostały przez kadrę zarządzającą projektem:
- główne cele i założenia projektu;
- sprawy organizacyjne związane z realizacją staży zagranicą;
- przedstawiono partnera zagranicznego oraz propozycje miejsc stażu w Wilnie.

O projekcie
Regulamin Rekrutacji Uczestników
Powołanie Komisji Rekrutacyjnej
Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej
Lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 22.02.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2018 w woj. podlaskim. Po zmaganiach w eliminacjach środowiskowych (szkolnych) do tego etapu zakwalifikowało się czterech uczniów Naszej szkoły z klasy trzeciej kształcących się w zawodzie Technik rolnik: Bukowski Sylwester, Kadyszewski Paweł, Komosiński Damian i Perkowski Kamil. Na etapie wojewódzkim do zmagań finałowych przeszedł Damian, który zajął IV miejsce na 10 startujących. Gratulujemy…

Ryszard Rogiński


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzień Świętego Walentego - apel z okazji Dnia Zakochanych przygotowali uczniowie klasy 1BS I, pod kierunkiem wychowawczyni, pani – Beaty Zakrzewskiej.
W amorkowej dekoracji usłyszeliśmy piękne słowa o miłości, z uniwersalnym przesłaniem, że „kochać, to znaczy dla kogoś żyć”.
Nie obyło się też bez sercowych porad i propozycji ubrań na randkę dla panów w różnym wieku. Przedstawione scenki w humorystyczny sposób zobrazowały, że miłość jest ważna w każdym wieku. Na zakończenie spotkania przedstawiciele klas wręczyli wszystkim obecnym nauczycielom „uczniowskie walentynki”, czyli czerwone serduszka z miłosnymi sentencjami i słodką czekoladką.
W ciągu całego działała poczta walentynkowa, tzn. przedstawiciele SU roznosili czerwone serduszka z zapisanymi wyrazami życzliwości dla uczniów i nauczycieli!!!
To było przemiłe walentynkowe spotkanie, serdecznie dziękujemy!

Elżbieta Karwowska


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 16.02.2018 r. szusowaliśmy na stoku narciarskim w Okrągłym. Dzięki panu Piotrowi Manturo, który był organizatorem i kierownikiem wyjazdy spędziliśmy super czas. Wielu z nas przypomniało sobie jazdę na nartach lub desce i kształtowało umiejętności, a niektórzy założyli narty po raz pierwszy. Po ponad trzech godzinach pobytu na stoku, mimo zmęczenia wszyscy byli zadowoleni i zgodnie twierdzili, że było fajnie…

Ryszard Rogiński

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Drodzy rodzice!

Zapraszamy do szkoły w niedzielę 11 lutego 2018 r. na godz. 10.00 na spotkanie podsumowujące pracę szkoły w pierwszym półroczu. Efekty naszej pracy – nauczycieli i uczniów - to przede wszystkim oceny jakie uzyskała nasza młodzież na koniec I semestru. Będziemy poruszać zagadnienia związane z organizacją pracy w szkole i planowaniem pracy w II semestrze.

Po spotkaniu ogólnym na Sali gimnastycznej odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach. Na Rodziców uczniów mieszkających w internacie czekać będą także wychowawcy z internatu.
Po spotkaniach klasowych zapraszam przedstawicieli trójek klasowych – tworzących Radę Rodziców Szkoły na spotkanie z Dyrektorem w czytelni.
Do zobaczenia w niedzielę.

Rada pedagogiczna i dyrektor szkoły

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

LISTA NAUCZYCIELI ZATRUDNIONYCH

W ZESPOLE SZKÓŁ W WOJEWODZINIE

2017/2018

Nazwisko i imię

Stopień awansu nauczyciela

Przedmiot/Stanowisko

Bielińska Katarzyna

dyplomowany

Język polski

ks. Mieczkowski Robert

 kontraktowy

Religia

Choynowska Agata

kontraktowy

Biologia

Choynowska Zdzisława

dyplomowany

Dyrektor

Choynowski Łukasz

mianowany

Wychowanie fizyczne

Czaplicka Wioletta

mianowany

Kierownik internatu

Groszyk Bożena

dyplomowany

Matematyka

Jagłowska Ewelina

kontraktowy

Przedmioty zawodowe

Jarosińska Grażyna

mianowany

Bibliotekarz

Karwowska Elżbieta

dyplomowany

Język polski

Kowalczuk Monika

mianowany

Język rosyjski

Kozikowski Mirosław

mianowany

Wychowawca internatu

Levchynska Olena

dyplomowany

Język angielski

Manturo Piotr

dyplomowany

Wychowanie fizyczne

Manturo Teresa

dyplomowany

Przedmioty zawodowe

Mizińska Barbara

mianowany

Religia

Nowogrodzka Daria

dyplomowany 

Język angielski

Obuchowska Karolina

kontraktowy

 Przedmioty zawodowe

Ołdakowska Katarzyna

dyplomowany

Przedmioty zawodowe

Rogiński Ryszard

dyplomowany

Wicedyrektor

Ruszczyk Wiesław

dyplomowany

Chemia

Sypytkowska Aniela

dyplomowany

Historia, WOS

Szymkuć Dorota

dyplomowany

Geografia

Tauber Wiesława

dyplomowany

Język niemiecki

Urbańska Beata

dyplomowany

Przedmioty zawodowe

Wencek Krzysztof

dyplomowany

Wychowanie fizyczne

Zakrzewska Beata

mianowany

Wychowawca internatu

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nasi uczniowie uczący się w zawodzie: Technik rolnik w dniu 18 stycznia 2018 r. uczestniczyli w otwarciu sezonu rolniczego na Targach POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uczniowie zapoznali się z innowacyjnymi rozwiązaniami i HITAMI sprzedażowymi na nowy sezon, które po raz pierwszy w naszym kraju zostały pokazane właśnie w Poznaniu. Najlepiej jednak panujący na targach klimat i zainteresowanie oddają zdjęcia...

Piotr Manturo


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

18.01.2018 roku w naszej szkole został przeprowadzony półfinał Konkursu Gastronomicznego Województwa Podlaskiego dla uczniów średnich szkół rolniczych „Gotuj z klasą”, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Podlaskiego, a koordynatorem Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Do półfinału przystąpiły trzy zespoły:
- zespół pierwszy: Katarzyna Wróblewska kl. III TŻ i Paulina Zyskowska kl. III TŻ
- zespół drugi: Alicja Kudrawiec kl. II TŻ i Magdalena Dobrzycka kl. II TŻ
- zespół trzeci: Aleksandra Wojewoda kl. III TŻ i Weronika Ziemkiewicz kl. II TŻ
Każdy zespół przygotował menu konkursowe składające się z: zupy, dania głównego i deseru. Dania konkursowe przygotowane zostały z produktów związanych z regionem, powszechnie znanych i rozpoznawalnych. Ocenie podlegały: walory smakowe, wygląd potrawy i związek dania z regionem. Zwycięzcami etapu szkolnego zostały uczennice kl. III Technikum żywienia i usług gastronomicznych. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością, różnorodną formą prezentacji potraw oraz zaangażowaniem i wiedzą na temat tradycji i obyczajów naszego regionu.

Beata Urbańska


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło wywołać uśmiech na twarzach dzieci przebywających na Oddziale Dziecięcym w Grajwie i w dniach 6 - 8 stycznia przeprowadziło zbiórkę zabawek, kolorowanek, maskotek, puzzli, flamastrów i kredek. Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły udowodnili, że potrafią pomagać i dzięki temu udało nam się zebrać: 41 książek, 22 maskotki, 27 kolorowanek, 12 łamigłówek, 14 sztuk zabawek, 8 zeszytów, 6 wycinanek, 5 sztuk puzzli, 5 gier, 10 sztuk różnych przyborów do malowania.
Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy. Dzięki Waszemu wsparciu dzieci choć na chwilę mogły zapomnieć o swoich dolegliwościach.

Szkolne Koło Wolontariatu


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Cztery uczennice realizujące naukę zawodu kucharza w klasie Branżowej Szkoły I stopnia przygotowują się do wyjazdu do Niemiec na zagraniczny staż zawodowy. Organizatorem wyjazdu jest Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku i Hufiec Pracy w Grajewie. 09.01.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne z koordynatorem projektu „Młodzi stolarze, murarze i kucharze z Podlasia na zagranicznym stażu zawodowym”. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice uczniów. W trakcie spotkania omówione zostały kwestie finansowe, doboru strojów na staż oraz inne sprawy organizacyjne, m.in. formalności związane z uzyskaniem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kandydatki na staż w zawodzie kucharz w ramach przygotowania do wyjazdu od listopada 2017 r. uczęszczają na kurs języka niemieckiego, który pozwoli im nabyć umiejętności komunikatywnego posługiwania się językiem. Umiejętności te młodzież będzie mogła wykorzystać podczas warsztatów szkoleniowych jak również w czasie wolnym od zajęć, w trakcie przedsięwzięć rekreacyjnych i krajoznawczych przewidzianych do realizacji w ciągu 2 tygodniowego stażu. Podczas pobytu na stażu w Niemczech uczestnicy projektu zdobędą specjalistyczne kompetencje zawodowe, interkulturowe, wiadomości i umiejętności praktyczne, dzięki którym będą mieli możliwość rozwoju dalszej drogi zawodowej, nabiorą odwagi i otwartości na nowe wyzwania.

Teresa Maciorowska - komendant HP Grajewo


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kandydaci do SU – prezentacja

W środę 10 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W związku z tym ważnym wydarzeniem, dziś (3.01.2018) w sali gimnastycznej miała miejsce autoprezentacja kandydatów. O zaszczyt reprezentowania naszej społeczności w SU ubiegają się:

- Adam Poniatowski (kl. I TŻB)
- Dominika Gleba (kl. I TRH)
- Magda Liberacka (kl. I BS)
- Adrianna Kupis (kl. II TRH)
- Patryk Bagiński ( kl. II TRH)
- Wojtek Mazurek (kl. II BS)
- Patryk Kozikowski (kl. II BS)
- Paweł Kadyszewski (kl. III TRH)

Prezentowane programy wyborcze kandydatów wskazywały, że praca w SU to możliwość wpływania na to, co dzieje się w szkole, prestiż, rozwijanie kreatywności, kontakt z aktywnymi rówieśnikami, ale przede wszystkim - rozwój osobisty i wzrost poczucia wartości.
Apel okolicznościowy z okazji prezentacji kandydatów prowadził obecny Samorząd reprezentowany przez Patrycję Mikucką i Barbarę Kondratowicz, które zapoznały młodzież ze sposobem głosowania na wybranego kandydata.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor – Zdzisława Choynowska zachęciła wszystkich do udziału w głosowaniu oraz pogratulowała sukcesu reprezentacji dziewcząt z naszej szkoły, która wywalczyła I miejsce w Licencjadzie Województwa Podlaskiego w unihokeju.

Elżbieta Karwowska

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Drużyna dziewcząt ZS w Wojewodzinie wywalczyła I miejsce w Licealiadzie województwa podlaskiego w unihokeju.
Po dwóch meczach grupowych (wygrana z ZS nr 2 Grajewo 5:1 i przegrana z XIV LO Białystok 2:3), dziewczęta w półfinale pokonały 1:0 ZS nr 1 w Grajewie. Rywalizacja w finale była bardzo wyrównana i stojąca na wysokim poziomie sportowym. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 0:0. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, gdzie lepszą dyspozycją wykazała się bramkarka ZS w Wojewodzinie Aleksandra Wnęk, która obroniła 3 próby przeciwniczek. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 i tym samym ekipa ZS w Wojewodzinie wzięła rewanż za ubiegły rok, gdzie w półfinale (również po rzutach karnych) musiała uznać wyższość rywalek z Białegostoku.
Najlepszą zawodniczką drużyny ZS w Wojewodzinie została Justyna Włóczko, a najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Aleksandra Wnęk. Serdeczne gratulacje za bardzo dobrą postawę i serce włożone w walkę.
Sędzią głównym zawodów był p. Marek Sadowski, prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- ZS w Wojewodzinie
II miejsce- XIV LO Białystok
III miejsce- ZS nr 1 w Grajewie
IV miejsce- ZS w Niećkowie
V-VI miejsce- LMS Łomża, ZS nr 2 w Grajewie
Organizator składa serdeczne podziękowania kierownikowi hali MOSiR w Grajewie p. Markowi Duchnowskiemu za udostępnienie obiektu i p. Adamowi Cudnemu za pomoc i sprawne przeprowadzenie zawodów.

Skład zwycięskiego zespołu:
1.Barbara Kondratowicz
2.Justyna Włóczko
3.Chrzanowska Sylwia
4.Sofia Dodis
5.Ilona Strzałkowska
6.Patrycja Mikulska
7.Natalia Grzymała
8.Patrycja Sut
9.Anna Drożęcka
10.Aleksandra Wnęk
11.Anna Jankowska

Łukasz Choynowski


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dziś - 15 grudnia znowu odwiedziliśmy Grajewo. My - czyli: Karolina Roman, Justyna Czyżyńska, Paweł Kadyszewski, Daniel Gardocki, Adam Gawędzki i opiekun p. Wioletta A. Czaplicka. Tym razem nie chodziło o propagowanie czytelnictwa, ale o bezpieczeństwo w necie. Ostrzegaliśmy rodziców, że wirtualny świat może być groźny dla ich dzieci i informowaliśmy jak mogą uniknąć niebezpieczeństwa. Szczęśliwie pogoda i tym razem dopisała. Był piękny zimowy dzień i wyczuwało się klimat zbliżających się świąt. Mieszkańcom Grajewa i okolic, którzy znaleźli czas, żeby na chwilę zatrzymać się przy nas, wręczaliśmy bombkę z zapisaną na niej stroną internetową dla rodziców, np.: www.sieciaki.pl, www.dzieckowsieci.pl, www.321internet.pl oraz ulotkę Fundacji Świętego Mikołaja. Ulotka zachęcała do wspierania kreatywnych, twórczych, aktywnych uczniów naszej szkoły poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz stypendiów św. Mikołaja (w tym miejscu dziękuję moim koleżankom Ani Grzymkowskiej i Sylwii Obryckiej, które chociaż chore, włożyły w przygotowanie tego happeningu dużo pracy).
A Ty? Składasz zeznanie podatkowe? A może Twoi rodzice składają? Chcesz pomóc zdolnej, pełnej pomysłów, zaangażowanej w działalność charytatywną młodzieży? To oddaj 1% podatku naszej szkole. Jak? To proste:
- w zeznaniu podatkowym wpisz KRS fundacji: Fundacja Świętego Mikołaja 0000126602,
- w szczegółach wpisz konto naszej szkoły: 49 1090 0004 9149 0000 0000 0466,
- wpisz adres: Wojewodzin 52, 19-200 Grajewo.
Widzisz, pomagać to po prostu proste…

Adam Gawędzki IV TŻ


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Regulamin wyłaniania stypendystów Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Starosty Grajewskiego

Regulamin wyłaniania stypendystów

Stypendia w programie Stypendia św. Mikołaja Fundacji Świętego Mikołaja

Szkolny regulamin przyznawania i realizacji

Pismo przewodnie - Wpłata darowizny na stypendia w programie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Bożonarodzeniowa aukcja charytatywna – 6 grudnia w szczególny sposób obchodziliśmy „Mikołajki”, każdy z nas mógł poczuć radość pomagania. Wzorem lat ubiegłych społeczność naszej szkoły uczestniczyła w aukcji charytatywnej organizowanej przez Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Katarzyny Ołdakowskiej. Inicjatywa SU polega na tym, że poszczególne klasy rywalizują ze sobą poprzez udział w licytacji, której przedmiotem jest zysk wspólny, klasowy, np. sesja zdjęciowa klasy, zwolnienie z dyżurów na korytarzu, seans filmowy zamiast lekcji.
Przedmiotem aukcji były również indywidualne dzieła uczniów uzdolnionych artystycznie lub darowane na ten cel ozdoby, przedmioty użytkowe, zabawki, itp. Darczyńcami byli również: nauczyciele, Grupa Warsztatowej Terapii Zajęciowej z Grajewa, Pracownia plastyczna działająca przy Grajewskim Centrum Kultury, Koło kroju i szycia, Pracownia żywienia.
Najcenniejszym nabytkiem, o który najbardziej walczono, był seans filmowy zamiast lekcji. Uczniowie klasy III TŻB wydali na ten atrakcyjnie, wspólnie spędzony czas 206 zł. Niezwykle cenne okazały się też wyroby ciastkarskie, za opakowanie orzeszków klasa
IV TŻB zapłaciła aż 90 zł.
W tym roku dochód z bożonarodzeniowej aukcji, w kwocie aż 2133 zł. przeznaczony jest na rzecz Bartosza Górskiego, dziewiętnastolatka zmagającego się z nieuleczalną chorobą neurologiczną – nowotworową.
Tegoroczna aukcja to kolejny wyraz troski naszych uczniów o wykluczonych i skrzywdzonych. Drodzy uczniowie, Wasza wrażliwość i hojność napawa nas dumą!

Elżbieta Karwowska

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
294
Odsłon artykułów:
749534

Gościmy:

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.